Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nemocný Bláha chce pryč z republiky a sejde se kvůli tomu s britským obchodním zástupcem a rezidentem západní tajné služby Hacklem (Jiří Holý). Ten mu slíbí zajistit odjezd a prozatímní azyl v jedné chatě. Nemocný Bláha úkryt opouští a vyčerpaný se hroutí do příkopu u silnice, kde jej najde starší žena (Jana Dítětová) a odveze k sobě domů. Bláha se zotaví, využije situace, kdy žena opustí domov, uteče a před nelegálním útěkem z republiky vyhledá Zemana, aby se mu pomstil. Do jeho výstřelu však vstoupí Zemana žena, čímž svému muži zachrání život a sama těžce raněna později umírá. Zeman Bláhu po nedlouhém pronásledování zastřelí. Hackl opouští Československo a netuší, že jeho milenku (Regina Rázlová), jedoucí s ním, získal Kalina ke spolupráci s Bezpečností... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kromě neexistujícího případu majora Zemana, nebo přesněji jen dokončení neustálého objevování se a mizení Bláhy, zde máme perfektní studii osamělosti stárnoucí ženy. Vztah Zeman x Bláha se konečně propracoval do finále. A skončil dle očekávání ztrátami na obou stranách. Zlí jazykové tvrdí, že po prvním výstřelu se Brzobohatý chytí za hýždě, to by musel mít zadnici sahající téměř ke kolenům, což určitě tenhle velice sexy chlap neměl. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přišel jsem ti jenom říct, že jsem nezapomněl na osmačtyřicátej, tak si mě teď naposledy prohlídni, aby jsi věděl jak vypadá střelec! Mě se náhodou nekompromisní likvidace Pavla Bláhy docela líbila. Někdo tu podotknul, že takhle neumírá výrazná postava no je otázkou o jak významnou postavu se v tomto případě jedná když vlastně po svém návratu do Československa nedosáhnul ničeho a pak se diví, že ho po jeho (ne)proměně Zeman hned poznal, ale čert to vem. Tenhle díl je hodně osobní a i když patřím mezi ty kteří Honzovu první manželku moc nemuseli tak takovéhle razantní ukončení této postavy jsem tedy nečekal.75% ()

Reklama

carl.oesch odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to samozřejmě klasická komunistická slátanina. Jenže mě fascinuje, jak odfláknutá. Herecké výkony jsou vesměs v lepším případě průměrné, ale dostalo mě, jak se soudruzi neobtěžovali ani s tím, aby to vypadalo alespoň trochu dobově. Nechám stranou oblečení, to všechno nějak tak patřilo do sedmdesátek, ale v tomhle dílu mě praštily do očí dvě věci. Silnice v tehdejší době neměly ani středové čáry, natož krajní a těžko mohl Holý jezdit v roce 1957 s Citroenem DS z roku 1962 a výše. Appropo Holý, stařík, s bílým knírem a vlasy vypadající na sedmdesát měl asi představovat zrotřilého západního tvrďáka, spíš vypadal jsko čerstvý příchozí do domova důchodců. Podobné to bylo i s tou Volhou, která ho sleduje, ta se rovněž začala vyrábět o pět let později. "Narodila" se v GAZu rok předtím, ale první modely vypadaly jinak a je otázka, kdy se začala dovážet i k nám. Jediné auto, které v roce 1957 bylo na světě byla Škoda 440, jinými slovy spartak. Ale tak daleko soudruzi přece nezacházeli. Vždyť to nebylo ani potřeba, většina lidí to ve své době sledovala, menšina s nadšením a většina s úsměškem. Ale nikdo nevěděl mnohem důležitější věci. Tyhle věci a reálie se dají dobře vysledovat v dobových filmech. Směšné bylo, jak se zoufale Brabec snaží zahrát to vyslovené zoufalství po smrti Renaty Doležalové. Brabec byl skvělý herec, bohužel, tohle ho dost v další karieře limitovalo. Škoda. Měl hrát Zemana Brzobohatý a zůstali bychom uštření řady jeho dalších uměleckých kreací. ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Doba střelců dávno skončila" Nebo ne? Každopádně mi uniká, proč měl Bláha takovou pifku zrovna na Zemana, pravda, v tom osmačtyřicátém si sice zrovna nepadli do oka, ale že by to bylo na nějaké nepřátelství na život a na smrt, to teda né. Taky se nabízí otázka, co měl Bláha po návratu do ČSR vlastně dělat, zřejmě jen zlobit policajty tím, že se jim furt bude někde schovávat. ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rok 1957. A zase ten Bláha, ale tentokrát už naposledy, na konci dílu udělá z Honzy Zemana vdovce. Obchodní zástupce v textilu a agent Hakl tu jezdí v tehdy novinkovém parádním Citroenu DS. A miniroličku tu má i mladý rejža Jiří Adamec jako řidič kamionu, který tu na konci odveze Hakla do Německa a s ním i budoucí agentku Hanku Bízovou. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (13)

  • Na konci epizody je na budově celnice vidět státní znak ČSSR, užívaný od roku 1960. Tato epizoda se ale odehrává v roce 1957. (Ganglion)

Reklama

Reklama