Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Hepy13

Hudba, akce, střih, kamera, režie, vizuální efekty, herecké výkony - Všechno naprosto boží! Asi jsem se zamiloval :) Milovníci válečných filmů si přijdou na své, stejně tak jako fanoušci série počítačových her Call of Duty. Nejlepší díly - Carentan, Proč bojujeme a Bastogne (kde je mapovaná práce jednoho zdravotníka a je to vážně síla)! Buck: Kam vás trefili, Poppe? Popp: Pane, mám prdel v prdeli! ()

Illy

Po čtrnácti letech, po matné vhs kopii na které byla nejlépe vidět tma, jsem si užil tento výjimečný seriál v hd kvalitě. Deset dílů osudů roty Easy, podle skutečných událostí mě naprosto pohltilo, a hlavně dojmulo víc než šest filmů o beznohém slepém dítěti umírajícím na rakovinu....hlady. Žádná hrdinná americká náborovka, jen příběh plný statečných, i zbabělců, mrtvých i přeživších. Tohle JE kurva zážitek a některé okamžiky nezapomenu do smrti. ()

IvcaSammet

Jeden z nejnádhernějších seriálů vůbec ... Ani nevím, proč jsem jeho shlédnutí oddalovala tak dlouho ... Už jen herecké obsazení je samo o sobě obřím lákadlem. Ze začátku to byl hlavně Damian, Donnie a Andrew Scott, na které jsem se těšila nejvíc, ale ve finále jsem si tu našla pěknou řádku herců, na které se v budoucnu zaměřím ... Co se týče zpracování, nestíhala jsem se divit. Všechno bylo až neuvěřitelně reálné, takže vžití se do situace bylo opravdu velmi snadné. O to silnější pocity potom v průběhu panovaly ... Příběhově jsou všechny díly skvěle vyvážené, a musím se přiznat, že jsem lehce upustila z pozornosti snad jen jednou a to ve chvíli, kdy se na obrazovce střídaly zamilované pohledy ... Jinak mě ale od obrazovky nedokázalo dostat vůbec nic. Na seriálu mě navíc zaujalo velmi originální zpracování vypravěče a samozřejmě i potěšilo vtipkování, které ani v takových situacích Easy Company neopustilo ... Band of Brothers je opravdu nádherný seriál a opravdu moc ráda si ho dám zase od začátku! ()

Tuzinho

Válečný TOP, který jen tak něco nenahradí. Skvěle natočené, zahrané, zpracované a doprovozené hudbou. Seriál, který je hoden zhlédnutí více než jednou. Po otevření hodnocení dílů bylo znovuzhlédnutí příjemnou povinností a i když to člověk vidí poněkolikáté, furt se dostavují emoce, myšlenky, soucit a uznání. Konec se skutečnými veterány tomu dodává naprostou prvotřídnost. ()

petikacka

Seriál který vznikl po natočení "Zachraňte vojína Ryana"...Měli tolik nashromážděných materiálů, že se nedalo tenhle seriál nenatočit...Vzniklo opravdu velice hodnověrně natočené dílo o 2. světové válce respektive o Day D a co bylo pak...Za mě 100% ()

VictorMartel

Vůbec nepochybuji o tom, že západní fronta byla pro jednotlivce stejně krutá a odporná, jako ta východní. Ani se nedivím ženám, které se osvoboditelům věšely kolem krku. Jenomže mi tu i jinde v hrdinské kinematografii chybí také trocha toho znásilňování například. Ostuda ve Vietnamu se tomu neubránila, ale z tažení západní Evropou během II. sv. v. zná válečná kinematografie snad jen samé důstojné momenty. Panuje přitom odborná shoda, že těch nedůstojných bylo hodně, ale protože jich zdaleka není tolik zdokumentováno, aby se to mohlo vyrovnat špatné pověsti mnohem necivilizovanějšího východního osvobozování, která je i proto tak špatná, že vychází z odporu k následujícím 4 dekádám, – do filmů se to nějak nedostává. Třeba to jednou filmařina prolomí. (LITERATURA: Alice Yaeger Kaplan - The Interpreter, 2005; J. Robert Lilly - Taken by Force: Rape and American GIs in Europe in World War II, 2007 [odhaduje na 14 000 případů]; nejnověji Mary Louise Roberts - What Soldiers Do: Sex and the American GI in World War II France, 2013, přeloženo do češtiny - Válka a chtíč: Sex a američtí vojáci za II. světové války ve Francii, Praha 2014) ()

husokachna

Neskutečná věc, jeden z nejlepších seriálu vůbec a záležitost, která mě vždycky ve svém závěru spolehlivě rozbrečí. Tohle nejde nemilovat. ()

JM87

Opět naprosto poctivá filmařina a možnost se podívat na autentické příběhy skutečných hrdinů druhé světové války a její hrůzy. ()

deathka

Strhující a realistické, výpovědi pamětníků na začátku každého dílu tomu navíc přidávající i autenticitu. Při předposledním díle mi při záběrech z koncentráku běhal vyloženě mráz po zádech. A co jsem ocenil nejvíc bylo, že si autoři odpustili příšerné hlášky typu "Jsem hrdý, že mohu zemřít pro svou vlast" z úst umírajících vojáků, které mi spoustu válečných filmů vyloženě zkazily. ()

Tomislav

Nevzpomínám si, že bych viděl lepší film resp. seriál pojednávající o válce. Naprosto realistické, skvělé herecké výkony, strhující příběhy a žádný americký nacismus, narcismus, patos či jiné laciné blbosti vyskytující se tak hojně v podobných dílech. ()

Hadati

Úžasný seriál, který ukazuje, že přežití ve válce nezáleželo jenom na tom, jak je kdo ve válce dobrý, ale také na velké dávce štěstí. Nesnaží se nijak zveličovat akce provedené jednotkou paragánů, nezakrývá ani to špatné, ani to dobré, zkrátka mi připadalo, jako bych tu válku prožíval s nimi. Oproti tomuto seriálu mi film Zachraňte vojina Ryana připadá jako "hraní" si na skutečnost. ()

Chevees

Tento seriál má podobný osud jako seriál "Ze Země na Měsíc" - Tom Hanks natočil Ryana a toto téma (druhá světová válka počínaje vyloděním spojeneckých vojsk v Normandii) se mu natolik zalíbilo, že o pár let později produkuje snad nejdražší seriál všech dob - Bratrstvo neohrožených. Seriál sleduje osudy roty E od jejich příchodu do evropy do ukončení války. ()

Honza dAve

Dokonale natočený a nesmírně působivý dokumentární seriál podle skutečných událostí, které potkaly 101. výsadkovou divizi a její rotu E, zvanou "Easy Company" při cestě těmi nejtvrdšími bojovými akcemi z Anglie do Rakouska. Nevím, jestli je tohle nejlepší válečný film, to se těžko posuzuje, spíš bych tipoval Apokalypsu, Olověnou vestu nebo Vítejte v Sarajevu či Zemi nikoho. Ale ROZHODNĚ je "Bratrstvo" to NEJLEPŠÍ, co můžete vidět o 2. světové válce ! Vizuálně dokonalá podívaná se skvělou kamerou, výbornými hereckými výkony a bojovými reáliemi, výborně doplněná o výpovědi veteránů, jejichž postavy jsou v seriálu ztvárněny. Navíc americký patriotismus (přestože tady by klidně mohl být zaslouženě uveden, protože díky tomu, že tihle chlapi "do toho šli", tady dneska sedíme a čumíme do internetu) v tomto seriále chybí a zařazení několika, řekněme "ne úplně pozitivních" činů U.S.Army rozhodně není na škodu. Navíc, jak už někdo napsal, z tohoto seriálu je cítit lidskost a pocity přímých účastníků. U dílu BASTOGNE se budete klepat zimou, u DAY OF DAYS strachy a napětím a u WHY WE FIGHT budete mít když ne depresi, tak aspoň hoodně smíšené pocity. Band of Brothers se vám zaryje pod kůži a veselo vám z toho nebude (i když američtí vojáci plnící si kapsy stříbrnými příbory se svastikou jsou docela k smíchu), ale tohle je prostě MUST SEE. A všichni by měli vycházet základní školu s tím, že tohle viděli v dějepisu. P.S. Neseděla mi jen jedna věc - David "Ross" Schwimmer v roli nařvaného výcvikového důstojníka. Ovšem neschopňáka v terénu a uraženého zásobovače hrál skvěle. ()

Elgin

Naprosty vrchol tvorby s vojnovou tematikou. Co diel to iny reziser a ako celok desiatich dielov to posobi velmi naturalisticky a doveryhodne. Moja TOP 10 v serialoch. 100% bez dalsich vycerpavajucich slov pretoze su zbytocne = MUSITE VIDIET! ()

Honny2

Naprosto skvělá podívaná! Nečekejte žádné efektní přestřelky, vybuchující auta nebo letadla sestřelená devítkou. Je to pěkně spracovaný pohled na 2. světovou válku a život vojáku. ()

Pc

Jelikož mám rád válečné filmy, tak jim to dalo plus a celý film mu dal takovej plusů že kdybych moch tak mu dam 6* až 9* takže jasně 5* ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn