Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve Vysokých Tatrách se natáčí film podle skutečné události a jeho režisér (Josef Langmiler) věří, že přispěje k odhalení dosud neznámého vraha mladé dívky. Natáčení se účastní také Zeman a mladý slovenský kriminalista Gajdoš (Emil Horváth ml.). Atmosféra doby, kdy se vražda stala, ožije během natáčení natolik, že pachatelé znervózní a prozradí se sami. Po návratu do Prahy je Zeman jmenován náčelníkem pražské kriminálky... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (32)

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krásná kriminálka v krásném prostředí Tater navíc s krásným Kvietikem, no co víc si přát? Snad jen, aby mi Liškův Tou dolinou nezněl v hlavě spolu s Bláznivým dnem. Samostatně se jedná o moc hezké písně, ale jejich splynutí by nemuselo dělat dobrotu. K velkým pozitivům tohoto dílu patří nejen divácky atraktivní nahlédnutí pod pokličku filmařské práce, ale také slovní přestřelky mezi Zemanem a režisérem, které vrcholí filozofickou disputací v kolibě. ()

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl je kromě toho, že se odehrává na Slovensku a že se odehrává ve filmovém prostředí zajímavý tím, že námět k němu napsal Jan Otčenášek. Takže tu překvapivě dostaneme ve scénách rozprav Zemana s režisérem docela zajímavé dialogy ohledně násilí v realitě a ve filmu. Režisér se snaží přinést ve svém filmu co nejautentičtější rekonstrukci skutečného nevyřešeného případu, a Zeman mu vysvětluje, že to prostě není možné, protože realita není tak zajímavá, aby se hodila do filmu. Jinak případ je trochu přitažený za vlasy, a kdo vraždil, jsem poznal poměrně rychle, ale právě dialogy Brabce a Langmilera to táhnou docela nahoru. Ze slovenských herců je asi nejlepší Štefan Kvietik, slovenský dvojník Anthonyho Quinna, Emil Horváth coby mladý kriminalista se stane v dalších dílech stálou postavou a přesídlí do Prahy. Většinou už ale jenom dělá křoví. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Smím vědět jak budete postupovat vy? To nemůžeš. Jak to? Protože to sám nevím. Bezesporu další z vrcholů seriálu jako takového kde můžete opět zapomenout na jakoukoliv politiku. V parádních kulisách Vysokých Tater se odehrává perfektně zamotaný případ s nečekanou a překvapivou pointou ve které se ukáže, že sexuální vražda která je zde vyšetřována ve skutečnosti sexuální vraždou vůbec nebyla. Každopádně slovní přestřelky mezi Brabcem a režisérem Langmilerem jsou nezapomenutelné a na scénu tu nastupuje i sympaťák Sherlock Holmes z Kysúce Martin Gajdoš který na konci vyplní přestupní lístky do Prahy. Jenom škoda, že v dalších dílech už je pak vesměs jenom jako křoví. Každopádně tento díl patří mezi moje nejoblíbenější a i jako samostatná kriminálka netýkající se přímo tohoto seriálu by úplně bez problému obstál.100% ()

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Děj nás tentokrát zavede do Vysokých Tater, kde filmový štáb natáčí příběh podle skutečné události, která se zde stala před 10 lety. Byla tam tehdy znásiněna a zavražděna mladá dívka a pachatel je stále neznámý. Protože existuje možnost, že pachatel se kvůli natáčení vrátí na místo činu, na místo odjíždí i major Zeman. Má slíbeno, že když se mu bude dařit, čeká ho v Praze místo náčelníka kriminálky. Za kolegu, který si podal žádost o důchod. Na letišti na Zemana čeká mladý strážmistr Gajdoš, se kterým si ihned padnou do oka. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Sexuální vraždy nejsou na to, aby se strašili lidi v biografu." Tak to už dneska neplatí, ale za do Honzova objasňování jednoho Pavláskova pomníku, to rozhodně platilo. Mě tedy Honza pobavil, když jako rebelující komparsista začal režisérovi narušovat logickou strukturu příběhu nebo když mně a Shelocku Gajdošovi začal vysvětlovat, že rozborem působení bramborových slupek nebo shnilých rajčat na chemickou strukturu papíru nelze vypátrat pachatele. Dneska už by to pánové s vatičkami určitě dokázali, ale já to mám radši po staru, po zemanovsku a po tatransku. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (12)

  • V příběhu můžeme vidět minibus Tatra 805 – speciál pro filmaře. V letech 1955–1957 bylo vyrobeno pouze 6 kusů. (sator)
  • Natáčelo se ve Starém Smokovci. (M.B)
  • Na Bilíkově chatě, kde se převážně natáčelo, se rovněž natáčel film Zelená léta (1985). (M.B)

Reklama

Reklama