Reklama

Reklama

Toxičtí křižáci

(festivalový název)
  • USA Toxic Crusaders: The Movie

Obsahy(1)

Animace ještě nikdy nebyla takhle toxická! Jeden z nejbizarnějších projektů důsledně brakového studia Troma. Lloyd Kaufman, ředitel společnosti zaměřené především na bizarní, krvavé a perverzní komedie se totiž na přelomu osmdesátých a devadesátých let rozhodl, že zkusí prorazit do oblasti rodinné zábavy. A to s nikým jiným, než se svou nejemblematičtější postavou, „ohavně znetvořeným stvořením s nadlidskou velikostí a silou“ Toxíkem z hitové hororové komedie Toxický mstitel. Výsledkem jsou Toxičtí křižáci. Představte si Želvy ninja, ovšem vykoupané nikoli v mutagenu, ale v barelu s poctivým radioaktivním odpadem – a místo nunčak a dýk sai vyzbrojené mopem s vlastní inteligencí. Toxičtí křižáci jsou přesně tohle. K původnímu třináctidílnému animovanému seriálu pro děti, který se vysílal roku 1991, se okamžitě přifařila spousta doplňujících produktů – společnost Marvel vyrobila sérii komiksů (ano, Toxík je svým způsobem součástí Marvelovského univerza), vznikly akční figurky, kartičky, počítačová hra, omalovánky a tak dále. Kola merchandisingu se ale hodně rychle zadrhla – ukázalo se, že děti tak úplně nechtějí mít na zdi svých pokojíků vylepené plakáty se zmutovanou zelenou příšerou v sukýnce a s mopem v ruce. Po projektu nám ale zůstal film složený z prvních tří epizod seriálu, který je pro Festival otrlého diváka jako stvořený. (Festival otrlého diváka)

(více)

Recenze (3)

Mulosz 

všechny recenze uživatele

Blbost jak mraky, ale opět klobouček před živým dabingem organizátorů Festivalu otrlého diváka - tentokrát 9.3.2023 v podání Immanuela Lubrikanta a Kafilérie Zawadské :-) ()

MightyHal 

všechny recenze uživatele

FOD 2023: Jelikžo Toxíka miluju v jeho originální formě, tak tohle byl must see. I když je tento animák cílený pro dětské publikum na stanici Fox Kids, tak jde z některých vtipů pořád cítit ta stará dobrá Troma a pro fanoušky této série se určitě bude jednat o příjemnou a absurdní jednohubku. Samozřejmě ale také k celkovému prožitku přispěl i live dabing který tomu zase dodal svojí typickou šťávu. ()

marcel5 

všechny recenze uživatele

I přesto že mne animované filmy už neberou, bylo to poměrně dobré a asi i dobře promyšlené. Film měl smysl, a byť se ke konci Toxík raději podvolil sňatku s mouchou, aby město ochránil před totálním zničením, bylo to předpokládám kvůli mladším divákům, jinak by nepřítele zlikvidoval jako ve všech předchozích soubojích. Vše samozřejmě vylepšil dabing v rámci Festivalu otrlého diváka, který dal filmu jiný lepší nádech. ()

Reklama

Reklama