Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harrison Ford vyšetřuje vraždu své spolupracovnice a milenky. K nemilosti ženatého právníka se důkazy začnou stáčet k jeho osobě… Mistr vykreslování paranoie a plíživého napětí korporátních světů, Alan Jay Pakula (Pohled společnosti Parallax, Všichni prezidentovi muži, Sophiina volba), se koncem 80. let rozhodl natočit filmovou adaptaci románu Scotta Turowa, Presumed Innocent (1987). Ještě než kniha vyšla, producent Sydney Pollack zaplatil za filmová práva milion dolarů. Sázka na jistotu se vyplatila. Pakula v Podezření uplatňuje svůj úsporný, leč navýsost precizní styl, jenž manipuluje diváckými očekáváními. K tomu bezesporu dopomáhá ukázněná kamera Gordona Willise, stálého spolupracovníka Woodyho Allena a Francise F. Coppoly. Zneklidňující atmosféru pak podtrhuje hudba Johna T. Williamse (Hvězdné války, Čelisti, E.T. – Mimozemšťan)... Rusty Sabich je vzorný manžel, občan a úspěšný prokurátor, který má dobré vyhlídky, aby se stal šéfem známé právní společnosti. Když je Sabichovi přiklepnut případ zardoušené a znásilněné spolupracovnice, zdráhavě přijme. Ještě netuší, že kauza navždy změní jeho život. Během vyšetřování začnou okolnosti případu ukazovat směrem k jeho osobě. Zavražděná kolegyně byla naneštěstí Sabichovou milenkou. Prokurátorovi je brzy jasné, že někdo jemu blízký na něj ušil boudu. Ale kdo? Jako obžalovaný se neochotně obrací pro pomoc k dávnému soupeři. A nemilosrdný rozsudek je na spadnutí… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (156)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Objevil jsem zbrusu novou metodu, na to jak rychle usnout. Již nemusíte počítat ovečky. Stačí si pustit film Podezření a spánek se dostaví okamžitě. Protože při tak nudně, nezáživně a nenápaditě natočeném thrilleru, na člověka jde skutečně spaní. Hodně věcí v první polovině je zde prakticky, jen proto aby natáhlo stopáž na ty nekonečné 2 hodiny. Ta hlavní zápletka mohla přijít mnohem dřív. Myslím si, že na divákově pocitu by se nic nezměnilo. Pak už jsem z té nevýraznosti filmu, byl tak unavený, že jsem vypínal a ani se nedokázal soustředit. A to i přestože filmy ze soudní sině fakt miluju. Ale tady jsem vůbec necítil žadné emoce, nějaký vztah k postavám a zájem o příběh. Jak už tady někdo zmínil, skoro to až vypadá, jako kdyby všem postavám bylo jedno, jak to vlastně dopadne. A mně tedy taky. Já už jsem jen bezelstně čekal konec, který vzhledem k stopáži, nepřicházel tak rychle. Ke konci tedy přišlo odhalení, které bylo pravda vydařené a nepředvídatelné. Jenomže vzhledem k němu, mi tam připadal zbytečný ten politický podtext. A pro mě stejně nejlepší odhalení bylo to, že po vysvětlení k vraždě přišli titulky, které znamenali konec a byli tím nejlepším na celém filmu. ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

.......nemám rád videoklipové filmy,filmy kde sa stále uteká,strieľa,skáče,ktoré sa vlastne ani nezastavia....od začiatku až po koniec stále sa niečo deje aj keď by sa nemuselo...............ale tu trocha toho zrýchlenia by som prijal ....možno len o kúsok,ale prijal.....i na mňa to bolo vzhľadom na rok výroby moc komóóótne.... ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Hollywoodský veterán Alan J. Pakula nebyl nikdy coby režisér diváckou obcí řazen mezi elitu. Někteří zlí jazykové jej dokonce nazývali uspávačem hadů. Jeho úsporná režie a pomalý, spíše evropský styl vyprávění nikdy nebyl pro návštěvníky  popcornových blockbusterů tím pravým šálkem kávy. Já s těmito radikály nikdy moc nesouhlasil a po tomto snímku už vůbec ne. Pomalý styl dokonale sluší rafinovanému a parádně napsanému scénáři, který je Hitchcockovější než spousty mistrových děl samotných. Navíc díky zajímavě napsaným nečernobílým postavám (žádnou nelze označit za čistě kladnou) je divák v nejistotě až do posledních (nutno říct vrcholných) minut. Nelze opomenout ani hvězdné obsazení v čele s výborným civilním Harrisonem Fordem a Raulem Juliou, který snad nikde nebyl lepší. Velké překvapení, opomenutá žánrová perla. 90%. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Hloupoučký scénář neměl šanci stvořit dobrý film. Hercúm je to evidentně jasné, a tak jedou pouze na půl plynu. Rutinérská režie vše doplňuje o další hřebíček do rakve filmového umění. Opakování je sice matka moudrosti, ale obávám se, že opakováním zajímavého hudebního motivu ve snímku Causa Wardových nikdo nezmoudří. I když hudba byla na tomhle filmu to nejlepší. A druhá hvězdička je na počest letos zesnulého Briana Dennehyho, který mi přirostl k srdci již, když se ujal místo Gena Hackmana role šerifa, jenž se alespoň pokusil nakopat zadnici jednomu z těch nepřirozeně dokonalých akčních hrdinů. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Jsem prokurátor. Patřím k těm, kteří obviňují, soudí a trestají.......... Rusty Sabich (Harrison Ford) má ve své kanceláři obraz ženy jménem Lila Acheson Wallace (1889 - 1984). Tato žena byla dlouhá léta předsedkyní a spoluzakladatelkou Klubu spisovatelů. Také věnovala nemalé částky na dobročinné účely. Mezi těmi, kterým přispěla nejvíce patří Metropolitní museum v New Yorku. Na mě je ve filmu moc právnické politiky a intrik. Vyšetřování je zdlouhavé a ke konci se převážně odehrává v soudní síni. CITÁT - Co na ní bylo, že jsi k ní tolik cítil?......... Tyhle soudní spory mi moc nesedí a chvilkama jsem se i nudil. CHYBA VE FILMU - Okolo 102 minuty vychází Rusty Sabich (Harrison Ford) a jeho žena Barbara (Bonnie Bedelia) ze soudní budovy a odpovídají na dotazy novinářů. Mezi nimi je i novinářka, která přiloží svůj diktafon blíže k Rustimu, aby zaznamenala jeho odpověď. Je jasně vidět, že v diktafonu není vložena nahrávací kazeta......... CITÁT - Ničitelka byla zničena........... ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení probíhalo v amerických městech Detroit, New Jersey a New York a také se natáčelo v kanadském Windsoru v provincii Ontario. (Terva)
  • Okolo 102 minuty vychází Rusty Sabich (Harrison Ford) a jeho žena Barbara (Bonnie Bedelia) ze soudní budovy a odpovídají na dotazy novinářů. Mezi nimi je i novinářka, která přiloží svůj diktafon blíže k Rustymu, aby zaznamenala jeho odpověď. Je jasně vidět, že v diktafonu není vložena nahrávací kazeta. (Terva)
  • Rusty Sabich (Harrison Ford) má v kanceláři obraz ženy jménem Lila Acheson Wallace (1889 - 1984). Byla dlouhá léta předsedkyní a spoluzakladatelkou Klubu spisovatelů. Také věnovala nemalé částky na dobročinné účely. Mezi těmi, kterým přispěla nejvíce, patří Metropolitní museum v New Yorku. (Terva)

Reklama

Reklama