Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

Kontryhelka

Pěkně zpracovaný snímek poplatný své době. Vykreslení života veksláků v našem hlavním městě. Zřejmě to tak fungovalo a film je dobrý. Dvojka už je odpad. ()

pold

Ne, ten film není dobrý. Objevují se v něm všechny znaky Olmerova neumětelství, nablblý scénář, špatní herci, špatná kamera, naprosto debilní dialogy, a v tomto případě ještě doplněno o nevkus 80tých let a k smrti otravné opakování dvou songů, které hrají v podstatě nepřetržitě (vlastně si moc nevybavím, kde je tam ta hudba od Soukupa). Plus jediný Olmerův tvůrčí znak - jakési obdivné vzhlížení k nevkusu a chátře. Jediné, co film vytahuje nahoru, je fakt, že si dovolil natočit příběh o vekslácích - což ale naprosto nestačí. Nelze ale upřít, že na rozdíl od ostatních srágor, kterými Olmer za svůj život poskvrnil planetu, není tento film zcela odtržený od reality, ale jen trochu. 30% ()

fafejt001

To jsem teda jelen , že jsem to již dalekooo dříve neohodnotil .TRAPAS . Je mi stydno . Tento film byl ve své době naprostá pecka ! Je to návrat do mládí . My co jsme zažili tuhle dobu s těma bonama , víme jak těžké bylo sehnat bony za ,, pět " . Dnešní mladí neví o co přišli . A skvělá hudba ,, Frenkiho " a jeho bandy , teda skupiny .Naprostá šleha , bombastik, fantastik . SUUUPEEER . Zažil jsem tu dobu a proto vím o čem to bylo . A tak dávám tomuhle dílku * * * * * . Kdo ji nezažil , tak nepochopí ve filmu spoustu věcí . Tady režie, scénář , hudba , herci , kostýmy a vůbec všichni co dělali na filmu , mají můj - RESPEKT . Film patří do zlatého fondu naší kinematografie . A zcela právem . ()

Leb_Halabala

střih - relax don't do it - střih - relax don't do it, relax, relax - střih - when you want to go to it - střih.  Abych nebyl úplně zlej, tak tam na pikosekundu zazní "Karel nese asi čaj". ()

Nick321

To si tedy Martin Holec z veksláckého žití moc neužil. Odhalení minulosti Evičky v tričku na závěr nemělo chybu. :D "Evičkooo, už spinkáte? Víte co jste mi slíbila. Aspoň šáhnout, nooo, Evičko.... tak vodevřeš nebo ne?! Takhle za prachy to jo, to bys přestala dělat fóry, že jo?" :DDD ()

PTuranyi

Vynikajúca sonda do veksláckeho života prostredníctvom Martina z Mladej Boleslavi, ktorého tento príbeh oberie o všetky ilúzie. Produkcia je prostá až amatérska, ale všetky tie krivé uhly a "roztrasená" dynamická kamera akosi ladia s neučesanosťou samotného námetu. Na výbornom dojme majú zásluhu herci a hudba, ktorú z väčšej časti tvoria 2 sklady Frenkie goes to Hollywood. Film sa tak vyvaroval zvukovej prázdnote a skladba Relax dodáva výbornú atmosféru v dynamických pasážach, kým Power of love v tých milostných. Mimochodom názov skladby Relax sa výborne hodí ako doplnok najčastejšieho Bínyho slova: "Klídek!" 75% ()

Trescha

Já myslim že další český luxusní kousek...Tuzexová doba,několik Smetanů za trabanta a do toho Evička tričko...Já dávám za bůra ()

Jeer

Zajímavý film o pražském podsvětí osmdesátých let, který působé velmi autenticky. Je vidět, že nezáleží na režimu - lidé jsou pořád stejní, prachy hýbou světem a je jedno, jestli mají podobu dolarů, eur, marek, korun nebo bonů. ()

LooX

Radek John díky návštěvám pražského podsvětí totalitního režimu napsal výborný scénář a Vít Olmer natočil svůj vrcholný snímek,který zatím nepřekonal a těžko kdy vůbec překoná. Jediný opravdový český akční film,na který se dá dokonce dívat. ()

radarus

Snad žádný jiný český film takhle dokonale nevykresluje tu podivnou dobu 80. let. Je to bez příkras a natvrdo. Mnohem uvěřitelnější než nasládlá Láska s pasáže. Na tu dobu málo uvěřitelné, že to vůbec u velkého bratra prošlo. I když v druhé půli 80. let už prošlo leccos. Hudba od Frankie perfektně sedí. Spousta dobrých hlášek. A ještě něco mne zaujalo. Kopřivova akční kamera v tomhle filmu a hlavně záběry postav točené z podhledu. To jak Skamene s tím svým úšklebkem počítá v autobusu pakl peněz je vynikající záběr. ()

montel

Mladý automechanik Martin příjíždí do Prahy, aby si sehnal marky na plábovanou diskotéku. Veksláci ho však podvedou a tak se po čase znovu vrací do Prahy, aby peníze získal zpátky. Dostává se však do křížku s veksláky a netrvá dlouho a stává se jedním z nich.Bude to mít zničující dopad... Parádní snímek režiséra Víta Olmera, který si vždycky rád pustím. Tyto filmy se mi vždycky líbili,zlatá 80.léta. 75% ()

Klišé

Klasika. Ve filmu si můžete přiblížit atmosféru 80. let. Vše okořeněno (tenkrát ve filmech nevídanými) hity Frankie Goes to Hoolywood. Moje hodnocení: 80% ()

R-2

Tuzex, Bony..... ano v tom jsme vyrůstali a žili. Roman Skamene na hromadě sněhu.... Určitě film, který aspoň ve své době měl smysl a dnes i když parodicky ukazuje, jak nám tenkrát bylo. ()

Mesmeric

Bony nechcete? Tak co vlastně chcete? Ještě dlouho se budu divit, že tohle prošlo tehdejší cenzurou. Za zvuku výborných songů Frankie Goes To Hollwood proplouváme děním v zapadlých ulicích tehdejší Prahy a životem veksláků. Krásně ukázané prorustání korupce i do politických pater, i přes zjevnou snahu o moralistický závěr mě velmi nadchlo. ()

watchtower

Ten film má děj, podložený dobou, a hlavně jede. Člověk se nenudí a nejednou se i zasměje. Předposlední Olmerův film na který se dalo koukat. Pak už jen zamávat praporem. ()

Spike86

Film je zajímavým nahlédnutím do doby Tuzexu, veksláků a bonů. Prezentuje se dobrým námětem, navíc opravdu podle skutečnosti, dobře napsaným scénářem a vydařenými hereckými výkony. Bohužel to, co sráží zážitek z filmu, a to hodně výrazně, je velice necitlivý střih a to jak obrazu v několika momentech, tak hlavně hudby. Projevuje se to v náhlých ustřiženích hudby uprostřed písničky, resp. v občasném podivném náhlém střihu obrazu. Další dosti amatérsky vyhlížející věcí ve zpracování jsou asi dvě písničky od Frankie goes to Hollywood, které se neustále do zblbnutí dokola opakují. Nebýt těchto nedostatků ve zpracování mohlo to být výrazně lepší. 65% ()