Bambi

Ukázka z filmu 1

S prvními slunečními paprsky, které probouzí k životu vše kolem, začíná slavný Bambiho příběh. Díky nejmodernějším technologiím Vám jej studio Walt Disney nyní přináší ve vyčištěné a remasterované podobě! V samém srdci lesa žije malý Bambi, který dělá první nesmělé krůčky životem a poznává svět kolem sebe. Společně se svými kamarády, roztomilým zajíčkem Dupíkem a ostýchavým skunkem Kvítkem, pak zažívají velká dobrodružství. Bruslí na "ztuhlé" vodě, dovádí v lese a seznamují se se všemi jeho podivnými obyvateli. Jejich moudrý průvodce Výr, který má královský původ, jim předává své zkušenosti o lásce, ztrátách a životě. Bambi je jedno velké dobrodružství plné humoru, nádherné animace a hudby nominované na Oscara. (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu 1

Disk

Disneyho Bambi je nádherná filmová symfonická báseň. I po 75 letech má tento snímek co nabídnout. Animace nijak nezestárla a i nějaká ta slzička se vloudila. Ale určitě by to chtělo ještě jedno zhlédnutí, jelikož Bambi se od svých ostatních animovaných Disneyho kolegů a kolegyň hodně vymyká, což každému nemusí sednout. ()

Tomco

V dobe vzniku muselo ist jednoznacne o nadcasove dielko. Krasny jednoduchy pribeh, ktory detom ponuka prirodzenou cestou mnoho cennych informacii. Ani po tolkych rokoch Bambi nestraca nic na svojej jednoduchosti a krase. Cudujem sa polovnikom. Brat zivot takym uzasnym stvoreniam. Tymto zdravim otca a buduceho svagra a zaroven verim, ze uz nikdy nic netrafia :). ()

O.Peta

Hezké, milé a na dobu vzniku nádherně zpracované. Jenže celé je to až moc pro děti, prostě pohádka. Být mi aspoň o 10 let míň, tak budu spokojený náramně, zvlášť při představě co se nyní všude vyskytuje za pohádky pro děti, to už je hrůza. Aspoň jsem zavzpomínal na časy, kdy stálo za to si přivstat a jít k telce místo počítači. 70% ()

vydumnica

To je take milucke! Bambi je definitivne urceny najmensim detom. Pacilo sa mi to este viac ako o rok starsi Dumbo. Cely film doprevadza krasna hudba, ale na rozdiel od vacsiny disneyoviek Bambi nie je muzikal. Animacia je posobiva, krasna, farebna, je to az neuveritelne, ze sa jedna o rok 1942! V case 2. svetovej vojny Bambi musel byt uplnym pohladenim a balzamom na dusu. Cele je to take krasne nevinne a detske. Mladatka rozpravaju hlasom deti, co povazujem za zaujimave. Bambi je zabavny pribeh a zaroven poucny. Je oslavou prirody a radosti zo zivota. Striedaju sa tu rocne obdobia, maly divak sa tu ma moznost zoznamit s prirodou a vsimat si, ako sa pocas roka meni. Zaroven sledujeme Bambiho, ako rastie a dospieva. Mojmu 4rocnemu syncekovi sa nepacili vlci a poziar, cize zaverecna cast filmu. A pre mna to tiez mohlo skoncit scenkou jari a vsade pritomnej lasky. To by mi uplne stacilo. Oblubena scenka - Bambi a zajko na lade. Krasne. 75% a mozno aj viac. ()

GMVajgl odpad!

Podobně jako Dumbo z roku 1941 je i Bambi (1942) naprosto nudný, příběhově prázdný a prvoplánově sentimentální tear jerker, který pouze diváka ždímá pomocí hezkých nevinných zvířátek s velkýma Disney Očima©, která trpí pod útlakem zlého bílého muže. Tenhle politický podtext, že příroda = čisté dobro a člověk = čisté zlo je velice oblíbený u západních tvůrců, kteří jinak nemají co říci a co potřebují nastavit svůj slabý příběh jako kaši. Podobné poselství má třeba Pocahontas nebo Avatar. V posledních letech dokonce ovlivňuje skutečnou politiku - viz zelená ideologie či klimatické šílenství / katastrofismus. ()

• Film mal v premiéru v roku 1942, no štúdio Walt Disney začalo na ňom pracovať už v roku 1937. (Hystory)
  • Americký filmový institut v roce 2012 označil Bambiho za 3. nejlepší animovaný film v historii. (vyfuk)
  • Kde malému jeleňovi zastrelia poľovníci matku, sa spája psychologická porucha, neoficiálne nazývaná "Bambiho komplex". Ľudia trpiaci touto poruchou sú sentimentálni, silno inklinujú k prírode a prežívajú výrazne negatívne pocity v spojitosti s lovom, kontrolovanými požiarmi a ďalším nehumánnym zaobchádzaním so zvieratami. (Raccoon.city)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)