Star Trek: Picard

USA, (2020–2023), 25 h 2 min (Minutáž: 39–63 min)

Patrick Stewart, Michelle Hurd, Jeri Ryan, Alison Pill, Santiago Cabrera, Evan Evagora, Isa Briones, Brent Spiner, Jonathan Frakes, Orla Brady, Ed Speleers (více)

Star Trek: Picard představuje Sira Patricka Stewarta, který si zopakuje svou ikonickou roli Jeana-Luca Picarda, kterou hrál sedm řad v seriálu Star Trek: Nová generace. Nový seriál bude následovat tuto ikonickou postavu do další kapitoly jeho života. (Prime Video)

Diskuze

Jakkob

Achjo... vím, že máš pomalejší chápání, ale já jsem trpělivý a tak to vezmeme ještě trochu víc do detailu, ok? Ve svém příspěvku jsem ti jasně vyvrátil tvé tvrzeni, cituji "tak už v době VOY byla Sedmá velká adeptka na to, že bude mít v seriálu homosexuální úlohu a prý chybělo opravdu málo k tomu, aby se to samotného seriálu dostalo.", které prostě pravdivé není, nemáš pro to ty ani nikdo jiný sebemenší důkaz, jediné, co lze jasně a jednoduše prokázat je to, že gay orientace Sedmé byla zbožným přáním asi nemalého počtu uslintaných nolife nerdů, co tráví volný čas sepisováním peticí ohledně seriálových postav...:)) Jsi schopný toto pochopit, viz ta zvýrazněná část výše, nebo to mám třeba nakreslit nebo tak něco?

na příspěvěk reagoval Eodeon, Jakkob

Eodeon

Vím, že jsi hypersenzitivní hoch, to už jsi tu svými hysterickými výlevy dokázal mnohokrát, ale zkus se pro jednou trochu ovládat, vždyť ty opět nepíšeš vůbec nic k věci, nedáváš vůbec žádné protiargumenty, jen píšeš 3 odstavce o tom, jak mě nesnášíš, což mě opravdu, ale opravdu děsně mrzí:)) Aspoň ten Jakkob, ač totálně mimo, dokáže zachovat klidnou hlavu a snaží se o debatu:) Tak zklidníme nervičky, ju?

Shakaar

je to jeden faktor z tisíce, které lze na seriálu rozeznat a zhodnotit. takže ne. tenhle detail opravdu nelze zobecnit jako důkaz, jak špatný je Voyager seriál.

Endgame je považován za jedno velké zklamání"... kým přesně? tebou? odkud čerpáš informace o sledovanosti? odkud čerpáš informace o planovaném návratu před šestou sezónou? všechno to zní velmi pochybně a tuším za tím další výmysly nějakého youtubera. a co si mám jakože představit pod "důstojným odchodem"? jakože nějaké formální rozloučení? toho jsme se dočkali akorát u DS9. všude jinde seriály skončily přesně tam, kde začaly. postavy se nikam neposunuly a na konci seriálu tvořily stejný kolektiv a všichni plnili stejné fuknce jako na začátku seriálu. veškerý vývoj nula. proč by nás to mělo zarážet u Voyageru, když to platí snad o všech seriálech? ještě leda s výjimkou ENT, kde nesmyslně zabili Tripa (vývoj charakteru jak kráva, že), ale zbytek také zůstal bez sebemenší změny.

v tohle mi přijde neuvěřitelně kuriózní neustále poslouchat, jak tvůrci Picarda úplně zničili vývoj Sedmé, která prý jasně směřovala k tomu stát se buďto vědkyní nebo důstojnicí Flotily. jasně. to asi tihle nespokojenci viděli nějaký úplně jiný seriál, protože Sedmá, kterou si pamatuji já, měla dost vážné výhrady k Flotile, nerespektovala její nařízení, měla těžký problém s autoritami, a bylo nad slunce jasné, že Flotila není nic pro ní. a přesně v duchu těchto vlastností na ní také navázali tvůrci PIC, protože Sedmá prostě vždy byla samorost, nikdy se neshodovala s etickými principy Flotily, což se muselo po banu syntetiků a opuštění romulanské záchranné mise ještě umocnit, a také vždy cítila silnou touhu po řádu, takže její role samozvance, který pomáhá vnést řád do chaosu nastalém po zrušení neutrální zóny, je dokonale v duchu základů její postavy, které Voyager položil. nemluvě o tom, že je to podstatně zajímavější vývoj, než aby byla zavřená někde v laboratoři v bílém pláštíku a mačkala čudlíky. jestli si opravdu někdo myslí, že takový "vývoj" by byl lepší, tak díkybohu, že jediná literární díla, která takoví fanoušci píší, jsou nákupní seznamy.

na příspěvěk reagoval Shakaar

SeTTi

Ono že hodně věci dělali mimo dohled "velkého bratra" Bermana mělo i negativa, zatímco i konec TNG, a hlavně Voyager byl masivně podporován ze strany studia, DS9 takovou podporu nemělo. Ani v období, kdy se jim podařil restart v podobě příchodu Worfa a The Way of the Warrior považuji za nejlepší dvojepizodu od The Best of the both Words. Někteří říkají, že třeba takový Scorpion byl v mnohém lepší, ale v dlohodobém měřítku měl větší dopad právě úvod čtvrté řady DS9. Je to vtipné, ale původně Michael Dorn neměl přijít do seriálu, ale měl to být Jonathan Frakes a původně chtěli dát právě Thomase Rikera s Kirou. Takže to že dali Worfa dohromady s Dax, bylo spíše reakce na to, že nemohli si finančně dovolit Frakese - ikdyž kdoví jak to bylo, třeba za tím stále zase studio, které nechtělo aby Voyager ještě více ztratilo sledovanost.

Eodeon

Není to spíše důkaz toho, jak Voyager byl hlavně v období šesté a sedmé řady špatným seriálem? Vždyť ani nedokázali dát seriálu a postavám důstojný odchod ze scény a Endgame je považován za jedno velké zklamání - aneb připadalo mi, že prostě moment návratu do Alfa kvadrantu dávno propásli a prostě na konci už byli tlačeni aby loď nějak vrátili domů. Ono bylo v plánu návrat lodi buď před šestou, nebo během šesté řady, ale tvůrci se báli že by spadla sledovanost - což je vtipné, protože ani do té doby to se sledovaností ve Voyageru nebyla žádná sláva.

SeTTi

na jednu stranu ano, vyprávění příběhů má svá vlastní pravidla. ale to jsou pravidla nad rámec pravidel skutečného světa, nikoliv pravidla nahrazující pravidla skutečného světa. to je totéž, jako když tu pár týdnů zpátky Terepin naznačoval, že v seriálu nesmí docházet ke shodám okolností, že náhoda hrající do karet hrdinům je nějakým způsobem neslučitelná s tím, jak se mají správně psát scénáře. nesmysl. stejně jako je shoda okoností nebo láska na první pohled dokonale možná, ba i běžná v reálném světě, nemělo by nic bránit tomu, aby se odehrávala i ve fikci. samotné užívání takových elementů by nikdy nemělo být zakázané, uvažovat jinak znamená uvažovat jako cenzor. tam jde čistě o to, jak je to podáno. jestli věrohodně, nebo nevěrohodně. a v tomto případě je to podáno tak, že je to zkrátka pro fanoušky často nevěrohodné. jeden náznak, na který už zapomněli, jim nestačil, aby se připravili, když to na ně tvůrci na konci vybalili, a tak se dostavila frustrace. ale už z toho, jak to popisuji, musí být zřejmé, že problém leží nikoliv na straně seriálu, ale někde na pomezí mezi ním a divákem. a je pak na každém z nás, jak se s tím srovná. jak vidno, mnohým to naprosto nevadí. jiné to přímo potěšilo. dalším (jako třeba já) je to celkem jedno. a někomu to vadí. to nijak nesouvisí se scenáristikou. to je čistě věc gusta.

já už jsem Voyager dlouhou dobu neviděl, ale pokud si pamatuji dobře, začalo to až cca v polovině poslední sezóny epizodou "Lidská chyba", kde Sedmá začala zkoumat možnosti navázat vztah s Chakotayem, trénovala si to v simulátoru, ale pak začala ztrácet balanc mezi realitou a pohroužením se do simulovaného vztahu. už se tam naznačovalo Bragovo tragické pojetí Sedmé coby tragické hrdinky (tuším, že tu epizodu přímo napsal on sám), ale pořád to byla úžasná epizoda. v následující epizodě, která se těmi dvěma zabývala, už spolu randili ve skutečnosti. z čista jasna. žádné seznamování, žádné náznaky, žádné postupné sbližování, absolutně nic. v jedné epizodě spolu mají čistě kolegiální, navíc dost odměřený vztah a je mezi nimi cítit pomalu stejné napětí neúcty a vzpurnosti jako mezi Sedmou a Janewayovou, a vzápětí jsou milenci. blesk z čistého nebe. v PIC jsme měli alespoň ten jeden malý náznak jiskření mezi Raffi a Sedmou. ve Voyageru nebylo nic. ale rád se nechám vyvést z omylu, když si někdo na něco vzpomene. jak jsem psal výše, "Lidskou chybu" nepočítám.

na příspěvěk reagoval Shakaar

cyphercz

asi jsi si ty supr čupr zdroje nějak popletl, protože tady tuhlety nějak vůbec nic nevypovídají o tom, jaké byly intence tvůrců Voyageru, ale shrnují očekávání a reakce fan base. jako... tušíš ty vůbec, o čem se tady dospělí baví?

cyphercz

konkrétních případů, které by si takový troll vyhrabal z Googlu do půl minuty, to nijak nesvědčí o nakoukání a už vůbec ne o znalostech. nedal jsi zatím žádný důvod myslet si, že víš než Jakkob. a i kdybys sis tu práci s nakoukáním seriálů dal, těžko by mě to ohromilo, protože nabiflovat se znalosti a osvojit si je, to jsou dvě odlišné věci. tupě zírat do obrazovky má pořád na hony daleko do "chápat". to první bys jistě zvládnul, to zvládají i hůře hendikepovaní. to druhé... nedal jsi mi v žádném příspěvku důvod myslet si, že na to máš.

hecnul jsem se leda tak potlačovat potřebu zvracet z těch šovinistických a transfobních slintů, co tu z věčně odkapávají z tvých tělesných otvorů. ten jeden příspěvek s odkazy byl určený Jakkobovi, ne tobě. představ si to - tahle diskuze se netočí celá jen kolem tebe. to je šok, což? i když ten evidentní fakt ve své vrcholné naivitě nejsi schopný vidět, moje příspěvky určené tobě se dost podstatně liší od příspěvků určených ostatním. čím to tak asi bude. jestli to náhodou nebude zákon akce a reakce. tady se můžeš zvencnout při hysterickém dožadování se důkazů a pořád bulíš, že tě ve svých reakcích odmítám brát vážně, ale jestlipak si ty sám vůbec uvědomuješ, že svým chováním si říkáš o pravý opak? udělej si v tom laskavě napřed jasno. já nesoudím lidi podle jejich řečnění, ale podle jejich chování. říkáš jedno, ale děláš druhé, tak to pak sorry.

na příspěvěk reagoval cyphercz

cyphercz

Jediné, co zde doposud uvádíš jsou tvé názory, na pravou míru jsi neuvedl více méně nic, protože máš stále zásadní problém rozeznávat a rozlišovat, co je prostě dané a o čem se nejde bavit jako o subjektivním tématu a co je naopak věcí názoru každého fanouška a diváka. Až si v tomhle uděláš pořádek a značně ubereš na svém povyšování a arogantním chování vůči druhým, tak pak s tebou možná bude rozumná řeč, ale jinak se tu chováš přesně jako ten druh "fanouška", který dělá ostatním trekkies jen ostudu. Jako že máš skutečně takový problém připustit, že si o něčem může někdo myslet něco jiného, než ty? A že obojí si můžete myslet současně, aniž by se jedno z druhým vylučovalo? Vážně je ST celý černo-bílý, že to musí buď tak, nebo onak a nic mezi tím není a neexistuje? Přesně podle téhle šablony tu ty vystupuješ, a to nepočítám tvé naprosto neslušné, arogantní a netolerantní jednání, které tu v poslední době s gustem a sebejistotou tobě vlastní předvádíš.

Stran k Sedmé... Byl jsem účastníkem mnohých diskuzí a přednášek na toto téma, kde se mj řešili i jiná, pro mě jinak nepochopitelná párování, ale co si tak pamatuji, tak všechny ty případy, včetně Sedmé, měli hlavu a patu a nebylo to něco, co by si někdo z pouhého doufání cucal z prstu. Ale opět, to si každý může vnímat po svém, co a jak vidí a co ne a někdo to tam prostě vidět nemusí. Nic proti tomu, mě je to ostatně jedno, co si tam kdo vidí, a co ne. Jen jsem zásadně proti tomu, když by někdo chtěl snad tvrdit, že by případný vztah Sedmé a Raffi měl být násilím naroubovaný a to jen proto, že je to dnes moderní. Pro mnohé trekkies to skutečně může být ten fanservice, ke kterému se já osobně i hlásím a jsem skutečně rád za to, že to tam autoři dali. Za to palec nahoru.

A co se přístupu tvůrců VOY k této tématice týče, tak vycházím nejen z toho, co jsem si odnesl z přednášek a diskuzí s Trekkies, ale i z tvrzení že: "It was pointed out in The Scotsman that the series avoided any "lesbian subtext" between Seven and Janeway because the series was intended to be seen as "family-friendly", čili jak jsem psal už dříve, tvůrci pro to tehdy prostě neměli odvahu, právě tady z toho důvodu. To ale samo o sobě nepopírá, že by Sedmá mohla klidně být bisexuální, což se teď může naplno v PIC projevit. Ostatně lze snad ze seriálu jasně určit, že je Sedmá pouze a jen heterosexuální orientace? Dá se to takhle jednoznačně říci a určit i v reálném životě? Já myslím že ne, tak v čem je problém.. ?

na příspěvěk reagoval cyphercz, Eodeon

Jakkob

Co se bi/gay orientace Anniky týče, tak tu píšeš úplné bludy (jak už to je ostatně zvykem), nikdy to tvůrci Voyageru plánové samozřejmě nebylo, bylo to čistě jen zbožné přání LGBT komunity, viz tyto citace + zdroj (pomrkávám tím tak na Edu aby si všiml, že na rozdíl od jeho prázdných plků mi zdroje něco říkají, o Jakkobovi pak ani nemluvě):

"Jeri Ryan, who plays the half-human, half-Borg Seven of Nine on Star Trek: Voyager, says there was a petition drive on the Internet to turn Seven into a lesbian."

A tato + zdroj:

"Jeri Ryan's reformed Borg drone was introduced to Star Trek: Voyager with a lot of fan hope and speculation that she would be gay, but that never panned out."

To až tvůrci Picarda přišli s tím, že bude bi/gay, protože to je zkrátka v Hollywoodu dnes moderní (stále doufám v to, že Harry Kim podstoupil trans operaci a je z něj nyní Harrieta), u Voyageru se o tom opravdu ani náznakem neuvažovalo:) Ale nebojte hoši, rád budu uvádět vaše divoké teorie a domněnky dál na pravou míru:))

na příspěvěk reagoval Jakkob, Eodeon

Eodeon

ať už tady či v diskuzi u DIS jsem mnohokrát uvedl na dané téma spoustu konkrétních příkladů, daleko převyšující neustálé obecné řeči takového Jakkoba, což je člověk který reálně nemá "nakoukáno", co se tebe týče, tak jsi se zatím jen jednou jedinkrát hecnul a v jednom svém příspěvku uvedl nějaké ty zdroje k danému tématu a názoru, jinak tu píšeš stylem "je to tak a tak a tečka", přičemž pro svá tvrzení a dedukce nemáš prakticky nikdy žádnou živnou půdu, ty ťuňťo:))

Eodeon

Tak tohle není reálný svět, kde funguje v prvé řadě chemie. Proto chceme (chci) asi vidět nějaké to směřování. Asi by to ani nevadilo, kdyby to byly dvě nové postavy jako když si to kapitán rozdal s doktorkou nebo dvě postavy které známe ale neměly spolu žádnou historii. Jenže oni to bez vysvětlení naroubovali na postavu, kterou všichni znají a která k tomu neměla předtím žádné tendence. To je ten kámen úrazu.

Na vztah Chakotay se Sedmou vzpomínám mlhavě. Jak jsem psal dole, teď na to po letech koukám znovu a Sedmá tam ještě není. Co mi ale paměť sahá, tak se během poslední řady dost sbližovali. Jako mohli to tehdy ušít jen jako hlubší přátelství, ale je to tak jak to je a z toho prostě vycházím.

SSE

to je spíš dobře, ne? já bych za ten rozhovor byl vděčný, protože potvrzuje určité domněnky, ale zároveň je zřejmé, že divákova logika úplně dostačuje na to si doplnit cokoliv, co nám v seriálu nebylo dopodrobna vysvětleno.

Shakaar , SeTTi

jednak spolu interakci měli, na briefingu před akcí na Freecloudu, druhak nevím, o jakém tu mluvíš vztahu, žádný tam nepozoruji, naopak tam vidím čistě jen ten prvopočátek vzájemného seznamování, který ty buchvíproč postrádáš. a ono ostatně, proč by tam musel za každou cenu být? copak neexistují vztahy, které vznikly z čista jasna? bez nějakého několikaměsíčního oťukávání a pomrkávání? měl jste tu vůbec už někdy někdo holku? jinou než imaginární? protože tohle teoretizování o tom, jak by to mělo "správně" vypadat, opravdu vypadají jako založené čistě na teoretické zkušenosti. bez urážky.

každopádně když už se tu narazilo na její vztah s Chakotayem ze závěru sedmé sezóny VOY, za sebe dodám, že to byla obrovská chyba, která dávala ze strany Sedmé možná jakž takž smysl, ale nedávala absolutně žádný smysl ze strany Chakotaye. to je jedna věc, která mi na tom všem vadila. druhá věc je, že to zastavilo vývoj její postavy. nejlépe propracovaná postava seriálu byla zredukována na něčí novou známost. Braga v téhle fázi ztratil soudnost. což jen potvrdil tím, že jí v komiksech dopřál mučednickou smrt s odůvodněním, že byla od počátku míněna jako tragická figura.

na příspěvěk reagoval SeTTi

cyphercz

hádáš blbě. myslím tím prakticky jakékoliv tvé výroky. všechno, co jsme zatím tady slyšeli, jsou všeobecné kecy o tom, jak je starý Trek žůžo a nový Trek meh, a neexistuje přitom žádný důvod myslet si, že to opravdu nakoukané máš, jak tvrdíš, a existuje tisíc důvodů myslet si, že Trek naopak nenávidíš, žádný fanoušek nejsi, ba naopak, spíš nějaký amatérský troll, co se svojí krajně zábavnou infantilní formou snaží fanoušky trollit. alespoň tu všichni mají názornou ukázku toho, kteří jedinci a jaké jejich vystupování za to může, že má fanoušek v očích velké části veřejnosti reputaci poblázněného nerda s pěnou u tlamy. tak pěkně děkujeme, že se nám o tuhle reputaci stále tak přičinlivě staráš.

na příspěvěk reagoval cyphercz

SSE

dozvěděl ses tam snad něco podstatného, co by sis neuměl snadno domyslet vlastní úvahou? :)

na příspěvěk reagoval SSE

Shakaar

Ano ti lidé dělali i na TNG, ale v dokumentu o DS9 říkali, že fungovali takříkajíc pod radarem studia a vedení. Že TNG a Voy byla takovou výkladní skříní a oni stáli v ústraní a to jim umožňovalo dělat si věci po svém. To bylo třeba i protlačení čistě válečné lodě místo původně zvažovaného většího runaboutu nebo chování postav, kdy Sisko podvodem zatáhne Romulany do války nebo porušuje základní směrnici, když otráví planety obývané Maquisty.

S tím propracováním postav ale souhlasím. Jsou to jen tupé skořápky. Každopádně s vem ty dva vztahy Sedmé. První začal po několikáté sérii prostým rozvíjením známých postav, druhý z ničeho nic jen co se poznali. Wolf a Dax na to šli také relativně rychle, ale obě postavy měly dlouhý vývoj. T'Pol a Trip se ke vztahu také nějak dopracovali. Tady je všechno hrr bez většího vysvětlování a hlubšího smyslu což přesně odráží i zbytek obou nových seriálů. Sakra ona i ta Discovery dává větší smysl než Picard. A to jí považuju za jedno velké neštěstí.

na příspěvěk reagoval Eodeon, Shakaar

SeTTi

Já jsem Voyager dlouho neviděl, ale co si vzpomínám, tak náznak shipování bylo spíše s holodoktorem. Byly tam sem tam nějaké lesbické náznaky, teda jednu epizodu, ale to nebyla sedmá ale právě holodoktor v jejím těle - a reakce akt holodoktora se jí spíše nelíbil než líbil. Pak jí ještě balila borgská královna, ale ta balila i Data a Picarda. Takže z toho důvodu bych řekl že jí spíše scénaristé viděli jako hetero než naopak. Takže nevím odkud Jakkob má tuto teorii, na druhou stranu na diskuzácích se řeší všelijaké teorie, ale pravdivost má často daleko od reality.

Co se týče DS9, seriál dělali Michael Piller, Ira Steven Behr a Ronald D. Moore. Lidi kteří byli často odopovědní za to nejlepší od třetí řady TNG, takže DS9 dělali naprosto stejní lidé jako TNG, rozdíl byl v těchto tří lidech, kteří už v TNG tlačili na to aby postavy byly více rozvinuté, aby zdůraznili určitou problematiku - což často Rick Berman zamítal.

Ohledně Sedmé, nevím do jaké míry to byla či nebyla chyba, z mého pohledu je hlavní problém, že se zde zase objevuje velké množství postav, které nemají dostatečně propracovaný background co dělali za těch 20 let. A to nemyslím jen nové, ale i ty staré postavy. Vše je vysvětleno pouze neurčitě, potom si člověk k té postavě ani vztah neudělá. Mě by nevadilo kdyby Sedmá měla vztah s Raffi, ale je to stejný problém jako u Sedmé ve Voyageru - vztah s Chakotayem prakticky, který vznikl prakticky z čista jasna. Ve Voyageru sem tam měli nějaké společné scény, ale za dobu Picardovy serie jsem neviděl že by měli společnou interakci za celé období v serii. Proto nevěřím tomuto vztahu.

na příspěvěk reagoval SeTTi, Eodeon

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

Shakaar

Tam byl kámen úrazu v tom, že VOY dělala stejná skupina lidí jako TNG, kdežto DS9 stála mimo a tvůrci mohli zkoušet přijít s něčím novým jelikož jim nikdo nekoukal pod ruce. Já teď třeba znovu koukám na VOY a z těch prvních deseti dílů prostě sálá i přes dějové komplikace pozitivní myšlení. Postavy jsou takové...naivní, čestné. I Maquisté se po odchodu Sesky prostě přemění v členy Flotily. DS9 byla reálnější, postavy měly své démony, byly komplexnější, byl u nich znát vývoj. Ale to bylo i tím, že díly byly více provázané vzhledem k umístění na stanici a pozdějším nápadem s dějem rozděleným do několika epizod.

K Sedmé.... to co s ní udělali byla chyba. Ta postava měla větší potenciál. Mohla být důstojníkem, vědcem, starat se o ex Borgy. Místo toho se z ní stal ronin v Romulanském prostoru k tomu. To že skončila ve VOY s Chakotayem tehdy smysl dávalo. Nikdo tam s ní neměl tak blízkou interakci. Janeway pro ní byla spíše matkou. Ale beru, že se po návratu mohlo něco stát. Chakotay mohl někde zemřít, ideálně Romulanským přičiněním a ona se vydala za pomstou. Ale jak jsem psal u více věcí - šlo to okecat jedinou větou. Tvůrci se to ale jako u zbytku rozhodli ignorovat a nějak to tam napasovat. Její orientace mi je vesměs jedno. Mohla být bi, u borgů navíc měla v hlavě miliony dalších hlasů. Koho si vybrala je další...no. Ta postava je hloupá a zbytečná sama o sobě.

na příspěvěk reagoval Shakaar, Shakaar

Jakkob

Homosexualitu u Sedmé jsem tedy v serii a už vůbec ne u (nebo s) Janeway nepostřehl. Ale to je věcí názoru. Pravda ale je ta, že serie v mnohém neměla odvahu, hlavně díky Bermanovi, který serii chtěl příliš podobnou s TNG. Paradoxně více odhvahy, respektive více prostoru v seberealizaci měli Ira Steven Behr, Roland D. Moore, kteří byli odpovědní za dnešní podobu DS9. Když to vezmu zpětně z DS9 se v rámci možností vytřískalo maximum, zatímco Voyager se zastavil někde sotva na půl cesty - Voyager osobně špatně stárne a dle dnešních měřítek jej považuji za nejhorší Star trek serii a to už je co říct, protože toto si lidi myslí často o Enterprise, kde se nasekali sice chyby, které se ještě opravovali ve čtvrté řadě, ale rozdíl mezi Voyagerem a Enterprise byl ten, že měli aspoň snahu o vývoj v serii, vývoj postav - když ne všech, tak aspoň těch tří hlavních.

na příspěvěk reagoval SeTTi

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

cyphercz

A podle čeho usuzuješ, že to je pravda? Jakým hmatatelným a jasně definovatelným důvodem či důvody to chceš prezentovat jako fakt? Něco na úrovni že 1 + 1 = 2, nebo že je Země kulatá? Dost dobře nemůžeš. Vše co bys uvedl by byl pouze souhrn tvých dojmů a pocitů na základě tvých nároků a žebříčků hodnot, které ale může mít kdokoli zcela jiné, protože je to čistě subjektivní záležitost. Ty v tom vidíš problém, kdokoli jiný nemusí. Takže je to ve finále maximálně tak pat, rozhodně jsi vedle jak ta jedle, pokud si myslíš, že tady v tom existuje nějaký objektivní názor, který určuje a zcela nepopiratelně definuje, který Trek porušuje kontinuitu více, a který méně.

Terepin , cyphercz

Co se Sedmé a Raffi týče, tak to osobně považuji za moc milé gesto tvůrců Picarda, kteří si tak možná odškrtnout jednu položku ze seznamu moderních seriálových "povinností", nicméně já to vnímám více než to jako fanouškovský fan service, protože co jsem tak mohl z mnohých setkání a diskuzích s trekkies na toto téma postřehnout, tak už v době VOY byla Sedmá velká adeptka na to, že bude mít v seriálu homosexuální úlohu a prý chybělo opravdu málo k tomu, aby se to samotného seriálu dostalo. Nicméně tehdy tvůrci na to zřejmě ve finále odvahu neměli a tak Sedmá skončila s Chakotayem, což opět mnozí Trekkies považují za naprosto nesmyslné rozhodnutí, které ani nedává smysl. Své o tom řekne i to nepřeberné množství fanfikcí, kde se Sedmá zcela běžně shippovala např. s Janewayovou, podobně jako v TOSce Kirk se Spokem.
Já osobně tohle tedy velice vítám a budu rád, když se tomu vztahu budou v další sérii věnovat a Sedmá bude konečně taková, jaká měla být už dávno.

na příspěvěk reagoval Shakaar, Shakaar, cyphercz

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

17.06.2024

A je to tu zas! Nezastavitelný výrobní pás Hollywoodu brzy přinese další remake kultovní klasiky z osmdesátých let. Nové adaptace by se tentokrát měl dočkat dobrodružný science fiction snímek Můj… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu