Reklama

Reklama

Everwood

(seriál)
Drama / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Hrají:

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(89)

Obsahy(1)

Nejenom ve velkoměstě žijí lidé. A všude je třeba zázraků medicíny... Everwood. Městečko v americkém Coloradu, půvabné místo, stulené v klínu Skalistých hor. Domov jedné z prvních oper v zemi, nejstarších zlatých dolů, třetí největší soutěže ve vaření s chilli – a od jisté doby i světoznámého neurochirurga a jeho dvou dětí. Neboť doktor Brown, velký a slavný doktor Brown, v jehož ordinaci si podávali dveře nejslavnější a nejvlivnější lidé státu, se po tragické smrti své ženy zcela nečekaně – a pro všechny zcela nevysvětlitelně – rozhodl opustit svou zavedenou newyorskou praxi a přestěhovat se na tenhle – sice krásný, ale přece jenom – konec světa. Marně si obyvatelé městečka lámou hlavu, co mezi ně onu světovou kapacitu přivedlo. Důvody tátova rozhodnutí neznají ostatně ani jeho nejbližší: dospívající Ephram a malá Delia. Je jim jasné jen jedno: od nynějška musí zapomenout na celý svůj dosavadní život a musí se pokusit přijmout za svůj domov Everwood… (Česká televize)

(více)

Recenze (136)

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Andy Brown je geniální doktor, schopen zachránit nejeden beznadějný případ. Jako manžel a otec ale selhává, a věci se mění až vlivem rodinné tragédie. První série Everwoodu dostává svojí pověsti vážnější mužské verze Gilmorových děvčat, a bez nadsázky se řadí ke špičce rodinného dramatu. Sérií druhou bohužel seriál zabředá do vod průměru, ze kterých se snaží dostat až do samého konce. Důvodů, proč se do horského městečka vracet, je ale pořád stále dost, ať už pro nezaměnitelnou maloměstskou atmosféru, fajn postavy, hned několik osudových shipů, nebo třeba první velké role Emily VanCamp, Chrise Pratta, Sarah Drew či Sarah Lancaster. Třešničkou na dortu je postava doktora Abbotta (vynikající Tom Amandes), která si prošla mým nejoblíbenějším seriálovým vývojem vůbec. 80% ()

Huntelaar 

všechny recenze uživatele

Každá série je úplně jiná. Dá se říct, že se vlastně úplně rozcházejí. A taky se klasicky střídají díly dobrý - průměrný i vyloženě slabý, ale i přesto to prostě musím hodnotit nadprůměrně. Hlavně kvůli výpravě (panoráma Skaliských hor je jedna z mála věcí, kterou Američanům závidím), postavě Dr. Abotta (vedlejší postavy to maj většinou lehčí, protože se v záplavě dílů nestanou "ploché") a castingu hereček...uuu. ()

Reklama

Skleni 

všechny recenze uživatele

Jediný seriál, ktorý sa môže pochváliť tým, že nerobí z komára somára a rieši naozajstné problémy. A NAOZAJ ICH RIEŠI! Žiadne keci ako v siedmom nebi či komediálne poňatie ako v cosbym. Voľba hercov bola trefná. Príbehovo je seriál rozmanitý a nezostáva zaškatuľkovaný čo mu taktiež pomáha. No a veľká podobnosť s mnohými situáciami v reálnom živote sa mi velmi pozdáva. No časté naťahovanie scén. Občasná filmová romantika akoby z titanicu. Alebo neprimeraný záujem len o pár postáv robí z tohoto seriálu iba priemerný zážitok. Prvých pár častí, možno prvá séria, bola pre mňa úžasná. Potom sa to ochladzovalo. A miestami som čumel jak puk, ale bohužiaľ len miestami. 72% ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Když to běželo v televizi, nenechala jsem si ujít ani jeden díl z první řady. Druhou řadu jsem taky sledovala pravidelně..ale že se vysílala nějaká třetí řada jsem si nevšimla a možná, že to tak je lepší. Už druhá řada začala trochu pokulhávat..ale první je na 4...takže dohromady takové 3 a půl hvězdičky. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Jeden z obľúbených seriálov mojej mladosti, hoci ma tam hlavný hrdina Ephram dosť často štval. Skvelá úvodná znelka, zaujímavé neošúchané prostredie, sympatický otec, to všetko vytvorilo výbornú atmosféru skĺbenú s realistickými životnými príbehmi. A nakoniec zo seriálu pochádzajú aj zaujímaví herci ako Emily VanCamp alebo Chris Pratt. Na Everwood mám výborné spomienky a mládeži môžem jednoznačne len odporučiť. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (17)

  • Herečka Brenda Strong (Julia Brown) vystupuje především ve flashbaccích a snových sekvencích. Podobně dopadla její postava i v seriálu Zoufalé manželky. (Huntelaar)
  • Brownovic adresa v Everwoodu je 2719 Deerborn. (Huntelaar)
  • Treat Williams byl jediný herec, který se objevil ve všech epizodách seriálu. Gregory Smith chyběl pouze v posledním dílu 3. série a Emily VanCamp se neobjevila pouze v epizodě s názvem "The Land of Confusion". (Cheeker)

Související novinky

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (více)

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)

Reklama

Reklama