Reklama

Reklama

Alias

(seriál)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

J.J. Abrams

Hrají:

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(105)

Obsahy(1)

Sydney Bristowová je na první pohled obyčejná vysokoškolská studentka, která si přivydělává v bance. Ve skutečnosti však pracuje jako agent pro tajnou organizaci. Když zjistí, že vlastně pracuje pro nepřátele státu, začne působit jako dvojitý agent... (TV Prima)

Recenze (169)

dinsdale 

všechny recenze uživatele

Ještě před tím, než si banda lidí ztracených na podivném ostrově získala hromady fanoušků, poslal J.J. Abrams do světa napínavý špionážně-akční seriál, který si postupem času vypomáhá trochou sci-fi/fantasy. Dávám nejvyšší hodnocení především proto, že pro mě svého času obsahoval spousty nových prvků a výborných nápadů a od jeho shlédnutí mě málo co překvapí, protože většina vzorců byla použita právě v Aliasu. Nejzábavnější jsou samozřejmě všelijaké aliasy a finty, které hlavní hrdinka (studentka a dvojitá agentka) používá při svých misích; několik silných charakterů v hlavních (Arvin Sloane, Jack Bristow) i vedlejších rolích (Julian Sark, Anna Espinoza). První a druhá série jsou výborné; první jako skvělý rozjezd všech vztahů a charakterů, druhá pak ještě lepší přítomností charizmatické Leny Olin. Jedním z nejsilnějších momentů je finále druhé série, jeden z nejlepších taháků do další série, jaký jsem kdy viděla, a po něm následuje dle mého názoru nejlepší - třetí - série, která zahrnuje především Sydneyino hledání pravdy o jejím životě a pak jednu fantastickou postavu v podání Melissy George, která dodává všem vztahům - pracovním i osobním - nové kouzlo. Naopak nejslabším článkem je první polovina čtvrté série, kdy jsme sice vrženi do nové organizace, ale bez žádného spojovacího článku, a několik epizod se jen tak natahuje, jako by autoři potřebovali někde vyplýtvat méně zajímavé nápady, než se od druhé půle série vrací k osvědčenému Rambaldiho tématu. Pátá série je pak velice odlišná od ostatních (samozřejmě ovlivněno osobním životem Jennifer Garner), odpadne několik známých a přibyde několik nových postav. Potěší také, že narozdíl od současnosti stále více natahovaných a rozvláčných seriálů, má Alias zakončení, které uspokojivě zodpoví všechny otázky. Osobně jsem ráda, že seriál skončil, protože poslední dvě série byly přeci jen slabší než předchozí, a takhle si člověk pamatuje silný příběh se začátkem a koncem. V epizodních rolích se objevují také další známé postavy filmového průmyslu - maniakální Quentin Tarantino ve skvělém dvojdíle The Box, Christian Slater, David Cronenberg nebo Ethan Hawke dokonce v dvojroli. Seriál je doprovázen zdařilou hudbou Michaela Giacchina (také Lost a MI:III) s několika silnými tématy, v první sérii je to Rambaldiho téma (např. skladba Anna Shows Up), ve druhé téma doprovázející postavu Leny Olin (Mother of a Mother). ()

Vojťas 

všechny recenze uživatele

J. J. Abrams mě vždy překvapí! ... Seriál sice začínám sledovat až po jeho M-I:3 a (stále nepřekonatelných) 3 řadách ZTRACENÝCH, ale ani zde mě nazklamal! ... Spojte Jamese Bonda, Mission Impossible a Lovce pokladů říznuté trochou (jak jinak) sci-fi obohacené ženskou představitelkou a máte tu vážně cool seriál. Jako celek je vážně úchvatný a těch 5* přeci jen dám - i navzdory první polovině 4. série, což byl silně rušivý element (u prvního dílu 4. série jsem vážně jen kroutil hlavou a "smál se", dalšími díly se to jen zbytečně - bez souvislosti s hlavním námětem a myšlenkou - natahovalo)! ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

„Tak mi teda řekněté, co to jé ?“ pýtal sa kedysi legendárny Felix Holzmann. Pri pohľade na tento seriál sú jasné dve veci: multižánrový „hypermix“ a perfekcionistické prevedenie martial arts zbavené wire – fu a fyzikálnych abnormalít. Duchovný otec Alias J. J. Abrams plytké dialógy, telenovelovské načrtnutie vzťahov medzi hlavnými postavami a dementnú sci – fi líniu (Milo Rambaldi) obalil údernou a explozívnou akciou vytvárajúcou z tejto záležitosti kult (O tom, že nie každý mu „sadol na lep“, ale svedčia katastrofálne výsledky sledovanosti v nemecky hovoriacich krajinách.). Vo vrcholnej fyzickej forme sa predstavili aj herci známi skôr z iných úloh (Garber, Snehuliak, Francie) a dokonca aj veľký guru. A prestíž tejto produkcie ? Posúďte sami: Faye Dunaway, Rutger Hauer, Roger Moore, David Carradine, Ethan Hawke, Christian Slater, ... Moje odporúčané dávkovanie = 1xtýždenne. Apropo, Alias ako jeden z mála dokázal v pamätnom roku 2001 eliminovať dvadsaťštyrihodinový maratón Kiefera Sutherlanda. (26.1.2005) ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Z čisto nostalgického hľadiska dávam plný počet, aj keď by to malo mať o hviezdu menej. Veľmi dobre obsadené, veľmi dobre prekombinované, veľmi dobre zahrané, veľmi dobre výpravné. O vysoký level vyššie ako Nikita s Petou Wilson a rovnako aj od jej nástupcu Nikity s Maggie Q. Ale čo čakať, keď bol tvorcom J.J. Abrams. Takéto seriály sa dnes už netočia. ()

willis 

všechny recenze uživatele

Je to jako počítačová hra. Briefing, mise, akce, briefing, mise, akce furt dokola. Neuvěřitelný je, že se nám scénaristé snaží namluvit, že hrdinka má ještě nějaký osobní život, ve kterém přátelé nevědí co dělá. Samo ukončení akce je strašně zkratkovitý a některé logické blbosti prostě nedokážu překousnout. Děj je tak kostrbatý, že místy ani nevíte proč, kam vůbec jede, a co má kde ukrást a když to náhodou víte, tak do příštího dílu to stejně zapomenete. Navíc jsem si časem vypěstoval na Garnerovou a její chůzi a paruky averzi. Přesto si myslím, že premiérové uvedení v Čechách si seriál zasloužil v nějaký lepší čas než v pondělí o půlnoci, už vzhledem k tomu co Nova vysílá v podvečerních hodinách kdy jdou dokola stále ty samé seriály. ()

Galerie (526)

Zajímavosti (49)

  • Jennifer Garner před konkurzem tři měsíce trénovala taekwondo, aby získala hlavní roli Sydney. (Roman.Ticka)
  • Jedná se o první práci Michaela Giacchina pro J.J. Abramse. Ten ho objevil skrze soundtracky her od DreamWorks Interactive, které hrál. (Brousitch)

Související novinky

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (více)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (více)

Reklama

Reklama