Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Pajky3

Asi takhle nějak si představuju, že má vypadat seriál o válce. Krásnej průvod, seznámení, boj o přežití. Všechno super. Navíc skvělý herci jak v hlavních rolích (Lewis) tak ve vedlejších (Schwimmer). Libili se mi hlavně epizody 3, 6, 7 a 8. Zimní díly byly skvěly. navíc celý seriál provází vynikající hudba. ()

necisty

Válečkou tématiku nemám příliš rád, ale tohle dílo mě dokázalo přesvědčit, že stojí za to shlédnout neuvěřitelné příběhy, které se tehdy staly. Je trochu škoda, že si to neudrželo své tempo a atmosféru až do konce, kde to zas trošku pravda stouplo, ale nic se nevyrovná prvním pěti dílům. Nejvíc jsem čuměl, když Winters vběhl první mezi bandu němčourů. Každopádně velice dobrá práce po všech stránkách a klaním se i pánům, co to tehdy museli prožít. ()

emo

Aj keď to možno znie otrepane, prestavte si 600 minútového Ryana... Skvost medzi televíznymi produkciami a pre mňa zatiaľ naj čo toto médium doteraz divákom ponúklo! ()

Mol

Sice né možná tolik akce jak by se mohlo zdát, ale přesto nádherný seriál z prostředí druhé světové války. Třetí a čtvrtej díl byly nejakčnější. ()

BoXBe

Snad nejlepší seriál všech dob...a bezpochyby jedno z nejsilnějších a nejkvalitnějších filmových děl, které kdy byly natočeny o 2. světové válce... 2021: Bezprostřední vtáhnutí do válečné fronty bez kompromisů. Neuvěřitelně štědrá produkce a štěstí na všechno - od castingu přes scénář, po kameru. Všechno sedí prostě a je to povinná "četba". ()

dr.fish

Kdo neviděl neuvěří, ale povedlo se to natočit bez většího slintání nad hrdinstvím amerických vojáků. Je to syrové a nekompromisní, i když Hollywood nemůže nikdy překročit svůj stín a točit jako Rusové že? ()

WolfR

Takové Zachraňte vojína Ryana pro televizi. Monumentální a velmi syrové válečné dílo, které je řemeslně i příběhově úžasné, avšak na můj vkus malinko moc roztažené, 4 hvězdy. ()

mortak

Major Winters po premiéře: "Doufal jsem ve větší autentičnost. Aspoň tak 80 procent." Na to mu Tom Hanks odpověděl: "Majore, tohle je Hollywood. Budeme považování za geniální, když dosáhneme 12 procent. A my jsme usilovali o 17 procent". Klobouk dolu, technicky je to opravdu někde úplně jinde než většina válečné tvorby. Problém pro mě leží někde jinde. Kniha vznikla na začátku devadesátých let ze vzpomínek vyprávěných při setkání veteránů. Tedy v době kdy vše špatné už je odplaveno, a vzpomíná se hlavně na to dobré. Tato minisérie je v tomto duchu hlavně poctou, nádhernou, dokonalou poctou, ve které na to zlé není moc místa. Emocionálně mě chytla pouze jednou, v závěrečné třetině sedmého dílu, v boji o Foy. . ()

Radiq

Není co dodat - nejlepší válečnej seriál, co jsem kdy viděl. Jsou tam lepší i horší díly, ale i ty horší jsou pořád na 5 hvězd. Člověk to při koukání úplně prožívá s nima a nestačí se divit, co všechno je možný. Autentičnost je dokonalá a herci uvěřitelnější než prd ve vakuu. ()

Pája=)

Užasně natočený seriál o druhé světové válce. Odstraňte ze Zachraňte vojína Ryana patetický a patriotický příběh, natáhněte ho na deset hodin a dejte k tomu skutečné osudy elitních vojáků a vznikne z toho tohle veledílo. Skutečné detaily seriálu si uvědomíte až si přečtete knihu. Jsem rád že si režiséři nevymýšleli a drželi se striktně knihy. Seriál je vojensky korektní a rozpracován do nejmenšího detailu. Dokonce i vzhled těch samých vojáků s jejich hereckými napodobyteli je neuvěřitelně podobný. Bojové scény jsou tak moc uvěřitelné a realistické až se z toho tají dech. Výborný prostředek odradit vaši ratolest od profese v armádě. ()

kubin.

Neskutečně autentické. Připadal jsem si jako bych procházel celou válkou splečně s éčkem a byl jeden z nich. Některé díly by samotné předčily většinu válečných filmů. Díl v koncentračním táboře a díl poslední nejlepší zážitek. Musím se přiznat, že poslední vyprávění pamětníků mě rozbulelo jak želvu. Michael Kamen k tomu vystřihl skvělý soundtrack a máme tu jedno z nejpůsobivějších děl v seríálové tvorbě. Poprvé jsem shlédl celou sérii ve věku asi 14 let, v té době se mi líbilo zpracování bojů, efekty, výbuchy a tak podobně. Teď když už jsem starší jsem v Bratrstvu neohrožených našel výbornou režii, herecké výkony, scénáře jednotlivých dílů, ale hlavně jsem v něm našel životní moudrost, přátelství a nutilo mě to zamýšlet se nad válkou. Výhodou seriálu, nebo minisérie, je skutečnost, že je delší než obyčejný film. A díky tomu jsem si k několika postavám mohl vytvořit vřelejší vztah než k jakýmkoliv postavám filmovým. Připadalo mi jako bych byl jeden z nich a všechny jsem je obdivoval, sledoval jejich vývoj, fandil jim a už jsem je nebral jako herce, kteří někoho hrají, pro mě se všichni zúčastnění doslova stali svými postavami (také dáno výběrem méně známých herců). A proto je to můj nejoblíbenější a nejobdivovanější seriál. ()

Benjamin-L

Nejlepší valečný seriál který znám. Myslým že mě zaujal svoji originalitou a hereckýmy výkony. Seriál mám na dvd s českým dabingem a taky ho asi dávaly na HBO kde sem ho poprvé viděl a můžu vám říct že to nemá chybu a taky tento seriál každému doporučuju. ()

tomeek

Úžasná práce se "zúčastněnou" kamerou, efekty, fakta, emoce, vztahy, zážitky. Člověk si během několika dílů oblíbí postavu a potom ho opravdu mrzí, když zemře. Některé díly jsou sice míň akční, o to političtější, ale celkově jako komplet to neskutečně funguje a díky všem těmto aspektům je Bratrstvo neohrožených nejlepší válečnou sérií, která nemá konkurenci. ()

Noviik

S hodnocením jsem dlouho vyčkával, prostě jsem nemohl udělit jen tak něco, tenhle seriál mi to nedovolil. Celou dobu jsem byl neuvěřitelně spokojený, zejména se scénami v Bastogne, ty byly opravdu velkolepé. To, co přišlo v 9. díle mě ale odrovnalo a posadilo na prdel. To byl opravdu psychický nářez. Krásné dílo, které shlédnu ještě mnohokrát, protože si to prostě zaslouží. Neskutečné, co se dá narvat do seriálu! ()

Lachtaan

Poctivých válečných filmů, co jsem stále neviděl, je už jako šafránu, naštěstí se hodně věrný předobraz té nejhorší války v dějinách povedl před dvaceti lety převést i do televizní podoby a já se stydím, že jsem ji dokázal skompletovat až teď. Sice na mě některé pasáže neměly takový dopad jako na opravdové fandy válečné tématiky, hlavně závěrečné epizody ale člověka úplně srazí do kolen s uvědoměním, jakou hrůzou si ty chlapi, co byli tehdy klidně mladší než jsem já teď, museli projít. [viděno na HBO Max] ()

Decker

Naprosto dokonalej serial z druhy svetovy valky. Provede vas od vylodeni v Normandii az do konce valky. Pokud to nebudou v brzke dobe davat na HBO nebo nekde jinde urcite si to sezente jako DVD. Ty penize se za to urcite vyplati zaplatit. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn