Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Brusíček

Je to syrově skutečné, jako by tam byl člověk s nimy. Realističtěji by to snad ani nešlo natočit. Je to asi nejlepší válečný seriál co jsem kdy viděl. Bravo, 100%. ()

CiPR

Pro milovníky 2.světové války absolutní pecka. Seriál Vás naprosto v táhne do svého příběhu. Od začátku ve výcvikovém táboře s rotou E až po konec 2. světové války. Fantastická hudba, skvělé herecké výkony a dokonalá kamera, to vše tu je. Nejvíce mě tu zaujal Damian Lewis v roli velitele roty E. Jeho výkon už v 1.díle mě opravdu překvapil, přiznam se, že příjemně. Také Tom Hanks dokazuje, že neni jenom skvělým hercem, ale také režisérem. Pátý díl "Crossroads" režíroval on sám a smekám před ním klobouk, ten díl se mu opravdu povedl. Neni snad nic, co bych mohl tomuto seriálu vytknout, prostě BOMBA! Nedělám to často, ale nyní prostě musím. 100%! ()

Eragon93

Po shlédnutí všech dílů mi tento seriál konečně ukázal, jaká válka doopravdy byla. Vojáci nebyli jen tupé zelené mozky, ale odvážní hrdinové, kteří by za kamaráda položili i život. Všechny díly byly tak skutečné, až jsem měl dojem, že tam válčím s nimi. Nejdojemnější díly: Proč bojujeme, Body. Nejlepší válečný seriál všech dob, bezesporu. ()

Vrata88

Po shlédnutí většiny (konkrétně 7) dílů za sebou (samozřejmostí je, že hned co to šlo jsem se na zbylé tři díly podíval také) ve mě převládaly takové dva hlavní pocity : 1) ospalost :) 2) pocit, že jsem právě sledoval mimořádně atmosférický a povedený seriál, který vás hned v prvním díle vtáhne do děje a já jsem celou dobu zíral co všechno se s pořádným rozpočtem dá natočit, když se to umí. Skvělá práce kamery, vizuální triky a soundtrack. Pocit reálného nastínění války ještě umocňují úvodní rozhovory s těmi co to zažili. 1.díl ... 5* 2.díl ... 5* 3.díl ... 5* 4.díl ... 5* 5.díl ... 5* 6.díl ... 5* 7.díl ... 5* 8.díl ... 4* 9.díl ... 5* 10.díl ... 5* ()

paul.cz

Jednoho dne jsem si znovu pustil skvělý válečný film Zachraňte vojína Ryana, hned poté jsem dostal chuť na film/seriál s podobnou tématikou. A tak jsem našel tento seriál. Pro mě ještě lepší "filmový" zážitek. Osobně se mi nejvíce líbily díly 07. Bod zlomu a 09. Proč bojujeme. ()

fisus

Spielberg,Hanks,HBO.Může z toho vzniknout něco špatného?Kdepak.Bratrstvo je naprosto jedinečný seriál!!!Příběh Easy company,který dostane snad každého! ()

Aere

Když se spojí podruhé Spielberg a Hanks, čerstvé zkušenosti a poznatky z Ryana, chuť do další tvorby a větší možnosti stopáže, nemůže vzniknout nic jiného, než tento naprosto úžasný seriál. Pánové, gratuluji. ()

zahadum

Krv, špina a blato v zákopoch nemohli byť lepšie spracované ! a ono to ide aj bez všade prítomnej americkej vlajky, posledné časti sú už ale v znamení pátosu, klišé...tak si amíci kopli do otvorených dverí... ()

Matli

Nemůžu jinak, než srovnávat s Ryanem a na Ryana to určitě nemá, vím, že tak dlouhá stopáž se musí nějak natáhnout, ale i tak. Občas sem se dějově i postavově (a že těch postav tam je) ztrácel a čekal jsem víc akčních scén, ale zase, když už se střílelo, tak to bylo hodně dobrý. Nejvíc mě pochopitelně dostal předposlední díl, objevení koncentračního tábora, to bylo hodně dobře natočený, fakt síla. Hitler byl fakt hovado!!!!!! Nechtěl bych umřít aniž bych neviděl tento seriál, asi tak. 83% ()

barteca

Autentické příběhy válečných veteránů z invaze v r. 1944. Válka bez příkras, ale v jednotkách platilo všichni za jednoho.... CURRAHEE ! Desátého jsem završila desátý díl. Velmi působivé živé poselství do dnešních dnů. ()

vito_corle

Bratrstvo neohrožených Popisuje osudy amerických paragánů, kteří bojovali za 2. světové války v Evropě. Deset autentických příběhů, deset příběhů, které uvádí hlavní postavy – skuteční váleční veteráni. Seriál začíná výcvikem budoucích paragánů. Vojáci-zobáci ve výcvikovém táboře, kterým válka nepřipadá tak hrozná. Výsadek v Evropě, nakopat náckům zadek a oslavit konec války. Místo toho hrůza, se kterou se setkají vojáci tváří v tvář v bahně zákopů, kde trpí zimou, nemocemi a strachem ze smrti. To je třeba bitva v Bastogne, Carentan . A pak další díly, kdy neumírají vojáci v bitvách, ale třeba obyčejní lidi v koncentračních táborech, zdravotníci, kteří se beze zbraně vydávají zachraňovat raněné. Díly ale nejsou jen řežbou plnou výbuchů, taky popisují obyčejné lidi, které války vyrvala z jejich obyčejných životů – studenty, profesory, doktory, taxikáře, hlídače… Židy, Italy, Američany. Někdy je třeba si připomenout, co všechno může napáchat chorý mozek a pocit nadřazenosti. Skvělý seriál, jakých je málo. ()

rexino

Bez zbytočného patriotizmu (konečne niečo vojnové bez neho), bez prikrášlenia a bez chyby. Perfektná hudba, skvelé vyrozprávanie príbehu, doslova vžitie sa do príbehu. To všetko Band of Brothers ponúka. Ako už každý spomína, najsilnejšia bola asi bitka o Bastogne a hlavne časť č.9. Určite najsilnejší zážitok zo seriálu. Myslím že ešte do žiadneho seriálu/mini série som sa nezažral tak, ako do tohoto. ()

Trancetino

Absolútne nechápem umiestnenie tohto ničím výnimočného seriálu. Je to vážne USA chválenkárska sračka. Už viac sa to vytiahnuť skutočne nedalo, lebo dokopy nebolo ani čo okrem tej ich do neba preslávenej Normandie v roku 1944. Kedy vojna začala? 1939? Kedy sa vylodili? Veď srali na nás 5 rokov. Je to tam aj povedané. Ak má umelo preslávený Spielberg prsty v nejakom umelo-bludno-inteligenčnom seriáli, tak sa hneď idú z toho všetci opäť posrať a nakoniec je z toho 5. nejlepší seriál. Pre mňa toto nepatrí ani do prvej stovky. Myslel som, že sa to v polke rozbehne a ono to nabralo totálne opačný smer. Poslednú časť som pozrel do 30 min a potom už len úplne unudený bľabotaním popreklikal aby už bol koniec. Už sa mi nechce o tom ani ďalej písať. ()

Jeremiah

Pouze krátké vysvětlení mých 3 * . V tomto seriále mě chybí bližší poznání hlavních představitelů z roty E - vše je takové neosobní a pro mě dosti chaotické. Navíc si myslím, že zde chybí to hodně podstatné, co tvoří nedílnou součást nynější Ameriky - černošská populace. Nějak se mi nechce věřit, že by ve druhé světové bojovali pouze běloši a hispánci. ()

Saur.us

Jestli je vojín Ryan jedním z nejlepších válečných filmů všech dob, Bratrstvo je nejlepší válečný seriál. ()

Narciska

Smutné, ale prvotřídně natočené, napsané, zahrané, strukturované a do našich všedních neválečných životů přenositelné. Ale neuplynul ani rok a už nevím, že jsem to viděla. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn