Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Bajisek

Přiznávám se, že jsem se začala na Bratrstvo dívat kvůli Davidu Schwimmerovi, ale první díl mě totálně dostal a seriál už mě nepustil. Škoda, že byl tak krátký. Každý díl jiný, v každém díle se díváme na válku jinak, z jiného úhlu pohledu, sledujeme jinou postavu. Výborně natočený, krásná kamera, hudba, scény, výborné obsazení. Jeden z nejlepších seriálů všech dob. A na závěr: David Schwimmer v naprosto kontrastní roli oproti Rossovi Gellarovi a zahrál ji na výbornou. ()

N3O

První dvě epizody jsou spíš povídací čistě kvůli rozvinutí příběhu, představení postav atd. V dalších epizodách už přicházejí jatka. Nešetří se krví, municí ani hrdinstvím. Absence patetického amerikanismu jenom prospívá. Všeho všudy co se nevešlo do Ryna tak Spielberg s Hanksem zde roztáhli do vynikajícího seriálu. 10/10 ()

kubas369

Nejlepší co bylo a taky co vlastně mohlo být natočeno o druhé světové válce. Příběh mladých mužů, kteří si zvolili tu nejtěší službu jakou mohly tím, že se dobrovolně přihlásily k nově vznikajicí výsadkové armádě ( tudíž zřejmě nejlepší vojáci, kteří zasáhly do boju IIWW). Divák má jedinečnou možnost s nimi projít celou cestu z výcvikového tábora přes vylodění v Normandii až po konec války. Seriál, který realně a bez příkraz nebo nadbytečného patriotismu a patosu ukazuje nesmyslné peklo války. Za vše mluví jedna věta, která zazní na konci seriálu "Tati byl jsi za války hrdinou? Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů" Pravdivý příběh o opravdických hrdinech. Celý serial je natočen podle skutečných výpovědí přeživších 101. vysadkové. ()

Stories

10 fantastických dílů, ve kterých najdeme všechny podstatné události II. světové války. Skvělá režie, zvuk, herci.. není co vytknout. Pro mě osobně nejlepší filmové dílo z vojenského prostředí všech dob. Tady je 5 hvězdiček málo:-) ()

Asdas

Vždy pri hraní Medal of Honor alebo Call of Duty som si hovorieval ...."takéto niečo by som chcel vidieť sfilmované" a Spielberg s Hanksom to pred desiatimi rokmi zrealizovali a mne v niektorých momentoch padala sánka, ako je možné aby seriál vyzeral tak skvelo ?! ()

vitac.

Vynikající seriál, který v deseti dílech mapuje cestu amerických paragánů od cvičáku v USA po konec války v Německu/Rakousku. Válečné scény jsou super, ale to i díky tomu, že jich tam suma sumárum není až tolik, kolik by člověk čekal - a o to víc si je vychutná. Ruku v ruce s tím jde fakt, že seriál dává velký prostor k zachycení myšlenek postav, jejich vztahů atd. U deváté části jsem prožíval podobné pocity jako uživatel Lima... a to se tam snad ani nevystřelí... To vše navíc s viditelným respektem tvůrců k účastníkům války na obou stranách, snahou o objektivitu a bez zbytečného patosu. Čtyři a půl. ()

HrochOch

uuuuííí uíííí jipíí ááá Kláro já miluju toho, ne toho a ten byl skvělej a to úžasný tyvole a jak mu, no ten tank, výbuch, ty padáky.. místy nedutám, vnitřně se tetelím, vzrušena, dojata, ohromena autenticitou, chci další a znova,víc, neberte mi to prosím!! Díly 6, 7 a 9 jsou nejlepčí. Stille nacht znějící tichou nocí bezmoci..och jak poetické. Slibuju, že až to po druhé zkouknu a nebudu bratrů bratru tak plna, napíšu smysluplný komentář k dílům po sobě jdoucím. Btw. úvodní znělka smrdí! ()

Brka

Najlepší seriál aký som kedy videla. Napriek tomu, že zo začiatku je ťažké sa orientovať medzi postavami, postupne ich človek spozná a obľúbi si ich. ()

Peter-1307

Seriál, kde každý diel ak nie je perfektný, tak aspoň skvelý. Je to surový, realistický príbeh o obyčajných vojakoch počas 2.svetovej vojny. Bez akýchkoľvek doplnkov superhrdinov. A práve preto je pre mňa jedným z top snímok o vojne ako takej. ()

Coliseum

Autentičnost a výpovědní hodnota - 100%. Imprese akce - 100%. Emotivnost - 95%. Pathos - 80%. Zažehnutá jiskra kosmopolitní hrdosti - 15%. Chuť být tam - 0%. Namísto strohého biflování a papouškování ´nejzásadnějších´ dat povinně promítat ve školách. Alespoň v rámci povyučovacích filmových klubů náročného studenta. Tak, či tak: Resumé - 100%. ()

Angel30

Fakt skvělý, nikdy bych nevěřila, že budu žrát válečný seriál. Tomuhle se nedá dát méně než 5*, protože je to prostě kvalita. A dokonale se tam hodil Damian Lewis! ()

Timmyyy

Nejlepší válečný seriál všech dob. Skvělé herecké obsazení a efekty. Dokonce se tento seriál stal námětem hrám Call of duty (1,2). Každý, kdo se zajímá o 2. světovou válku nebo má rád válečné filmy si přijde na své. Pro mě 100%! Seriál, ke kterému se budete rádi vracet. ()

Metalicum

Marigold a Malarkey napsali všechno co bych napsal já, není co dodat. Pro mě osobně nejlepší nekomediální seriál všech dob (ale samozřejmě neznám všechny :) ) 100% ()

vaclaw

Povinných 5*. Nejlepší válečný seriál a jeden z nejlepších seriálů vůbec. Výborný můj oblíbenec Damian Lewis a spousta dalších, skvělé příběhy i scény. Jeden z mála počinů, kterým snad nemám co vytknout. ()

Ludo444

Vojak Ryan rozťahaný na 10 epizód s neklesajúcou úrovňou. Rota E vás vtiahne a zomelie v najvýznamnejších bojoch ktoré sa od vylodenia v Normandii udiali na západnom fronte. Ale na to čo príde v predposlednej epizóde vás nepripraví ani zlyhanie operácie Market Garden alebo mrazivé peklo pri Bastogne. ()

konysua

Nejdokonalejší seriál ve kterém nefiguruje humor. Nejsem si jist jestli jsem si nějaký válečný film užil jako tento seriál. Ne, už vím, že ne. Emoce tryskají proudem, krev a kusy masa mají svou velkou účast v obsazení. Prostě dokonalost na všech frontách a Bratrstvo neohrožených na hrad! 10/10 ()

vitak69

Mám rád válečné filmy, ale tento seriál je opravdová pecka! Seriál jsem dostal od manželky kdysi k Vánocům na dvd a nedokázal jsem se přestat dívat. Shlédl jsem ho prakticky na jeden zátah. Nikdy dřív mě žádný seriál či film tak nepřipoutal k televizi jako toto umělecké dílo. Někdo napsal, že 5* nestačí a já s ním plně souhlasím. Klobouk dolů před autory. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn