Jake a Tlusťoch

USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

Amarcord_1

75% - Jako každý seriál tohoto druhu, i Jake a Tlusťoch má velké výkyvy v úrovni jednotlivých dílů. S odstupem času vidím i ten ohromný řemeslný kalkul, tak typický pro zámořský detektivní seriál. No jo... Ale kdysi se mi to prostě dost líbilo, a dodnes obsahovou i hudební stránku považuji za slušnou. Jako oddechová zábava pro celou rodinu to rozhodně nic nezdravého není :o) Scénu, jak stojí Derek na pláži se surfem nikdy nezapomenu... ()

Gemini

Osobnost. To potřebujete, když nejste scénáristicky moc originální - což Jake A Tlusťoch tedy nejsou. Naštěstí tu osobnost mají. A ne jen jednu, ale hned dvě, a to oba titulní představitele. A Maxe:) Joe Penny je zkrátka chlap a William Conrad přesně ten typ remcajícího staříka, kterého si dovedete představit. ()

manonfire

V podstatě průměrný seriál. Kladem je solidní Joe Penny a jeden díl, který mě naprosto dostal a zejména svým námětem neskutečně ulétl všem ostatním dílům a nejen jim, ale i spoustě slavných filmů s kriminální tématikou. Byl to díl o tlustém pánovi a jeho dávném traumatu, kdy dva muži přepadli jeho rodinu a s pistolí u hlavy jej nutili sledovat, jak mu znásilňují ženu a dceru. Vzal po té po vzoru Charlese Bronsona a jiných mstitelů kriminální situaci ve městě do svých rukou a začal střílet lidi "hrubě nedbalé" zákona. Nic nového, ale ta poslední scéna, kdy Jakeovi vypráví svůj příběh a to, že mu žena nikdy neodpustila, přestože nemohl nic dělat a tak dlouho mu to předhazovala až tomu uvěřil, načež si pod tím dojmem nakonec před Jakem prostřelil hlavu.... Pánové, věřte mi, to bylo tak famózně zahrané, vymyšlené a natočené, že to bylo na Oscara. Ten díl by byl nejméně na devadesát, ale celkově 50% ()

Petroff

Standardní krimi seriál na novácký odpoledne. Když je 100 dílů pořád na jedno brdo, je to trapas. Ještě že dneska se tak už seriály netočí (a jestli točí, tak já je bez televize naštěstí nemám ani šanci zaregistrovat). Třešničkou na dortu bylo možné dumání nad tím, jestli je hnusnější tlusťoch, nebo jeho pes. ()

Colonist

Některé díly ujdou, jiné jsou odpad. Jako malému se mi to hrozně líbilo, ale něco málo do sebe to má i dneska. První řada měla trochu jiné schéma, než ty ostatní. Sledovali jsme Jakea, jak vyšetřuje, a pak McCabea, který nějakou columbovskou fintou pachatele usvědčí. Scény ze soudní síně se ale postupně vytrácejí a později je McCabe už jen obyčejným šéfem, který si občas přijde k soudci pokecat. Havajské řady vážně nejsou nic moc. Jediné, na co se tam dá koukat, je to prostředí, oceán a krajina. Možná to došlo i tvůrcům, když se v prostředku 4. řady vrátili zpátky na pevninu. A v těchto posledních dvou řadách se dočkáme několika zajímavých zločinců a několika opravdu dobrých epizod. ()

• Rok před premiérou seriálu zkusila společnost Dean Hargrove nasadit hlavní hrdiny do seriálu Matlock. V dvoudílné epizodě "The Don" si William Conrad (J.L. McCabe) zahrál žalobce Jamese L. McShanea a Joe Penny (Jake Styles) se zde objevil jako syn Matlockova klienta Paul Baron. (HappySmile)
  • Ve 12. epizodě 3. série "V tichu noci", čas 07:08, už při záběru na auto je vidět, že SPZ je tam jenom opřená, a když pachatel rozbíjí zadní světlo, tak dokonce nadskakuje. (Proste..Jana)
  • McCabe měl syna, který se příležitostně objevoval v seriálu. Později ho však zabili kriminálníci, které prozradil. (HappySmile)