Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V únoru přijíždí do Kateřinské Hory nový velitel SNB, nadporučík Bláha (Radoslav Brzobohatý). Všechny uchvátí svou minulostí západního letce, uhlazeným vystupováním, sexappealem i tvrdostí. Zeman se během pražské politické krize otevřeně staví na stranu dělníků, kteří obsazují místní zbrojovku. Bláha organizuje pro sebe a pro místní reakci letecký útěk na Západ. Na poslední chvíli unikne zatčení a prchá z republiky ve sportovním letadle. Zeman se poznává s příslušníkem II. oddělení Zemského odboru Bezpečnosti Žitným (František Němec). Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľmi dobrý diel. A zase, propagandisticky perfídne nakrútený od prvého momentu. Pretože ono to tak nejako aj bolo. Lenže, nenadarmo pri tvorbe každého dielu bedlivo dohliadala Štátna bezpečnosť na každé slovko scenára, na každú klapku. A tak postupne dostanú naložení všetci nepriatelia boľševickeho režimu: predsedovia dedinských občianskych spolkov (pretože aj v 70. rokoch, kedy bol seriál nakrúcaný, tam bolo mnoho odvážlivcov , umožňujúcim slobodnej tvorbe napriek normalizácii, ako-tak dýchať), vojaci bojujúci v Anglicku (major Bláha plnil v seriáli voči Zemanovi akéhosi dr. Moriartyho:), nekomunistická a teda neschopná polícia, neschopní predstavitelia inej strany než KSČ, podnikatelia, aj drobnejší, než tí, ktorým sa v prvom kole boľševického puču znárodňovalo, prelietavé ženy, letiace na desperátov a gangstrov (= zlatokopky bez úcty k ideám marx-leninizmu, presiaknuté neverou a chlípnou vášňou), slabošskí a príliš hŕ komunisti. Do toho samozrejme nenápadne, no dôrazne, pritom made in ŠtB cielene (aby divákovi utkvelo v pamäti), meno hlavného nepriateľa boľševizmu: DRTINA! ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Von to nebyl hajnej ani fajt byl to zatracenej policajt! Úvodní kočkování mezi Brabcem a Olivou nemá chybu. Pak na scénu nastupuje můj oblíbenec Brzobohatý jako úskočný Pavel Bláha. Ano souhlasím vlastně se tu nic nevyšetřuje o žádný kriminální případ se tu vlastně nejedná v hlavní roli je politika, tak proč hodnotím, tak jak hodnotím? No pro mě je tenhle z dílů jedním z vrcholných guilty pleasure celého seriálu a i když je to tak trochu úlet, tak udělat z Honzy Zemana zachránce vítězného února je perfektní tah a i když pravda je v tomto případě poněkud jiná, tak mi to nijak zásadně nevadí a platí, že jsem se výborně bavil.90% ()

Reklama

sportovec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tomto případě místy až umělecky pojatý a zakotvený seriál sklouzává do dobrodružného schématu, který překrývá ideologické schéma a fabulační šablonu této formy komunistické tvorby předpokládající podivně pojatý automatismus dějin komponovaný z dostatečného odstupu s vyloučením omylů typu 17. listopadu 1989. Stále to však stačí na polistopadový dramatický standard. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tím vůbec nejlepším na tomto díle byla uhrančivá Carmen Mayerová. Události roku 1948 tu byly dost zkresleně vyobrazeny (samozřejmě dle přání vlády), takže především odpůrci budou na tento díl plivat, avšak svým způsobem zcela po právu – protože takové znárodňování zbraní a hádka před zbrojovkou bylo dost úsměvně natočené. Radoslav Brzobohatý coby Bláha přinesl jisté oživení – zvláště během mučení Lohniského. Nicméně jeden z těch opravdu lehce podprůměrných dílů… ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Dobrej policajt nemá nikdy po službě." Tak nám Honza zahájil druhou vlnu znárodňování majetku a odnesla to Čadkova zbrojovka. To přece dá rozum, že ty zbraní patří dělníkům, když je vyrobili. I když neměl by z toho továrník taky něco mít, když postavil továrnu, koupil stroje, dával dělníkům výplaty a zajistil zakázky? Optikou Honzy Zemana nemá nárok na nic a já musím s politováním konstatovat, že tady si moc nerozumíme. Tohle je prostě moc politické, málo kriminální a aby těch negativ nebylo málo, tak k tomu zpívá Pepíček Zíma. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (12)

  • Točilo se v Praze Bubenči, Břevnově, Zbraslavi a Dejvicích. „Liščí doupě“ se filmovalo na hradě Hasištejn. (sator)
  • Ľudia v tejto epizóde pravdepodobne vôbec nevedia používať lovecké pušky. Takmer nikto z nich totiž pri mierení nezapiera do pleca. Ak by vystrelili, spätný ráz by im v lepšom prípade vyrazil zbraň z rúk, v horšom prípade by ich zhodil na zem alebo by ich zranil. (ČSFD)

Reklama

Reklama