Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

Mordenroth

Hlavný hrdina filmu by sa dal charakterizovať ako vzdialený príbuzný Michaela Myersa. Namiesto masky a veľkého kuchynského noža však používa kostým Santa Clausa a sekeru. Jeho detstvo rozhodne nebola prechádzka ružovým sadom a tak ani príliš neprekvapí, že sa uchyľuje k zabíjaniu relatívne nevinných ľudí. Dokonca je jeho motivácia a zlosť celkom pochopiteľná, vzhľadom na fakt, že vyrastal v katolíckom detskom domove a prísna Matka predstavená sa k nemu chovala dosť svinským spôsobom. Tej postave som prial smrť od začiatku... „Tichá noc, vražedná noc“ disponuje zaujímavými nápadmi, má však jednu chybu. Bola natočená až po filmoch ako Halloween alebo Piatok trinásteho. 70%. ()

BoredSeal

Zapomenutelný slasher hrající na psychologický základ, který zestárnul a připadá vám jako komický televizní film s větším počtem odhalených prsou. Brutalita není vzhledem k nízkému rozpočtu asi na dvě vyjímky typu obývák nebo sáňkování nic zvláštního - nic jako My Bloody Valentine se nekoná. Fatální chyba je nesejmutí vedoucí církevního sirotčince, kde nám scénář tradičně připomene církev jako zoufale neschopnou vychovávat děti. :-) ()

TheRaven

Zvrácené, uchvatné, atmosférické, dokonalé! Vše, co jsem si přáíl ve filmu vidět, jsem viděl zde. Někdo může vytýkat předvídatelnost, lehkou naivitu a občas snad i nějakou nelogičnost, ale k tomuto filmu to vše sedne jak ta sekera na krk. Žádné zbytečně scény, vše do sebe tak perfektně zapadne, že za necelou hodinu a půl je odvyprávěn příběh, který by jiným zabral dvojnásobek času. Šel jsem do toho s čistou hlavou, bez jakéhokoliv očekávání a jsem spokojen, jako už dlouho ne. Nečtěte obsah ani komenty (např. slasher - wtf?) a vrhněte se do toho také po hlavě. Od teď se mění top 10 hororů. Tohle si teď budu pouštět na Štědrý den místo Ukradenejch Vánoc. ()

*CARNIFEX*

Billy bol v detstve svedkom brutálnej vraždy vlastných rodičov o ktorých prišiel pri vyčíňaní šialeného vraha v kostýme Santa Clausa. Cez túto traumu, ktorá ho po celý život prenasleduje sa nedokáže preniesť ani v sirotinci Svätej Márie. Keď jedného dňa nastúpi do nového zamestnania kde má v čase Vianoc nosiť oblečenie Santa Clausa, jeho vnútorná zlosť vychádza na povrch aby potrestala každého, kto zhrešil. Slasher a 80 roky k sebe patria rovnako ako na vianočnom stôl kapor so zemiakovým šalátom. Sledovanie "Silent Night - Deadly Night" som odkladal na dnešný deň v domnení, že Vianočná atmosféra v kombinácii s vôňou "štedráku" mi pripravia chvíle na ktoré len tak nezabudnem. Bohužiaľ, nestalo sa. Pravdou však ostáva, že napriek tomu, že nie som obľúbencom hororov z "p.n.l.", oproti remaku z 2012 má tento snímok, aspoň čo sa príbehu týka, jasne navrch. Inak sa jedná o bohapustý priemer s pár gore scénami a holými cicikami, bez ktorých sa slasher proste nemôže zaobísť - 55%. ()

pornogrind

Jak jinak začít vánoční den než nějakým vánočním hororem. Trochu jsem si přivstal (přes den asi moc času nebude) a s chutí si pustil dlouho odkládaný SNDN. A musím říct, že tenhle film byl pro mě takovým prvním dárkem. Jednoznačně jde (alespoň pro mě)o nejlepší vánoční slasher co jsem zatím viděl. Černý Vánoce (jak originál tak remake) tomuhle nesahají ani po kotníky. Na 5 hvězd to sice není (k mé spokojenosti by musel Santa zabít ještě tu starou matku představenou) ale i tak tomuhle filmu prvenství mezi vánočními horory neuniklo. ()

• Když byl film uveden, naštvaní rodiče demonstrovali před kiny, kde byl film vysílán, a žádali hosty o podepsání petice, aby byl film z kin stažen. To se dva týdny od uvedení stalo. (aknamor)
  • Film se měl původně jmenovat Slayride, společnost Tri-Star ho však na poslední chvíli přejmenovala. (Mol)
  • Obchod, ve kterém Billy (Robert Brian Wilson) získal práci, se jmenuje Ira's Toys". Ira je křestní jméno jednoho z producentů. (aknamor)