Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

luciebenadova

Bylo zbytečné tak dlouho otálet. Ale vlastně až teď jsem měla možnost koukat s přítelem, kterej je do války udělanej jak nikdo, takže mu nevadilo, když sem každých pět minut prohodila nějakej stupidní dotaz a on mne mohl obohatit o půlhodinovou přednášku, ale kouzlo tohodle mistrovství mi to rozhodně nepokazilo. žádnej plačtivej patos jakej amíci umí, ani přehnaný hrdinství. Nikdo nevíme jaký to tam bylo. A dle toho co jsem měla možnost vidět, ani nechceme vědět. ()

DassemUltor

Už je to dlouho, co jsem to viděl a začínám na to znova dostávat feeling. Tento seriál je absolutní špica a uvažovat o jiném než maximálním hodnocení, je hloupost. Peníze na něm jdou opravdu vidět. Ale to je jen třešnička na dortu. Samozřejmě že mu lze vytknout pár věcí, ale to asi všemu v tomto našem vesmíru ne? :) Jediný kdo by se na to neměl dívat jsou buď totální odpůrci historie nebo špičkových seriálů. PS: Pokud si to v blízké době opravdu znova sjedu, tak vám se hodím ještě dodatek ve formě čerstvých a konkrétnějších dojmů. ()

mrclTV

Vojnový film v epizódnom prevedení blížiaci sa takmer k dokonalosti. Avšak iba takmer - je super, že ide o skutočný príbeh Easy Company, že herci sú tu kvalitní, príbeh je napätý a prevedenie je ako z najdrahších blockbustrov (niekde som zachytil, že svojho času išlo o najdrahší seriál histórie a podľa toho, ako to vyzerá, sa tomu dá veriť). No lenže potom je tu aj druhá strana mince - prehnaná "heroickosť" - robenie z vojakov nezlomných hrdinov (čo iné sme vlastne čakali vo filme od američanov/britov o americkej jednotke - ten absolútny patriotizmus sa dá tolerovať). Čo sa dá tolerovať už menej, je fakt, že i keď seriál je celý až podrobne historicky presný, zrazu sa do deju vkradne jedna celá úplne vymyslená a nereálna časť s koncentračným táborom. To už tam mohli pridať aj atentát na Hitlera alebo zmarenie nemeckého atómového programu. Rota E bola legendárna, ale až tak všemocná a všadebolská nebola. ()

lucky.loo

Není co dodat silný příběh inspirovaný skutečností o soudržnosti E company v 2.sv. válce. Výborně zpracovaný seriál. Hodnocení:90% ()

Jereme

Seriál který nemá naprosto žádnou chybu. Výborní producenti, výborní režiséři, výborná hudba a výborní herci...no co dodat? Takový pocit, který jsem zažil na konci 10. Dílu jsem zakusil snad jen když jsem poprvé dočetl trilogii Pán prstenů. Seriál vtáhne do děje a na konci zanechá dojem že divák něco opravdu zažil... Něco takového se filmu/serialu jen zřídka kdy povede, ale u Band of brothers se vydařilo na sto procent! ()

borohub

Až do shlédnutí 10. dílu jsem si myslel že budu hodnotit max tak 4 hvězdami (silně jsem uvažoval o hvězdách třech), ale prostě nejde jinak než hodnotit hvězdami 5. První půlka mě přišla trošku slabší, druhá ale už byla lepší. Musím uznat že poslední dva díly mě docela dojali (osvobození koncetráku a závěrečný epilog). Co taky musím ocenit jsou výborní herci a docela se mě líbilo, že ze začátku bylo krátké "povídání" od přeživších a naopak na závěr každého dílu byl nějaký dovětek. Příšerně jsem jsem se ztrácel v postavách, ale to je tím, že na ksichty nemám moc pamatovák .. Takže rozhodně doporučuji komukoliv kdo se (i třeba malinko) zajímá o WW2, rozhodně to stojí za to. 90% ()

helrohir

Po niekoľkých rokoch som si dal z tohto seriálu reparát a jeho kvality ma dostali snáď ešte silnejšie než po prvý krát. Sila tohto seriálu určite netkvie len vo vizuálnej, zvukovej a technickej dokonalosti či v realistickom zobrazení vojnových scén, ale silným ho robí aj to, že má "dušu". Každá jedna epizóda totiž dokáže neskonale vtiahnuť do deja a rozvíriť emocionálnu hladinu na maximum. Hlavne treba oceniť geniálny scenáristický ťah, že seriál sa nesústreďuje len na príbeh jednej postavy, ale v takmer každej epizóde vypráva príbeh a pocity niekoho iného. Väčšina hercov je síce neznáma, ale napriek tomu ma ich výkony dostali, a aj keď medzi rozlišovaním toľkých postáv môže vzniknúť menší chaos, určite si tu každý divák našiel pár svojich obľúbencov. Všimol som si aj to, že v tomto seriáli štartovali svoju kariéru aj niekoľko dnes už známych hercov (námatkovo Fassbender, Hardy či McAvoy). Myslím si, že tento seriál právom dosahuje postavenie jedného z najlepších a najkomplexnejľích seriálov všetkých čias a túto pozíciu mu pravdepodobne nič nevezme. ()

ACDCKL

Na takovýto seriál z bojů amerických vojáků za 2WW se tu čekalo mnoho generací. Filmařský tým, který se podílel na filmu Zachraňte vojína Ryana, se s chutí zakousl na tvorbě tohoto mega seriálu. Pod hlavičkou HBO se tento seriál ukázal jako výherní marketingový tah. Scénáristé odvedli výbornou práci, historické kulisy jsou bravurní, vojenská technika taková, že jsem uslintával při pohledu na ní, obsazení v té době poměrně neznámých herců pomohlo divákovi, aby postavám uvěřil jejich příběhy, casting si doopravdy dal záležet na podobě vojáků a herců. Třetí, čtvrtý a šestý díl naprosto nejlepší díly z válečné tématiky. Jasných 5*. ()

Plastík

Tohle přikovává a přinýtovává a přilepuje a všelijak jinak připojuje k televizní obrazovce a k reproduktorům. ()

iz67

Myslím, že to je důležitý seriál. Hodně realistický (nejen, co se týče hrůz, ale i toho, že hrdinové byli jen lidi) přitom se Hanksovi podařilo minimalizovat prvoplanovou pompu a patos. Docela důležitý dějepis... ()

adamix

Všetko, čo ste kedy túžili vidieť a zažiť pri vojnovom žánri, sa nachádza práve tu. Tvrdá a nekompromisná realita najhoršej kapitoly ľudstva zachytená v desiatich dieloch tohto skvostu, pričom každá je o niečom inom, s hrdinami roty E, ktorí sa museli prebyť cez všetky možné prekážky nastražené nepriateľom. Dôležité je aj, že seriál sledujete z mnohých uhlov pohľadu, z rôznych perspektív zasadených do dôležitých i menej dôležitých momentov, zobrazuje hrôzu každého aspektu vojny ako aj z psychického alebo fyzického hľadiska hrdinov. Hromada zaujímavých postáv a zvratov, rozoberajúci dôležitú tému ako pre film, tak aj pre históriu a predovšetkým súčasnosť. Bezchybné, emocionálne založené, dielo s nábojom sršiacim negatívne pocity z osudov postáv, ale pozitívne dojmy v hlave diváka, že videl niečo tak perfektne remeselne vytvorené. So srdcom a s úctou. ()

donnovann

Band of Brothers je zcela jednoznačně nejlepší seriál z období WW2. Samotné hodnocení by si zasloužil předposlední díl resp. objevení koncentračních táborů. Tam jsem měl přinejmenším stejné pocity jako u Schindlerova seznamu, neskutečná filmařina. Co mi ale vadilo, byl naprostý zmatek v postavách a jménech, i po skončení seriálu dokážu vyjmenovat 3 hrdiny, za to hvězda dolů. ()

Mykhaluu

S dvacetiletým zpožděním jsme shlédli tento počin. Zaměření na jednu jednotku bez nadhledů vnějšího (super) pozorovatele na celkovou frontovou situaci je vtahující způsob válečného vyprávění. Nezaměření na jednoho hrdinu zase umožnilo vyhnout se dusivému vyprávění. Je to prostě akorát. Nechutnost války jako politické zvůle, obětování se pro druhé jako projev naděje lásky v lidských duších, ohavnost jednotlivých padlých činů, jako projev temnoty lidských duší. Hrdinský i nehrdinský. Vítězilo se, ustupovalo se, trpělo se, obětovalo se... jako ve válce. ()

bohhous22

Líbí se mi, že i díky  Netflixu můžu po letech vidět tuhle parádní heroickou podívanou,kdy tuhne krev v žilách,jak moc geniálně je to natočený!!! Nejlepší válečný dílo všech dob!!!Druhej a třetí díl jsou vrchol. ()

Flix

Skvělý seriál. Kéž by bylo více takových. Hltal jsem jeden díl za druhým a čím dál tím víc jsem si seriál zamilovával. Mistrně režisérsky i herecky zvládnuté, nemluvě o dekoracích a efektech. Za těch celých deset dílu opravdu nenajdete nějakou větší chybu. Díly se od sebe liší různými pohledy na Easy Company a vůbec na celou válku. Strhující souboje a skvělé efekty nejsou to jediné, co je na seriálu skvěle zvládnuté. Zobrazení psychických útrap vojáků, když jim umírají jejich kamarádi a peklo, které prožívají dolehne částečně i na diváka. To vše bez amerického vlastenectví, sebestřednosti a nacionalismu. Je to vlastně spíš 10 filmů než seriál. Vzdávám hold všem tvůrcům, režisérům i hercům., výborná práce po všech stránkách ()

seba

Naprosto skvělý seriál z 2. světové války. Oproštěný od heroična a klasického amerického nacionalismu. 1. a 10. díl byly nejvtipnější (ale pozor, nejedná se o humor ve válce alá MASH), 2. nejlepší, Bastogne a Proč bojujeme nejbrutálnější. Dohromady, naprosto vyvážené (kdo by poznal X různých režisérů?) a geniální. Výborná hudba, neokoukaní herci, bezvadný scénář a superskvělá kniha od Stephena Ambroseho. Knihu i seriál doporučuji všemi deseti. ()

weasel.p

Já bych teda neřekl, že je to seriál bez patriotismu a patosu a k tomu je to i docela obstojná nuda. Navíc se jim nechtělo bourat kulisy z Ryana- trapas. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn