Roku 1193 před naším letopočtem sjednotil mykénský král Agamemnón řecká království. Když však jeho bratr, spartský král Meneláos, oslavoval mír s trójskými princi Hektorem a Paridem, jeho krásná, mladá žena Helena a pohledný Paris se do sebe zamilovali. Když Hektor zjistí, že si bratr veze domů Helenu, která utekla od nenáviděného manžela, je mu jasné, že to znamená válku. Agamemnón využije situace a začne chystat tažení pod záminkou Meneláovy urážky. Nedbá varování svého rádce, že Trója nikdy nebyla dobyta a Hektor je velmi dobrý vojevůdce. Spoléhá na svou armádu a nezranitelného válečníka Achillea. Ten skutečně do boje vyrazí, přestože Agamemnóna nesnáší a jeho matka, bohyně Thetis, mu prorokuje, že pokud odjede bojovat proti Tróji, zemře. Trójané překvapivě v boji zvítězí, protože na straně Řeků nebojuje Achilleus, kterého král urazil, když mu sebral válečnou kořist v podobě krásné Hektorovy sestřenice. Vítězstvím opojení obránci města se přes varování Hektora rozhodnou pro další útok. Když v souboji s Achillem padne Hektor, slíbí bojovník trojskému králi Priamovi, že po dvanáct dnů, kdy budou probíhat smuteční slavnosti, Řekové město nenapadnou. O dva týdny později najdou Trójané řecký tábor prázdný. Jen na břehu stojí obrovská socha koně. Podle kněze je to dar. (TV Nova)

Jacccob

Zkrátit o půl hodiny a přihodit pár lepších nápadů by udělalo tento film mnohem lepším a méně ( v několika místech ) nudným, ale scéna Achilles X Hector je skvělá, to se musí nechat. ()

Voorhees

Achiles Agony and Ectasy in eight parts (Manowar-1992) Se k tomuhle filmu hodí dokonale. Když pominem drobné sprznění pár "duležitých historických faktů", film se vydařil po všech stránkách. GG 80% a přežil ho I Sean Bean!! ()

beso74

V čase krátko po obrovskom a nečakanom úspechu Gladiátora, sa každé významnejšie hollywoodske štúdio rozhodlo natočiť svoju vlastnú výpravnú výpravu do histórie. Štúdio Warner Bros. a režisér Wolfgang Petersen sa rozhodli pre prvý známy konflikt medzi Európou a Áziou, rozhodli sa pre trójsku vojnu. Z Homéra si však vyselektovali len tie prvky, ktoré nevykazujú žiadne nadprirodzeno, a tak oproti predlohe, príbeh stráca hneď na začiatku svoj jeden rozmer a ostáva už "len" ľudským súbojom o akési mesto na pobreží Malej Ázie, ktoré stojí v ceste Agamennonovým ambíciám. Ale aj tak, ako milovník historických eposov, som len a len rád, že bol tento spektakulárny pohľad na pád Priamovho mesta natočený aspoň v tejto podobe. Súboj Pitt vs. Bana bol jedným z najväčších zážitkov filmu, škoda, že história nepustí a je jej to úplne na háku, komu držal divák prsty. ()

Taffey

Opravdu velmi mizerný film. Nebýt Erica Bana v roli Hectora, byl by to úplný propadák. Takové obsazení a takový rozpočet a tak mizerný film. Brad Pitt podal nejhorší výkon do té doby, Orlando Bloom jak by smet. James Horner se se soundtrackem taky nevyznamenal, věčné smyčce mi lezly krkem. Kde je doba, kdy napsal hudbu pro Případ pelikán. Ovšem co bylo zdaleka nejhorší, je kamera Rogera Pratta. Neakční, plochá, mizerné, ploché světlo, katastrofa. Celkově na mě Troja působila dojmem televizní inscenace. Trochu lepší inscenace, ale inscenace. Navíc tto bylo zbytečně dlouhé, 157 minut je opravdu hodně dlouhá nuda, o režisérově sestřihu ani nemluvě. ()

Shitonit

Nevím z jakýho důvodu nemám rád takovýhle velkofilmy, miliardy herců atd... Ale Troja, mě chytla za prdel, a držela neskutečně pevně po celých výborných 157minut. To je snad pět hodin.. Nekonečnej film. A já doufal že neskončí. Pohádka, nádherně propracovaná, nádhernej Brad Pitt, nádherný všichni. Konec dost zabolel, Achiles byl fakt frajer, a že skončil jak opelichanej ježek, mě docela mrzelo. Blbý na tom celym je, bylo.. že se to tak strašně zesralo jen kvůli nadrženýmu idiotovi a přiblblý blondýně..Kdyby měl Paris pořádnou pravačku a každý ráno patřičně mastil kopí, snad by Helu nechal v klidu Mendělejevovi a nemusela taková hromada synů bratrů otců bratranců a já nevím čeho ještě, natáhnout tak zbytečně a ošklivě bačkůrky. Jako, dostat kopím do kebule..to musel být dost vopruz. No ne?? ()

hazdrova

Keď to porovnám s Alexandrom Veľkým a podobnými celovečernými (3,5 hodinovými) filmami tohto historického typu, zdá sa mi, že Trója je najlepšie spracovaná a aj pre jej dĺžku si zachováva tempo a príbeh je zaujímavý, dobre vysvetlený a nestráca na šťave. 4* ()

papadoce

Trója si našla svojich priaznivcov a svojich odporcov. Patrím k prvej skupine. Bravúrne natočené výpravné scény, armády lodí, tisíce bojovníkov pred hradbami, samotná postava Achilla a takto by sa dalo pokračovať, robia z tohto filmu skvelý historický epos. Absolútnym skvostom je jeden z najlepšie natočených súbojov histórie Achilles vs Hector. Desať hviezd je za to málo. Čo to naznačilo už vyradenie Nathana Jonesa z boja, že Achilles bude filmu kraľovať. Nuž, zrátané, podčiarknuté, keď majú takéto filmy hodnotenia pod 80 percent, jedná sa väčšinou o zakomplexovaných chujov, ktorí hodnotenie znižujú lebo hľadajú chyby aj tam kde nie sú. Dnes im môžem iba nadávať, pred tritisíc rokmi by som ich hlavy napichol na kópie a vystavil pred bránami mesta, že by ich ani Hádes neošukal. A razom by títo pseudo filmový kritici preriedli no. Videl viackrát, uvidím znova. ()

ardno5

Jeden z mála filmů, které mohu vidět každý rok a stále mě baví :-) Pojato více realisticky oproti knize Ilias a Odyssea. Když by byl film více podle knihy, tak působí naivitně možná až hloupě. Dále je potřeba vyzvednout zvukový doprovod i herecké obsazení. Není to dokonalé, ale funguje to. Možná trošku škoda, že se děj i bitvy se více méně motají jen kolem hlavních postav a né kolem celého konflitu národů. Dalším plusem je souboj Achillea s Hectorem. Kouzelné je, že fandíte oběma postavám a naopak nesnášíte Parida v podání Orlanda. Teda alespoň já ano :-) .... Pro mě 80% ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. “...na to je už neskoro, ty si myslíš, že Agamemnonovi záleží na vašom manželstve, tu ide o moc.” Za zámienku zakázanej lásky vyvolať vojenský konflikt o moc, aké banálne, keď zistíte, že za všetkým stojí pôvabnosť krásnej ženy. Hovorí sa, že jedným zo znakom hodnotného umenia je to, že na neho ľudia nezabudnú. Na literárne dielo sa nezabudlo ani po 2 tisícoch rokov, zatiaľ čo o filme sa „nešušká“ posledných 10 rokov. V literárnej predlohe popisuje Homér 11 dní v 10. roku vojny. Vo filmovej podobe sa práve táto vojna ešte len začala. Ak by mali tvorcovia zobraziť 100% doslovné spracovanie Iliadu, tak by sa filmári veľmi ťažko doplatili. Všetky tieto detialne odchýlky od literárnej predlohy (postavy, ktoré žijú v predlohe, a zomrú počas deja, vzťah Patrokla a Achillea) boli prispôsobené k tomu, aby bolo možné postaviť kompaktný dramatický príbeh na filmové plátno. Sú to jednoducho finančné limitácie projektu vývojovej fázy projektu, nemá cenu sa nad tým rozčuľovať. Skôr vám priblížim, ako sa scenárista vypracoval kompaktný nasledovný scenár. „… tvoja sláva ide ruku v ruke s tvojou záhubou.“ Všetky vnútorné túžby postáv sú obkolesené spoločným veľkým konfliktom, jeden chce lásku, druhý nekonečnú slávu, tretí bezpečnosť krajiny, štvrtí moc, piaty dožiť sa pokojnej smrti, šiesty pomstu. Je zaujímavé ako na základe jedného konfliktu dokázal scenárista David Benioff vykresliť jednotlivé malé príbehy postáv, a niež by.sa stratil v narácii (inými slovami vo vývoji) deja. Kto zohral akú úlohu pri tomto vojenskom konflikte. Kde chýba pružnosť niektorých scén, nahrádza ju David miestami výbornými replikami („hovoríš, že chceš zomrieť pre lásku, ale nevieš nič o láske, a nevieš nič o smrti.“) Veľmi mi prekážali scény s Paridom a Helenou, aj keď boli kľúčom k celej zápletky vojny. Problém spočíval v tom, že samotné scény sa niesli v melodramatickom duchu, zatiaľ čo hlavný dej bol dramatický. Bolo potrebné zapracovať na detailoch v scenári (replikách, vo výstavbe jednotlivých scén, logická nadväznosť deja, upratať moderné výrazy, ktoré by sa pred 3000 rokmi neobjavili) Za scenár -2* Ďalšou kapitolou, nad ktorou by som sa rád pozastavil, je vizuálna relevantnosť detailov rekvizít. Brnenie, ktoré nosia vojaci sa objavilo omnoho neskôr, kopie ešte neboli vynájdené. 1193 p. n. l. nebolo vynájdené železo, v Tróji sa hrdo nimi bojuje. Tieto detaily sú markantným ukazovateľom toho, že tvorcovia neboli pripravený na tento film, a maximálne to odflákli. Vrchol filmu vnímam scénu (z pohľadu réžie, kamery, hudby, strihu, choreografie) ako súboj medzi Hectorom a Achilleom. Za rekvizity -1* „Predstav si kráľa, ktorý by bojoval sám, to by bolo divadlo.“ Relatívne obstojné herecké obsadenie z podľa hereckej kvality, čuduj sa svete najlepší výkon Brada Pitta aký som videl. Diane Kruger vzhľadom očarujúca, herecky mdlá. Zo všetkých hercov mi najviac zarezonovali Eric Bana ako Hector (nesmierne sympatické, uvedomelá a realistický postava, nespravili z neho dokonalého princa, a má strach z Achillea uvedomuje si jeho neuveriteľnú silu, a čo dokáže s ňou napáchať) a Sean Bean ako Odyseus (tie vtipy, o tom, že všade kde hrá zomrie, mi lezú krkom) Na niektorých profesionálnych recenzných platformách, som sa dočítal o akomsi druhu prehnaného vyznanie filmovej hudby. Filmoví kritici to vnímali ako negatívnu stránku, práve tá heroickosť bola cieľom. S odstupom času vnímam, miestami tento soundtrack ako negatívny jav, a kazí mi celkový dojem. Hudba v klasickej cinematic verzii funguje omnoho kompaktnejšie a dynamickejšie ako v režisérom strihu. Zbory na začiatku, jednoduchý motív na perkusiách pri súboja Hectora a Achillea Nie je tajomstvom, že hudbu pôvodne zložil Gabriel Yared, po rokoch bolo možné vypočuť pôvodný soundtrack. Ten sa mi omnoho viac páči, pôsobí menej heroicky a umelecky, svojou náladou sedí vierohodnejšie do vsadeného obdobia. Malú ukážku si môžete vypočuť tu-- > https://youtu.be/xQ7JRl1fHfY) Nie, žeby hudba Yared bola zlá, nebola vhodná pre komerčného diváka. Theatrical cut: Strihač Peter Honess zachránil film o katastrofy trójskeho rozmeru, práve jemu sa podarilo ukočírovať dobré tempo filmu. Hudba omnoho lepšie funguje so strihom. Dynamickejšia narácia príbehu. V princípe dabingu odviedli dobrú prácu, pre autenticitu diváckeho zážitku odporúčam pôvodné znenie. Režisérsky strih: ponúka detailnejšie vysvetlenia jednotlivých postáv. Prečo Achilles bojoval proti Boagriovi, zvysoka sa mohol vykašľať na tých bežných vojakov. O tom, koľko bratov stratia Andromache, manželka Hectora vo spartských vojnách. Je vidieť obnažené prsia Diany Kruger. Neobsahuje scénu, kde Paris hovorí Helene o svoju bezmocnosti. (zašíva mu ranu na nohe) Krvavejšie a drsnejšie dobitie trójskej pláže Myrmidonami, alebo plienenie Tróje Grékmi (očakávajte vraždenie žien a vyhadzovanie detí z okien) Verdit: „...pamätaj, v koľkých piesňach budú spievať o tvojom hrdinstve” ja osobne vôbec nebudem ospevovať tento film, pretože scenáru chýba dramatická invencia, melodramatickosť scén Parida a Heleny, historická nespernosť zbraní, nespočet striptárskych chýb. Hollywoodsky film pre hollywoodskeho diváka. Hudba omnoho lepšie funguje v kinovej verzii. Ak sa niekto odváži na tento film, odporúčam kinovú verziu v pôvodnom znení. Tvorcovia zarobili penaize, kritiky si vyškriabali vlasy, do kultúrne dedistva by som tento film nezaradil. Filmárčina chátra v tomto filme, a to biedne! Kto naozaj film chce, tak kinovú verziu→ (https://ulozto.cz/file/RzuIQDqKskUZ/troja-troy-theatrical-cut-2004-1080p-cz-dub-mkv) a titulky (https://www.titulky.com/Troy-66937.htm) Pre doplnenie odporúčam recenziu Vladimíra Kureka na webovej stránke kinema.sk, nájdete ju v sekcii ext. recenzie. Za rozpočet 175,000,000 dollárov je to mizerný výsledok, +1* za strih. /35%/ () (méně) (více)

Godhaj

„You have taken everything from me.“ Tříhodinový režisérský sestřih Tróji je poctivým historickým velkofilmem starého střihu. Megalomanské počítačové efekty doplňuje bohatá výprava a uvěřitelné reálie. Zjednodušený příběh není hloupý, nechybí tu krev ani nahota, ale zároveň se v nich film nijak nevyžívá. Herecky je to silné, až na Blooma, který prostě hrát neumí. Potěšily mě drobnosti jako věštění z ptáků a všeobecná tehdejší pověrčivost. ()

mac000

Svým způsobem moderní technické trikové možnosti ubližují požitku z pravé filmařiny. Historické spektákly (a bitvy)  Anthony Manna (Pád říše římské, Cid) či Williama Wylera (Ben Hur) jsou opravdové, protože skutečné. Dnešní "bitvy" dokážou všechno, ale vědomí, že se jedná o digitální (a tudíž neskutečné) triky ubírá na jejich věrohodnosti. Jistě, můžeme obdivoval dokonalost natočení těchto scén, ale s tím, jak se jejich vysoká kvalita stává samozřejmostí, divák vůči nim jaksi otupěl a tuto dokonalost bere jako samozřejmost. A oproti kinovému zážitku 60. či 70. let min. století je díky ní paradoxně ochuzen. A tak tomu bylo v mém případě i u Tróje (při vší úctě k W. Petersenovi) ()

Anianna

Nevzpomínám si, co se mi na filmu původně tak líbilo, že jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami. Snižuji na tři. Troja je přehlídkou bitev a kostýmů. Bitvy jsou dlouhé, nepřehledné, bez výrazně akcentovaných scén. Kostýmy nápadité, zvláště kostýmy bojovníků. Jen snad tu batikovanou halenu králi Priamovi (Peter O´Toole) přinesli kostyméři z nějakého filmu o hippies. Krásné šperky, masky... vizuál docela povedený v jednotlivostech, ne v celku. Výborný Brad, Eric, Sean Bean. Orlando působil rozpačitě, jako mladíček bez názoru. Diane je krásná, a to zřejmě na film stačilo. Hudba mi vůbec neseděla. Pasáže s ženským zpěvem mi evokovaly balkánské lidové slavnosti čehokoli. Kdyby film tvůrci o třetinu zkrátili, dodali by mu spád. Vždyť sám příběh je dost jednoduchý a všeobecně známý. ()

maeb

Necekejte od toho zazraky, neni to tak dobre, jak by to byt mohlo, ale ani tak spatne. V zasade mam takove tri podstatne namitky: 1) Film se drzi originalu jen velice volne, stejne jako historie(napr. kamarad, ktery ma na skole dejiny architektury, byl ponekud prekvapen, kdyz v Troji videl dorske sloupy). Nic jineho se ale od Amiku neda cekat, takze me to ani neprekvapilo. Navic pro nas kulturni barbary to ani neni zapor. Pokud neznate Homerovy eposy nejak zvlast dobre, tak vam to ani vadit nebude. 2)Paris a Helena. Holky, nezlobte se, ale Orlando je fakt naprosto a strasne drevenej "herec". Vzdycky, kdyz mel nejaky dramaticky vystup, cele kino se zacalo smat, coz jiste umyslem nebylo:-) A ta blondynka, co hraje Helenu, je imho spis tuctova barbina nez nejkrasnejsi zena Evropy. 3)Chybi tomu.. jak to rici...ta velkolepost a promyslenost zaberu jaka byla videt treba u Gladiatora nebo Spartaka. Misty je to opravdu docela nedotazeny. Petersen holt neni ani Kubrick ani Scott. Navic hudba taky nic moc. Ale jinak se mi to celkem libilo. Velkolepa vyprava, pekne triky zajimavy pribeh a vyborne herecke vykony. Predevsim Brad Pitt, Eric Bana, Sean Bean a hlavne Peter O'Toole jako Priamus jsou opravdu skveli. Velmi pekna je bitka Achilles vs. Hector. Takze doporucuju. V dnesni dobe Mumii, Van Helsingu a podobnych ptakovin je to alespon zajimave tema. A nema to tak hloupy scenar jako Gladiator. ()

Zdenda

Mě se to fakt hodně nelíbilo. Obrovské zklamání a to sem od toho moc nečekal. Naprosto debilní dialogy, to fakt sorry, ale jinak to říct nejde. Přesvedčování typu - Já ji miluju - zabiješ 100 000 lidi - Ale já ji fakt miluju - Na Troju sereme na lidi. Jako to fakt nemusim. Navic prvni kloudná věta, co dávala smysl přišla po přestávce a 2 hoinach filmu. Pak tam dát co nejvíc slovíček typu - courage, respect, aby to američani měli rádi je taky trapný. Co se týče obsazení, bylo v celku v pohodě: Brad nedostal mc šanci něco předvést, ale zvedá uroven filmu, Eric je dle mého názoru fakt nejlepší (charizma z něj čiší na všechny strany), Peter je klasika, Diane hezká, ale zase až tak extra neni, Sean (Bean) výbornej... ale prosim vas řekněte někdo Orlandovi že to nejni herec. at se jde nechat fotit, at ho maj doma holky na stěnach v pokojiku, ale herec to fakt nejni! Souboje mi přišli nemastný neslaný. Tolik ocenovany souboj hektora a Achila sem se musel smát, když tam používali kung-fu chvaty(a to o bojovém umění vim akorát tak kulový, ale tohle bylo fakt moc). Každopádně je tam super záběr, jak je první bitva u Troji jak kamera přelítává nad bitevnim polem, to je pravý vrchol filmu (aspon pro mě). Pro mě jest film obrovské zklamání, když se nepovede film za milion je to provar, ale nedá se nic dělat. když se nepovede film za stovky milionů s takovim obsazenim je to průser jak kráva. takže Troja je pro mě největší zklamání tohoto pololetí. P.S. Homer se asi obraci v hrobě. ()

snake

Za prvé musím dodat, že po shlédnutí Alexandra Velikého od Olivera Stonea jsem musel přepsat komentář na Troju. Protože až po shlednutí Alexandra jsem si uvědomil, jak špatně je Troja udělaná. Film absolutně rezignuje na zapojení slavných antických bohů do děje. Řečtí bohové jsou základem celé řecké mytologie. V Alexandrovi se o bohách mluví skoro celý film, a film též krásně podkreslují. No a proto Troja absolutně uhýbá z dějového toku eposu Illias. Ve filmu se o bozích pronese asi tak pět a půl krátkých dialogů a to možná ještě přeháním, nic víc. Není to na film, který má být zpracováním slavného Homérského eposu trochu málo? Kdy se vlastně dozvíme, že Achilleus je polobůh, a jeho tělo mimo paty bylo odolné proti zraněním? Kdy se dozvíme, že v Trojské válce šlo vlastně o válku bohů? Film na tyto skutečnosti absolutně zapomíná! A už to je základem špatmosti tohoto zpracování. A to nepočítám to, že z Patrokla udělali jakéhosi Achilleova bratrance. Jistě, ve velko rozpočtovém amrerickém "popcorňáku" jsou věci jako homosexualita absolutně nepřípustné. A tak skončila Troja jako zamerikanizovaný velkorozpočtový blábol. Nehledě na to, že film je brán politicky místo toho, aby byl brán bájně. Ale přesto jsem na filmu našel pár kladů. Musím vychválit herce, protože bez nich by film nebyl ani zdaleka tak průměrný, jako je. Teď mluvím o Ericu Banovi, Bradu Pittovi, Peteru O´Tooleovi. Naopak jsem značně znechucen hereckým výkonem Orlanda Blooma a Diane Kruegerové. Co se hudby týče, nepřináší nic nového ale k filmu přesně zapadá. Film ale není zvládnut dobře ani řemeslně! Bitvy jsou absolutně nepřehledné, a když je film už tak brán politicky, tak by měl být brán aspoň naturalisticky. No ale to nejde, kvůli věkové hranici a přístupnosti! Jistě, americké smýšlení a vidina větších peněz. Kulisy jsou vcelku dobré, ale s Alexandrem a jeho Babylónem se nedají srovnávat. Ameriko, styď se! Takhle sprznit antickou klasiku, to se nedělá. ()

Unka

Tvůrci Tróji (a podobných filmů) si bohužel neuvědomují, že publikum (které nepatří do kategorie "já jím všechno"), má v žánru velkofilmů vzor, který se mu neustále připomíná. Pána prstenů. A jsou dokonce tak hloupí, že do role Parida, který šípem zabije Achillea, obsadí herce, který to s lukem válel mnohem lépe už jinde. A tou rolí se proslavil. Veškeré souboje a zvláště ty "úžasné" Achilleovy jsou prostě ve srovnání s LOTRem cvičení ubohých začátečníků. Když se koukáte na Brada Pitta, jak seká hlava nehlava a ještě k tomu tak strašně neelegantně mečem, napadá vás myšlenka, jestli si ho Homér opravdu takhle představoval. Myslím že ne. Neřekla bych ale, že by Trója byl zas tak špatný film. Tento žánr je v záplavě filmů z moderní doby vždy jistým oživením. Nebyla jsem ani zklamaná neakčností filmu - žádnou hrr hrr akci jsem nečekala. Opravdu mi ale vadil prkenný Orlando a svalnatý Brad byl až moc "uhlazený". (Takový Eric Bana i Peter O´Toole ale zářili.) Prostě průměr. ()

Hydr0gen

Čistě technicky to není až tak špatné. Ale i když odhlédnu od x-krát zmíněné absenci bohů a dalších kiksů (kdybych se o to jako dítě nezajímal, znal bych to alespoň od tý pitomý matury!!!), tak tomu prostě chybí šťáva. Je to úplně suché, plné prázdných řečí, není moc komu fandit (Hector stejně umře) bez duše, nápadů, které např. právě tady vykrádaný LOTR nepostrádal. Tak 50%. ()

Sir Ludvig

Okrem bombastickej výpravy a bombastickosti vôbec nevidím na tomto filme nič dobré, trápnosť nad trápnosť, blbosť nad blbosťou a celkovo nuda! Film je plytký a dementný, určení pre deti a malomeštiacke publikum s podpriemerným IQ. Týmto ľudom ho aj vrelo odporúčam...budú sa naozaj kráľovsky baviť, na rozdiel odo mňa. Nič v zlom. ()

Arccos

Film zachraňují masové akční scény a výprava. Jinak je to docela nuda, klišé a patos. Problémem je i to, že výsledkem není ani homérovská legenda, protože ta byla očesána o veškeré mytologické prvky, ani historický film, protože historicky věrné to zdaleka není. ()

OL@F

Snad zklamání roku!Kdyby tam nehrál Brad Pitt,tak se na to snad ani nedokoukám!Daleko více se mi líbila Helena Trójská,ikdyž to byl béčkový film,bez hvězd a efektů. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole