Reklama

Reklama

Jake a Tlusťoch

(seriál)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (126)

Colonist 

všechny recenze uživatele

Některé díly ujdou, jiné jsou odpad. Jako malému se mi to hrozně líbilo, ale něco málo do sebe to má i dneska. První řada měla trochu jiné schéma, než ty ostatní. Sledovali jsme Jakea, jak vyšetřuje, a pak McCabea, který nějakou columbovskou fintou pachatele usvědčí. Scény ze soudní síně se ale postupně vytrácejí a později je McCabe už jen obyčejným šéfem, který si občas přijde k soudci pokecat. Havajské řady vážně nejsou nic moc. Jediné, na co se tam dá koukat, je to prostředí, oceán a krajina. Možná to došlo i tvůrcům, když se v prostředku 4. řady vrátili zpátky na pevninu. A v těchto posledních dvou řadách se dočkáme několika zajímavých zločinců a několika opravdu dobrých epizod. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Jake a tlusťoch je jeden z těch průměrných seriálů osmdesátých a devadesátých let. V první sérii tvůrci využili do mrtě jeden a tentýž motiv. Někdo spáchal vraždu, zároveň byl ale domnělou obětí nebo příbuzným a teprve po instinktu Jake nebo tlusťocha se pozornost obrací na pachatele. Nachystají past a ta sklapne. Vrah je navíc většinou vážený občan, zbohatlík nebo elita města. Jake si často hraje na herce a předvádí někoho jiného. Když už to diváky maximálně otravovalo, zajeli si na Hawaii. Tam se zase řešili organizované skupiny a drogy. Druhá a třetí série tak byla podstatně zajímavější. K těm všem motivům z první série jsem zapomněl dodat ještě krásné ženské. Jake tak začal svůj šarm na tu dobu zjevně oblíbeného chlapa využívat ještě víc, protože v polo odhalené košili před ním padaly na kolena prakticky všechny. Čtvrtá a pátá série se pak vrátila do starých kolejí. Tvůrci se snažili maximálně míchat různými nápady na epizody. Ale lze konstatovat, že v první řadě tlusťoch v páté řadě už skoro nechodil a přibyla hůlka. Jeho pes se objevoval zpočátku, pak už jen sporadicky, takže i ten jediný úsměvný moment úplně zmizel. V páté sérii už si postupně hlavní hrdinové jeden po druhém berou dovolenou a objevují se dohromady jen málo. A ještě jedna věc se od čtyřky a pětky opakuje: každý druhý obviněný nebo oběť byl příbuzný, kamarád nebo alespoň známý jednoho ze tří hlavních hrdinů. Jake a tlusťoch je jeden z posledních osmdesátkových seriálů a je to vidět. Na všem. Úvodní hudba, oblečení, příšerný dabing kopírující i mlaskání a olizování jazyka. Jake navíc ani náhodou nebyl prototypem skvělého policajta, jak bych čekal. Byl to měkejš. Těžko čekat, že by z něj mohl být MacGyver nebo Walker. Ale neporadí si ani s mladistvýma týpkama, kteří evidentně porušují zákon. A co udělá on? Nic. Ve rvačce taky zrovna nedominuje. Chápu, v devadesátých letech opojených nově nabytou svobodou a demokracií to diváky zajímalo, protože to byl americký seriál úplně jiný než na jaký byli diváci zvyklí. A kupodivu seriál vydržel i v odpoledním vysílán TV Prima v konkurenci mnohem oblíbenějších seriálů - pro důchodce zkrátka věčně upravený, svalnatý hezoun asi stále funguje. Ale jinak z dnešního pohledu působí seriál dost úsměvně. I v podivných osmdesátých letech v USA byly natočeny mnohem lepší seriály. ()

Reklama

AIMÉE 

všechny recenze uživatele

Každý díl je v podstatě úplně o tom samém, stačí vidět jich pár a máte vystaráno, jelikož můžete dopředu odhadnout o čem to příště asi bude. Tlustý právník, tedy státní návládní, který zaměstnává frajerskýho detektiva, který má (téměř) v každém díle jinou líbeznou krasavici a je to vlastně hoch do nepohody, poněvadž vás i sebe ze všeho vyseká. A pak je tu v pozadí asistent pana právníka, po kterém se jeho šéf prakticky pokaždé vozí, což je ale pro jeho vlastní 'dobro'... horší průměr. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj oblíbený žánr a kdysi můj velmi oblíbený krimiseriál mne občas přiláká k obrazovce i dnes. Tak jako u jiných mnohadílných seriálů kvalita jednotlivých příběhů kolísá, ale celé to drží pohromadě dvojice sympatických a osobnostně kontrastních vyšetřovatelů. Většinou už od začátku známe viníka, ale je třeba ho odhalit a usvědčit, což se dvojici i bez moderních laboratorních postupů daří. Taky o vtipné momenty není nouze, takže seriálu odpouštím, že má na dnešní poměry menší dynamiku. Je to už retro a tak na něj pohlížím s nostalgií. ()

walkingdead 

všechny recenze uživatele

V 80. letech byly seriály odehrávající se u soudu v módě a William Conrad se do role obvykle nabručeného státního návladního perfektně vžil. Už to hodně zestárlo a dnes by se asi málokdo vydržel dívat na víc epizod za sebou, ale tehdy mě to bavilo, takže nechám (s odřenýma ušima) 4/5. P.S. teď jsem zjistil, že 1. série šla u nás už v roce 1993 na čt, což mě trochu překvapilo, protože jsem měl v paměti, že všechny tyhle americké detektivní seriály uvedla v Česku až nova. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • McCabe měl syna, který se příležitostně objevoval v seriálu. Později ho však zabili kriminálníci, které prozradil. (HappySmile)
  • Druhá série měla zpoždění kvůli dvěma stávkám: tou první byla stávka scénáristů v létě 1988, kterou následovala na podzim nelegální stávka pracovního oddělení. William Conrad Conrad (J.L. McCabe) tehdy přijel inkognito na Havaj a zůstal v ústraní dokud nebyla druhá stávka rozhodnuta, aby se vyhnul obvinění z konfliktu zájmů. (HappySmile)

Reklama

Reklama