Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

adako

Spraviť seriál filmového typu z druhej svetovej vojny bez *akýchkoľvek* žánrových klišé je počin sám o sebe výnimočný. Nemusí to automaticky znamenať kvalitu, no ak sa to človeku podarí značí to odhodlanosť, zámer a potenciál. V prípade Band of Brothers je všetko toto naplnené a výsledok je klenot filmového aj seriálového žánru. I keď ku koncu trochu stratí dych (v posledných dieloch sa začne dosť často vyskytovať rozprávač a s ním príde aj trocha pátosu a nešvárov vojnových filmov, no držia sa na minimálnej hranici), stále je to ako celok úžasné dielo pre svoju realistickosť, bazírovanie na detailoch a mimoriadne silný (fakt) skutočný príbeh. ()

lepinla792

Je to taková hraná Call of Duty, kde se o něco málo víc mluví, ale nemám to ve svých rukou, tak mě to o dost méně baví. Když pominu jednotlivé vojenské mise, tak zápletky v osudech vojáků a jejich charaktery jsou pojaty s velkou rezervou směrem ke kvalitě. Hrdinnost či zbabělost, štěstí vs. smůla, šmejdi vs. dobráci a bývá tomu dáván až přehnaný akcent, který na to poukazuje a ty nůžky rozevírá. ()

Skyw4lker7

Pre mňa osobne najlepší (vojnový) seriál(!!!),miniséria a myslím že už ho nič kvalitatívne neprekoná ♠. Každému kto sa aspoň trochu zaujíma o WW2 ho odporúčam všetkými desiatimi. Videl som túto mini sériu nespočetne veľa krát a práve sa ju chystám pozrieť znovu. Momentálne čítam knihu podla ktorej bol seriál natočený :) Príbehy vojakov,kamarátov roty E je treba si aspoň raz pozrieť. Currahee!!! ()

Neel

Mám moc ráda filmy z druhý světový. Ve většině případů je zachycena celá její surovost a tady to platí dvojnásob. Osm epizod z deseti je našlapaných akcí, kdy si uvědomíte, že tohle byla opravdu válka a nekoukáte jen na další zpracování válečného filmu, kde se Američani bijí do prsou a pronášejí hlubokomyslný monology. Povinně promítat ve školách. ()

Lacro

Bratrstvo neohrožených je tak neuvěřitelně natočený historicko válečný seriál, že jen těžko najdete něco s podobnými kvalitami ať už v seriálu, nebo ve filmu.I když nejsem zrovna největší fanoušek tohoto žánru, tak tomu nemám co vytknout, prostě koukněte a pochopíte. ()

shinlove

Tolik let jsem to odkládal, až jsem nakonec podlehl a udělal jsem dobře! Opravdu skvostné dílo a jsem rád, že nám všem připomíná a ukazuje hrůzy, které zde byly páchány a které se již znovu nesmějí opakovat. NIKDY! Fantastických 10 dílů s jen velmi malým množstvím "nezáživných pasáží". 5* ()

vladi3

Chlapcov si pravidelne pozriem kazdu jesen... Neskutocne dobre spraveny serial... A ani roky mu na kvalite a lesku neuberaju .. Prave naopak... ()

Skylwalker42

Naprosto famózní podívaná. Žádný jiný seriál či film z druhé světové války mě tak neodrovnal jako tato miniserie. Tak filmařsky precizně odvedená. ()

Baroque

zasa jedna pekne nafúknutá patetická bublina made in spielberg. mystifikácie na bežiacom páse, "ukrutná" zima, neschopní a ufňukaní americkí vojaci, samozvaní hrdinovia, ktorí spasili celý svet. blablabla. náckov zo srdca neznášam, napokon, ich nátura sa doteraz nezmenila, no pri takýchto paskviloch by asi bolo lepšie, aby všetkých západných spojencov rozdrvili na prach. najlepšie na amerických produkcii ohľadne II. sv. vojny sú akurát tak počítačové hry. aj tam však býva pravidelne plno dezinterpretácií. veď čo, účel svätí prostriedky. oblbujte deti, kým sa dá. ()

W00DY

Úplný vrchol seriálové tvorby. Nic lepšího nebylo natočeno! Ještě lépe zpracováno než Rayen. Formát minisérie s obrovským budgetem a stopáží pomáhá vyprávění a jednotlivé postavy dostanou hodně prostoru. Díky tomu se divák stává téměř členem Easy company a s postavami se sblíží. Někteří ho vyloženě ser0u(Dyke) . Někteří jsou mu nesympatičtí (Sobel), jiní naopak velmi oblíbení (zbytek roty) a doufá, že se z toho dostanou s minimálními ztrátami. Z toho důvodu je například epizoda The Breaking point tak trochu Hard to watch. V současné době jsou již všichni členové bohužel po smrti, díky tomuto veledílu si je ale můžeme přípomínat nadále. Čest jejich památce. ()

Chicharron

Slušně zpracovaný seriál, některé díly jsou slabší, ale je jich méně než u jeho "následovníka"   The Pacific (seriál) (2010)  Bojové scény jsou natočeny dobře, z filmu sálá "nadšení" po úspěchu Zachraňte vojína Ryana (1998)   Nicméně hned ve 3. díle v čase 6:35 a v díle 9. v čase 9:25 člověk tak trochu ztrácí iluze o morálních hodnotách chrabrých Screaming Eagles...nu což, byla válka. Rovněž vzhled některé německé obrněné techiky patří do říše sci-fi, ale to se dá odpustit - funkčních originálních exemplářů už moc neexistuje. Problémem seriálu je, že po létech z mého pohledu už trochu vyčpěl, i přes sympatický casting. ()

Dymnik

Naprosto jedinečná a nestárnoucí záležitost. Nemám nic co bych tomuto seriálu vytkl. Snad jen to, že pokud ho chce dát člověk jedním dechem potřebuje na to celou noc. Pamatuji, když se mi tento seriál před 20ti lety dostal ve sběratelské edici a unikátním plechovém obalu poprvé do ruky.  Následovalo právě určení oné jedné noci, kterou jsem věnoval Bratrstvu. Za mě 6/5 nebo i 11/10. Stejné hodnocení by získal i bonusový materiál ve formě 80ti minutového dokumentu "We Stand Alone Together: The Man of Easy Company", 30ti minutového Making of, rozhovory se skutečnými válečnými veterány a interaktivní "Field Guide" a v případě oné sběratelské edice i stejné hodnocení designu plechové krabice, která je skutečným skvostem a poskytuje diskům důstojné místo k odpočinku. Ta už ale tak nestárnoucí není. Tedy kontrolní otázka: "Co udělá náš dobře známý plechový obal seriálu Band of Brothers, když ho ponecháme na větru a dešti? No?........ Zrezaví, správně. A co hlavně? ...No koroduje vy tupci! " :-) ()

sherpa

Určitě poutavě natočené, ale jako pamětníka mnoha akčních válečných filmů už od dob socialismu, nic výjimečného co se týká děje.  Prostě: Válka je vůl! ()

srazer

Čakal som poriadnu drámu a akciu... ani jedno ani druhe... suché rozhovory o ničom. Sem tam nejaká strelba...Velké sklamanie, až som mal chuť dať tomu len dve hviezdičky ()

motyka52

Nejsem žádným fanouškem válečných dramat a tak jsem Band of Brothers odkládlal, co to jen šlo. Dostal jsem se k tomu 22 let po vzniku. A zůstávám v němém úžasu. Ta série vůbec nevypadá stará několik desetiletí. Je to skvělé po všech myslitelných stránkách - filmařsky, příběhově, herecky, hudebně. Dokonalé dílo prosté otravného patosu a trapných klišé. Občas to působí skoro až dokumentárně, ale v dobrém smyslu. A díly Bastogne a Proč bojujeme? jsou naprostá špička seriálové tvorby a vůbec nevadí, že v tom druhém jmenovaném nepadne snad ani jediný výstřel. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn