Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rozjimatel

[3,5*]     Tak to bolo číre šialenstvo! A miestami regulárny pornofilm. Nemôžem ale povedať, že by som sa nebavil, to nie. Pri niektorých scénach (znásilnenie) ma dokonca chytil záchvat smiechu. Ide vlastne o čiernu komédiu, v ktorej snáď ani jedna postava nie je aspoň trochu normálna, každá má nejakú poriadnu úchylku. Takže nejaké veľké umenie v tom hľadať nebudem, na to sú iné Almoldóvarove filmy. Ale to posolstvo, zásah médií do života, tam je podané pekne. ()

dopitak

Stále postupuji Almodovarovou fimografií nazpátek. Z pohledu dnešního diváka je dobré vědět, že Almodovar se stále zlepšuje. Kika je naprostá absurdnost, jak už ale bývá u Pedra dobrým zvykem, moc dobře natočená. Divák sice zírá, ale nenudí se. Tuzemec neorientující se na španělský film může v tomto filmu pociťovat absenci velké herecké hvězdy kalibru Cruz nebo Bardema. ()

Aquarius

Tento film ma rozložil na prvočinitele. Najlepšia je scéna s "vytrvalým" väzňom. Zbäsilosť a pomätenosť, ktorá v sebe dokonca skrýva aj určité posolstvo (mediálny hyenizmus?). Každopádne u mňa jeden z najlepších Almodóvarových filmov, ktorý smelo konkuruje jeho neskoršej "oskarovej" tvorbe. Stojí za to vidieť, odporúčam a rád si ho pozriem aj viac krát. ()

Vesecký

Takový trochu odlehčený Almodóvar, trochu černá komedie o jednom spisovateli - hromadném vrahovi, jedné vizážistce, která ho tam ráda měla a taky superhrdinovi pornofilmů, který na útěku z vězení čtyřikrát znásilní Kiku, vše je nafilmováno a předvedeno v jedné skutečně Reality show. Scéna toho znásilnění ve mně vyvolala skutečně nezadržitelný smích, bylo to po komediální stránce vyvrcholení díla, ale řada dalších hlášek volala po vysokém hodnocení. Ale na pět hvězdiček to tentokrát nebylo, i když to byl skutečně asi Almodóvarův film, u něhož jsem se skutečně nejvíc pobavil. ()

Ceda

Čili... jak si z tragických životních situací udělat prdel a vedle toho ještě kozy od Kiky. Nevím, jak by publikum reagovalo, kdyby tuhle ztřeštěnost natočil třeba Zdeněk Troška, nebo v podstatě jakýkoliv jiný režisér. Myslím, že u jakéhokoliv jiného režiséra by to bylo nekoukatelné, ale u Pedra... fakt nevím, jak to dělá. ()

• Peter Coyote tam strávil mesiace zdokonaľovaním španielčiny, jazyka, ktorým už vtedy plynule hovoril. Na nakrúcaní mal dokonca aj jazykového trénera. Pedro Almodóvar sa však v postprodukcii rozhodol dabovať jeho hlas hercom Ángelom Quislantom, čo Coyota hlboko rozrušilo. Napriek tomu Coyote tvrdí, že sa mu film páčil. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Madride a objavujú sa v ňom rôzne známe madridské budovy: Círculo de Bellas Artes, Torre Picasso, Torre Europa či stanica Atocha. (Arsenal83)