Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Diskuze

SeTTi , cyphercz

Nic z níže zmiňovaného mi zdaleka nepřijde nevysvětlitelné, např. jen pro přítomnost Rikera v čele flotily lze vymyslet 100 + 1 důvodů, dost dobře i víc. Nemluvě o tom, že podobnými otázky lze zpochybnit více méně jakoukoli bitvu, nebo zásadní událost v historii Treku. Možná, že to v Picardovi nebylo dokonalé, možná že tam jsou scenáristické berličky a kličky, ale mě osobně nic z toho do očí netlouklo, aspoň ne na první pohled. Uvidíme co bude po projekci druhé, ale předpokládám že mi nadšení a spokojenost zůstanou, neb já jsem si to od začátku do konce max. užíval a jsem za to fakt rád ;)

SeTTi

Tech stupidit tam bylo mnohem vic a v mnohem vetsim meritku, jako napr. proc kdyz mohli prenest Picardovo vedomi do noveho tela, tak neudelali to same pro Datovo vedomi (coz je samo o sobe uplna fraska, ze nejakym gobbledygook zazrakem se ho po vybuchu Scimitaru podarilo zachranit a "nahrat na harddisk", omfg), nebo proc kdyz je Riosova lod plne funkcni, tak s ni proste nevzletli a nerozstrileli ten vysilac na sracky (no je jasne proc, aby tvurci meli stupidni infiltracni zapletku jak ze Scooby Doo, jinak to zadny smysl samosebou nedava), pripadne ty sceny plne radoby napeti, kdy snad 3x ta Romulanska komodorka rekne aby palili a oni misto toho "zhavi" zbrane dalsich 10 sekund aby mohlo prijit nejake odvedeni pozornosti...

Jinak souhlas, at uz flotila Romulanu ci Federace vypadala opravdu priserne, skutecne jak Ctrl C, Ctrl V a i kdyz nejsem fanda bitev v DS9 kde ma kazda lod najednou zivotnost Tie Fighteru (krome "hero" lodi samozrejme, ty pak vydrzi 30x vic zasahu), tak i v teto vice nez 20 let stare show ty flotily vypadaji lip, nez v PIC... O vesmirnych orchidejjich a tech kovovych chapadlech ani nemluve.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Jakkob

Mě vadí to extrémní množství věcí, které si musí divák nějak logicky odůvodnit. A že to ohýbání zaběhnutých věcí dá sakra zabrat.

Riker v čele skupiny: Pokud mu tvůrci nepřiznali podíl na zastavení Borgské invaze v roli kapitána Titánu a celou následnou objevitelskou cestu, tak je známý jen jako první důstojník a největší podporovatel zatraceného admirála. Nemá v jejím čele prostě co dělat.

Mohutná flotila: Tak velká síla shromážděná jen jako odstrašující akt. Tak velká flotila se přitom nikdy předtím nepodílela ani na žádné z památných bitev. Ta Romulanská budiž. Brání život proti totální zkáze a věděli, že se něco chystá. Kde se tak rychle vzala ta Federační? Poučení z chyb minulosti držet několik set lodí v pohotovosti? Bez jmenovaného velitele?

Složení flotil: Do této doby se také kopírovalo za pomocí ctrl+C a ctrl+V holt protože efekty za pomocí modelů byly dříve obtížné a ty za pomocí 3D drahé. Jenže do této chvíle alespoň byly vždy bitevní skupiny rozmanité. Blbé Mirandy sloužily několik set let, nikde tam nejsou tažné koně válek s Dominionem a Borgy. Ani lodě, které by se jim jen podobaly (licence). Federační jsou nejblíže USS Vengeance ze ST Do Temnoty. Romulané mají úplně novou třídu v takovém počtu? Po tom co bylo srdce říše zničeno? Přičemž D'deridex sloužil dlouhá desetiletí a byl nedávno nahrazen třídou Valdore. Ani jedna z lodí nebo loď podobná tam není.

Obranné lotusy: Co to sakra je? Kdo to staví? Kde to staví?

Proč loď s Picardem nikdo nezastaví? Kde je obrana? Proč Romulani nejsou schopni střílet po poslední pozici lodě? Proč na tu loď vůbec střílí místo jejich hlavního poslání? Něco tak malého a lehce ozbrojeného by je neohrozilo. Ale budiž proč na ty lodě teda střílí všichni a jedna loď zatím nevyčistí osadu?

Obrovská flotila skočí přímo v poslední chvíli k planetě do cesty Romulanům.... ale jděte. Očividně vývoj v oblasti navigace prodělal masivní posun.

Proč androidi nechávají přijít Picárdovu posádku do osady? Vždyť jim může být ten Romulan ukradený?

Proč ta Romulanka ještě žije? Tvůrci chtěli mít v poslední epizodě alespoň jednu hezkou herečku? Navíc v té epizodě vůbec nic neudělala. Jen znovu (asi) umřela.

na příspěvěk reagoval cyphercz, Jakkob

cyphercz (hodnocení, recenze)

Bože, to byla tak neuvěřitelná pí*ovina, že ještě teď nevěřícně kroutím hlavou, tohle bylo snad ještě horší než finále druhé řady Discovery... nevím, jestli se tvůrci naprosto zhulili nebo jsou jen tak absolutně neschopní vymyslet normální zakončení nějakého příběhu, ale uff, opravdu naprostý a totální exkrement po všech stránkách... musím někdy najít odvahu si to pustit ještě jednou a udělat si poznámky nad těma největšíma imbecilitama, protože vypisovat naprosto všechny by znamenalo pauzovat video prakticky po každé minutě, tak moc toho tam bylo.

SeTTi

Za mě teda paráda, o žádném stínu předchozích seriálů rozhodně nemůže být řeč. Jediné, s čím se mohu ztotožnit je ten design lodí, tedy jen těch federačních (podobnost s Avenger class Battlecruiserem z STOčka je asi náhodná), Romulanské jsou tak nějak pořád romulanské - nic co by mě nadchlo, ale zatratit je taky dost dobře s čistým svědomím nemohu. Jinak velká spokojenost, a fakt doufám, že bude druhá sezóna a bude se pokračovat tam, kde se skončilo...

na příspěvěk reagoval SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Ta poslední epizoda byla něco příšerného. Chápu, že se to asi někomu i líbí, ale tohle nelogické cirkusové představení je jen stínem předchozích seriálů. A ty hnusné lodě jak Federace tak i Rumulanů, které byly z důvodu úspor jen 200x nakopírované tomu nasadily korunku.

cyphercz

Já je čtu velice dobře, a i kdyby snad ne, tak mi jsou jeho názory obecně z jiných diskuzí dávno dobře známy. A ano, nemám proti debatě v rámci tématu, na kterém se s někým neshodnu, ale tady v tom ohledu se debaty já osobně moc účastnit nemohu, a to z důvodů, které jsem několikráte v této diskuzi dříve zmiňoval. Pokud chceš, Eodeon se s tebou na toto téma třeba i pobaví, nebo někdo jiný...
A jinak neměj obavy, já se k těm ostatním ST seriálům dříve nebo později dostanu, oni nikam neutečou ostatně. Nutit se do toho jen proto, abych teď hned nebo co nejdříve viděl všechno, opravdu nebudu ;) Až budu mít chuť, rád si to pustím a udělám si na to obrázek sám. Ale co se kontinuity týče, tam se můj názor změní těžko - stále budu všechny ST seriály považovat za sobě rovné, co se této problematiky týče a zcela určitě nebudu rozlišovat, který seriál ji porušuje víc a který méně...

Jakkob

Malo ctes prispevky Eodeona, vzdyt ten tu prece jasne prohlasoval, ze neni dulezite se na necem shodnout, nybrz rozebirat veci, na kterych se neshodujem;) Jedine, co ti mohu rict je: zkus se mrknout na vic epizod TNG, VOY a DS9...:)

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

kdyby až od TASky, ona i samotná TOS je plná těžkých případů diskontinuity čistě v rámci toho jednoho seriálu. nejvíc bijí do očí případy, kdy se namísto Spojené federace planet hovoří jen o Spojené Zemi, či kdy se namísto dilithiových krystalů těží na planetách lithium. stejně tak každý další seriál je plný ohromného množství diskontinuit a horší je to pak ještě při porovnání seriálů navzájem. třeba v případě DS9 jsem nedávno zachytil debatu mezi fanoušky, z nichž někteří kritizovali retcon Proroků, což byly v začátcích seriálu bytosti nemající nejmenší pojem o tom, co se děje mimo červí díru, zatímco později byli strůjci všeho, co se mimo ni dělo. v případě Voyageru se zase často cituje počet torpéd (38, tuším), které má loď na začátku k dispozici, což je informace později mnohokrát popřena, když máme příležitost vidět Voyager odpálit jich daleko více. totéž s raketoplány. o absurdních sporech o warpu 10 vs warpu 13 už se tu hovořilo. všechno by se to samozřejmě dalo, kdyby se hodně chtělo, nějak lidově řečeno "okecat", respektive vyspekulovat si pro to přijatelné vysvětlení, které ten problém překlene. ale totéž se dá ostatně učinit i v případě DIS či PIC, takže souhlasím, že závažnost diskontinuity nehraje roli, protože ta je přísně relativní. podstatné je, že k nim dochází. a zde je neoddiskutovatelným (a kvůli oblibě toho slova u místních individují dodám i:) objektivním faktem, že diskontinuity se hojně objevují na ploše všech existujících seriálů.

a určitě se nenech zastrašit snahou shazovat tvé znalosti problematiky, což je nemístný argument (jako kdyby snad ad hominem nebyla podpásovka v jakékoliv situaci) už s ohledem na to, že tu nehájíš vlastní argument, ale argument převzatý z odkazovaného videa. neviděl jsem a neznám autora, ale když už, pak jeho erudici by se měla věnovat místní kádrová komise. a stejně tak by měli prověřit znalosti i všech těch, kteří na téma chyb ve Star Treku (mezi nimiž chyby v kontinuitě převládají) napsali celé knihy, tj. třeba Phila Farranda, který napsal The Nitpicker's Guide for Next Generation Trekkers (1993), The Nitpicker's Guide for Classic Trekkers (1994), The Nitpicker's Guide for Next Generation Trekkers, Volume II (1995), Nitpicker's Fun & Games for Next Generation Trekkers (1995) a The Nitpicker's Guide for Deep Space Nine Trekkers (1996). a pak tu máme samozřejmě uznávaný web Ex Astris Scientia, který věnoval ohromné rozbory mimo jiné právě diskontinuitám ST seriálů. namátkou si mohou zainteresovaní pročíst například následujícími hesly:

Voyager Inconsistencies, což je vynikající sumarizace největších diskontinuit v rámci seriálu, například zmíněného počtu torpéd či raketoplánů, nicméně jsem rád, že přišlo na přetřes i téma často velmi opomíjené, ale které mě osobně při sledování seriálu velice trápilo, a sice skutečnost, že Voyager by měl mít nějakých cca 140-150 členů posádky (viz další nádherný rozbor zde), ale pokud se vezme v úvahu všechen komparz, který jsme na lodi měli možnost vidět, dá nám to stovky a stovky členů posádky. vtipné jsou pak diskontinuity jako v případě tvrzení z epizody "Kontrapunkt", podle kterého jsou Tuvok a Vorik jediní Vulkánci na palubě, aby se pak v epizodě "Ovládnutí mysli" klidně objevila další Vulkánka. nevzpomínám si, že by tehdy někdo hystericky křičel, že autoři epizody se nenamáhali zhlédnout epizody vlastního seriálu. a kde byla tahle Vulkánka, když Vorik potřeboval při pon farru druhou do tanga? :)

zábavné čtení představují i biografické diskontinuity ve Star Treku. poměrně známá a hojně citovaná je i diskontinuita u druhu Trillů mezi TNG a DS9. samozřejmě stejný problém nastává i u jiných významných mimozemských druhů, i když ty se obvykle neliší mezi jednotlivými verzemi tak radikálně jako v případě Trillů. u Klingonů je problém dobře známý a nakonec se dočkal i uspokojivého retconu, který problém (relativně hladce) vyřešil. v případě Romulanů přinesl podobné řešení až Picard. u ostatních, jako jsou Andoriané, Tellarité, Boliané, Gornové či Bajorané, si ho musíme domyslet sami :) u takových Talarianů či Coridanů to bude vyžadovat hodně domýšlení. a vtipné je i to, jak se o Yridianech jednou hovoří jako o téměř vyhynulém druhu, a pak je vidíme skoro v každé druhé epizodě DS9 jako komparz. pak tu máme krev Klingonů, která je jednou červená, jednou růžovofialová. pak jsou tu diskontinuity historické, kartografické (ty slavné měsíce Vulkánu!), a technologické. také je tu bordel v uniformách a hodnostech, a speciálně těm, kdo si stěžovali, že Riker má v PIC kuchyň z IKEA, bys mohl doporučit tohle veselé čtení, aneb T'Polin trikordér je gameboy a borgská krychle je vybavená disketovými jednotkami. a tohle je moje oblíbená diskontinuita: Datova kočka běžně mění pohlaví i plemeno epizodu od epizody. EAS možná není nejlepší zdroj vzhledem k tomu, že autor často mixuje fakta a dojmy, ale je to velmi výmluvný zdroj, na který spíše radím se odkazovat, než na nějaká YT videa.

cyphercz

V kruhu tu bloudíme hlavně pro to, že nejsi sto uznat skutečnost, že se na něčem nemusím shodnout a můžeme na to mít rozdílný názor, což je třeba právě případ naší pře o to, jak moc který seriál tu kontinuitu porušuje. Podle tebe je na tom nejhůře DIS a PIC, já osobně to neřeším (z důvodů, které jsem několikráte již zmiňoval) a beru to tak, že kontinuitu porušují všechny seriály a je mi jedno, který seriál víc, nebo méně. A právě tohle jenom ukazuje na to, proč je tohle subjektivní téma - protože si o tom každý myslíme svoje a máme pro to své důvody. A dost dobře někdo to může mít ještě úplně jinak atd. A aby bylo jasno, já jsem se ti tvůj pohled na věc rozhodně nesnažil nijak rozmlouvat, pouze a jen jsem zdůrazňoval, že já o tom smýšlím jinak, a stejně tak může každý jiný a že i proto je tohle téma - tedy jak moc který seriál kontinuitu porušuje, nebo ne - zcela subjektivní a závislé na povaze každého, který to hodnotí. A na druhou stranu to, že ty seriály kontinuitu porušují všechny, již subjektivní není, protože to je prostě holý fakt. V opačném případě by jsi musel tvrdit, že jeden nebo více seriálů je zcela bez jakýchkoli vad a neduhů v rámci kontinuity...
Takže na závěr shrnutí - můžeme se shodnout, že všechny seriály v nějaké míře, větší nebo menší, porušují kontinuitu Star Treku. Ano.. ?
A naopak se neshodneme, který seriál tak činí více nebo méně, protože to je zcela subjektivní a každý na to může mít odlišný pohled a způsob, kterým to poměřuje. Ano.. ?

Jakkob

Zminoval jsem to uz nekolikrat, ale vezmu vetu z meho posledniho prispevku a zvyraznim ti tu klicovou pasaz - "...ze DIS i PIC porusuji kontinuitu uplne stejne jako predchozi serialy..." - o tom se tu bavim uz nekolik prispevku, zkratka ze prestupky DIS a PIC jsou mnohem vetsi, nez libovolne z TNG, DS9 atd. Ty tu opakujes, ze tomu tak neni, ze jsou si rovny (a furt predhazujes tragickou TAS), ja ti zase opakuju, ze tvuj nazor na tuto vec nepovazuju za jakkoliv hodnotny, protoze jsi z predchozich serialu videl ani ne pulku a kdo vi, jestli vubec tretinu... V tomto se tu stale motame v kruzich...

cyphercz

Chceš tím tedy říci, že TNG, DS9 a VOY kontinuity neporuší, zatímco DIS a PIC ano.. ? Mám to chápat takhle, nebo jak to myslíš? Já se tu celou dobu bavím o tom, že nerozlišuji to, jak moc ji který seriál porušuje, ale zda ji porušuje, a nebo ne. A je jedno v jakém rozsahu. A jelikož se kontinuita v tom či onom rozsahu porušovala už od TASky a pokračovalo to v každém dalším seriálu, nebo dokonce i filmu, tak považuji za naprosto zbytečné se snažit tvrdit, že tomu tak nebylo a tím pádem to nemá se subjektivitou co dělat. A naopak právě to, zda ji porušují více nebo ne, už subjektivní je, protože důvody, pro které si ty myslíš, že je DIS a PIC horší nemusí zdaleka sdílet jiný fanoušek, pro kterého může být např. DIS či PIC v porušování kontinuity ještě v pohodě. Rozhodně tedy nelze jednoznačně říci v globálním významu, že je DIS či PIC horší, protože tohle a tamto. Neexistuje. Důvody má každý své a proto to nikdy nemůže být objektivní, jak jsem psal a zmiňoval dříve a je to taky důvod, proč to tu řeším. Není zkrátka pravda, že by byla DIS či PIC horší. To tak může být pro tebe, ale pro jiného nikoli. Oproti tomu to, že i jiné seriály kontinuitu porušovali je zkrátka pravda, kterou nelze nijak popřít. V každém seriálu a některých filmech se dá více nebo méně podobných přešlapů, změn a protimluvů dohledat, a nemá vůbec cenu říkat a tvrdit, že ne. O tom to je. Je třeba rozeznávat, co je prostě dané a jedno, co si o tom člověk myslí a naopak to, co se odvíjí prvořadě od toho, co si kdo a jak myslí...

Feidias (hodnocení, recenze)

ok, viděl jsem skoro všechny treky kromě druhý a třetí série tos a animated series. Myslím si ale úplně to samé co Jakkob, že porušováni kontinuity u Star Treku tu bylo vždycky a leckdy i úmyslně.

Jakkob

ty tu na jednu stranu zas hazis to sve oblibene sluvko "subjektivita", na druhou tu furt omilas, ze je naprosto objektivnim faktem, ze DIS i PIC porusuji kontinuitu uplne stejne jako predchozi serialy, no a ja ti zase oponuji ze to je blbost a ze naopak tvuj nazor na tohle je naprosto totalne subjektivni uz jen kvuli faktu, ze ty realne nemuzes posoudit lautr nic, kdyz jsi videl jen procento z danych show a par youtube videi - je vtipne, ze na jednu stranu si tu s Eodeonem notujete, jak je youtube hroznym zdrojem informaci, kdyz tu ja nebo Terepin neco postneme, ale kdyz se ti to hodi do kramu, tak se jim najednou hlasite ohanis..:)) zkratka tve jednani je "malinko" pokrytecke hned z nekolika duvodu a ja bych jen byl rad, kdybych ti zvladl trochu pootevrit oci a docvaklo ti to;)

cyphercz

Tvoji jistotu v tom, co kdo věděl nebo ne bych chtěl opravdu mít, aneb jak si tím můžeš být jistý? Ty jsi jim u toho svítil, byl jsi u toho, nebo vycházíš jen z toho, že ti zkrátka přijde v porušování kontinuity DIS a PIC horší? Mě rozhodně nepřijdou horší o nic víc, než jakýkoli jiný ST seriál, který jsem viděl. Navíc z toho co jsem se tu tak mohl dočíst (a co jsem dokonce mohl i slyšet od takové Terry "Jadzie" Farrellové/Nimoyové), tak ani Berman či Braga žádní znalci Treku nebyli, takže opět by mě zajímalo, kde a odkud bereš tuhle svoji jistotu, se kterou se tady tak neochvějně oháníš? A stejně tak kde bereš tu jistotu, proč a kvůli čemu se mi DIS a PIC líbí.. ? I kdyby to snad bylo pro ty důvody, které jsi napsal, tak co jako.. ? Každý si na tom nakonec může obdivovat to, co se jemu líbí ;)
A jinak jsi vedle jak ta jedle - mě vůbec nepopuzuje, že se to někomu nelíbí. Mohl by jsi už dávno vědět, že s těmito skutečnostmi já vůbec žádný problém nemám. Mě vadí to, když tu ty a nebo kdokoli jiný obviňujete DIS či PIC a nebo Kurtzmana z něčeho, co se u Treku dělo už od samého začátku. DIS ani PIC nejsou v ohledech, o kterých se tu bavíme o nic horší nebo lepší, než jakýkoli z předchozích ST seriálů. A to, jestli tobě nebo komukoli jinému přijde, že je v tom DIS či PIC "horší" je subjektivní, protože já a nebo kdokoli jiný s tím nemusíme souhlasit, protože budeme mít preference jiné a podle těch nám třeba přijde horší jiný ST seriál... Budeš se pak chtít přít o to, že tvůj názor je v tomto ohledu přednější a pravdivější, a že více odpovídá skutečnosti a ten druhý se mýlí.. ???

Jakkob

Ano, ma zajiste x, y pripadu, ale nejsou to zdaleka takove shity, jako produkuje Kurtzman v PIC a DIS, a ktery navic ocividne z Treku videl mozna tak 3 filmy a 5 epizod, coz je zkratka mnohonasobne mensi povedomi, nez kdyz mel Berman ci Braga atd. Dost mozna i ty sam mas nakoukano vic, nez Aly Kurtzman...;) Chapu, mas rad PIC a DIS, protoze u toho oproti TNG, VOY, DS9 atp. nemusis vubec premyslet, ma to super bozi awesome vesmirne bitvy s tisicema lodi a obri pew pew pew akci a tak to jsou pro tebe proste 5 hvezdickove masterpiecy, u kterych te popuzuje, kdyz je nekdo hani, ale holt se musis smirit s tim, ze spousta lidi ty serialy vidi jako prinejlepsim prumer a tak to kritizuje...:)

SSE

SSE (hodnocení, recenze)

Tuším, že to byl Terepin, kdo tu poukazoval na přikrášlené hodnocení Picarda na Rotten Tomatoes... No k dnešnímu dni už je to hodnocení o poznání horší: Audience score 62%

na příspěvěk reagoval Terepin

cyphercz

Bavím se a reaguji na to hlavně proto, že se tu ve velkém šlapalo a plivalo na PIC a DIS v rámci porušování kontinuity a z Kurtzmana se tu dělal nevím jakej heretik, ale ve skutečnosti to v těchto ohledech nebylo a není v rámci Star Treku nic nového. I předchozí Star Treky již od TOSky kontinuity porušovali a porušují (a je jedno v jaké míře) a i předchůdci Kurtzmana byli více méně dalo by se říci stejní "ignoranti", i když oni sami o sobě za tyhle neduhy zase tolik nemohou - to opravdu je mnohem více vina scénáristů a lidí, kteří měli k tvorbě a natáčení mnohem blíže. Zkrátka se mi nelíbí, když se neuvedou věci na pravou míru a dělá se, jak kdyby PIC či DIS v tom či onom ohledu v rámci ST nějak vyčnívaly, ale skutečně nevyčnívají.
A váhu pro tebe mít nemusí, já ti to taky nevnucuji, ale skutečnost a to o čem jsem psal, a to že i ta kompilace zkrátka a dobře potvrzuje to, že i taková TNG má x a y případů, kdy sama kontinuitu porušuje, což bylo taky téma, o kterém byla řeč. To, že to pro tebe nemá cenu je z mého pohledu na úrovni toho, jako kdyby jsi řekl že i tak TNG kontinuity nikdy neporušuje, ale to je blábol. Ať už jsem ten seriál viděl celý nebo ne, tak je to tvrzení o porušování kontinuity v případě TNG na místě a není lží. Pokud to ode mě nechceš akceptovat - prosím, ale tu skutečnost to nijak neanuluje. TNG zkrátka stejně tak má x a y případů, kdy se kontinuita porušila. Tak to prostě je.

Jakkob

Vsak ano, presne jak pises, pro me to urcitou dulezitost ma a proto to resim... pro tebe to dle tvych slov dulezitost nema, tak pak ale nechapu proc se tu o tom teda se mnou vubec bavis uz asi v patem prispevku...?:) Jinak sorry, ale zkratka pokud nekdo videl treba jen 20% daneho serialu a pak tu komentuje libovolnou vec pramenici z tohoto materialu, tak pro me maji takove argumenty prakticky nulovou vahu...

cyphercz

Že nejsou adekvátní pro tebe mě skutečně netrápí, ani v nejmenším :) Jestli chceš hrát na to, který seriál jak moc porušuje kontinuitu, tak prosím... Já osobně hraji na to, zda ji porušuje a je jedno, jak moc, nebo zda ji neporušuje a tady v tom ohledu si jsou všechny seriály rovny, neb tu kontinuity porušují všechny. Samotná "skutečnost", resp. míra toho, jak moc který seriál tu kontinuitu porušuje se ve finále beztak ani nedá nějak adekvátně poměřovat a je to zase jenom o tom, co je pro koho víc a pro jiného třeba méně. Mě je třeba docela jedno, zda se v PIC ignorují nějaké skutečnosti z TNG, stejně jako mi je jedno, že TASka narušuje kontinuitu TOSky a zcela určitě mi i bude jedno, že se v TNG budou ignorovat jiné skutečnosti atd. Tohle pro mě skutečně není v rámci Treku nijak zvlášť důležité. Pro někoho může být - ten ať si to pak řeší, ale jak jsem už psal, nějaké objektivní měřítko pro to stejně neexistuje, tak to může zůstat jen u subjektivní debaty, aneb já to vidím tak a ty to vidíš onak. O nějakém skutečném stavu věci rozhodně nebude a ani nemůže být řeč.
A ne, trvám na tom že v rámci poměřování kontinuity v tom smyslu, ve kterém jsme to tu řešili skutečně nemusím já a ani nikdo jiný vidět celé epizody, abych mohl s klidem a jistotou po shlédnutí nějaké libovolné kompilace na YT prohlásit, že tam ty nesrovnalosti jsou. Stejně jako mohl Spock v epizodě "Vojenský soud" prohlásit něco v tom smyslu, že na planetě s pozitivní gravitací nemusí vidět dopadnout upuštěné kladivo, aby mohl prohlásit, že dopadlo. Tak to prostě funguje, aspoň tady v tom případě je to naprosto stejný princip.

na příspěvěk reagoval cyphercz

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

cyphercz

nicméně je zároveň pravda, že teď jedeme ds9 a poslední dva díly Picarda jsou odsunuty na neurčito. Osobně je pro mě DS9 asi nejlepší ST seriál pokud ho vezmu jako celek.

cyphercz

vidíš to. Mě se Expanse líbila hlavně první řada. Druhou jsem ještě zkouknul a třetí jsem dal dva díly a skončil. Asi se k tomu někdy vrátím, ale zatím jsem neměl chuť, protože mě to nebavilo.

SSE

jako koukat soucasne na TNG a PIC, tak cloveka jeste vic bije do oci ten kvalitativni rozdil, naprosty souhlas. Ja se konecne dokopal k The Expanse a ac treba prvni rada pro me nebyla kdo vi jak bozi (ale porad me bavila), tak ta druha uz je o poznani lepsi a opravdu se nemuzu dockat az si pustim dalsi dil... v porovnani s PIC je to o tridu vys snad po vsech myslitelnych strankach (a o DIS se radsi nebudu ani vyjadrovat) :)

na příspěvěk reagoval Feidias, Feidias

Jakkob

ty tvoje vysvetleni a odkazy dostacujici a adekvatni nejsou, protoze DIS i PIC kontinuitu porusuji mnohem vyrazneji nez serialy minulych desetileti... ale budu rad, kdyz mi uvedes konkretni priklady toho, co se vyrovna napr. faktu, ze hlavni producent PIC nevidel jednu z divacky nejoblibenejsich epizod TNG, ktera je zaroven jednou z nejvice rozvijejicich Picarduv charakter (nedivil bych se, kdybys ji ani ty nevidel;)...), pripadne ze on i dalsi producenti ocividne nevideli epizodu s Lal, coz byla dcera Data (vysvetleni toho kdo je Lal je zase extra pro tebe, pac fakt nevim, jestli vubec vis ktera bije...). No a pro ty duvody v zavorkach je zkratka dulezite jestli clovek videl 20% nejakeho source materialu, nebo 90-100%... uz chapeme??

Jakkob

jj já vím. Právě proto jsem to zmínil, protože si myslím, že to vlastně žádné vysvětlení nepotřebuje. Přeci všichni víme proč to tak je:).

Terepin

Stejně jako Roddenberry zůstal Roddenberrym, Braga Bragou atd. ? Stále jsem ještě nepostřehl, v čem by byl Kurtzman oproti jeho dřívějším předchůdcům jiný, nebo snad dokonce horší...

na příspěvěk reagoval Shakaar

Feidias

Poprvé se vzhled klingonů oproti TOSce změnil již v TMP, kde jsme vůbec mohli klingony vidět s vůbec pak již neviděnými čely, tedy aspoň co já vím. Ve své podstatě to je vlastně takový unikátní vzhled :) A stejně jako pak v TNG, tak ani tam se nikdo s nějakým vysvětlením neobtěžoval, to přišlo skutečně až v seriálu ENT...

na příspěvěk reagoval Feidias

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

17.06.2024

A je to tu zas! Nezastavitelný výrobní pás Hollywoodu brzy přinese další remake kultovní klasiky z osmdesátých let. Nové adaptace by se tentokrát měl dočkat dobrodružný science fiction snímek Můj… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu