Reklama

Reklama

Útěk

Trailer

Obsahy(1)

Steve McQueen vede soukromou válku proti zkorumpovaným policistům... Doc McCoy prožívá v nudě a ve vzpomínkách na svou krásnou ženu Carol čtyři roky v texaské věznici za ozbrojené přepadení. Při  návštěvě požádá manželku, aby šla za byznysmenem Benyonem a řekla mu, že dostane-li ho ven, je ochoten pro něj pracovat. McCoyovi je trest zkrácen. Po propuštění ale musí službu vlivnému a bezcharakternímu byznysmenovi oplatit. Protože se skrýt finanční machinace svého bratra, přikáže McCoyovi, aby vykradl jeho banku. Při akci McCoyovi pomáhá nejen jeho manželka, ale i dva Benyonovi muži banku. Ukáže se však, že je Benyon podvedl, a proto nenachází jiné řešení, než prchat s manželkou a s penězi před gangstery... Kriminální thriller se Stevem McQueenem a Ali MacGrawovou (známou především z Love Story z roku 1970, kde si zahrála po boku Ryana O´Neala) v hlavních rolích patří k nejlepším filmům klasika akčních žánrů Sama Peckinpaha a na přesvědčivosti mu neubral ani čas. Vedle brilantní režie na tom mají lví podíl herecké výkony obou protagonistů. Ali MacGrawová se nedlouho po natáčení tohoto filmu za McQueena provdala. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (215)

Falko 

všechny recenze uživatele

Na rok 1972 perfektny akcny film, ale remake UTEK DO MEXIKA (1994) od Rogera Donaldsona s Alecom Baldwinom a Kim Basinger su takmer na vlas podobne, takze som zial nemal z toho taky zazitok, ako by som si zelal. V kazdom pripade je jasne - vidiet takyto film v 80-tych rokoch v kine alebo v telke, zasluzi si u mna jednoznacnych 5 hviezdiciek, pretoze toto su filmy, ktore ma moc bavia... 28.08.2009 ______Steve McQueen - (Doc McCoy) +++ Ali MacGraw - (Carol McCoy) +++ Ben Johnson - (Jack Beynon) +++ Sally Struthers - (Fran Clinton) +++ Al Lettieri - (Rudy Butler) +++ Slim Pickens - (Kovboj) +++ Jack Dodson - (Harold Clinton) +++ Richard Bright - (Zlodej) +++ Hudba: Quincy Jones +++ ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Toto čo zas Peckinpah nastváral za testosterónový masaker?! Myslím si, že celkom míľnik v žánrovej tvorbe, kde pridaním intenzívneho rukopisu a citu pre postavy, vzniklo niečo viac než len tradičná heist gangsterka. Efektné sú tu totiž aj scény, ktoré zdanlivo postrádajú akciu, či z pohľadu ignorantských divákov dokonca zmysel. Erotické dusno je cítiť hádam vždy, keď sa na obrazovke objavia zástupkyne ženského pohlavia, napriek tomu, že si režisér (výnimočne?) odpustil pohľad na ich obnažené bradavky. Ďalšia význačná črta filmu je morálna nejednoznačnosť postáv. Toto všetko už teraz poznáme, ale vtedy to ešte nebolo samozrejmosťou. Preto sa domnievam, že vďaka takýmto dielam stúplo sebavedomie aj neskorším talentovaným tvorcom so zmyslom pre originalitu. A mohli si tak rôzni tarantinoidní nadšenci dovoliť dať svojim snom zelenú, a nám robiť obrovskú radosť. Tu by som to nadšenie však stopol a povzdychol si nad tým, že potenciál filmu bol predsa len trochu nevyužitý. Ináč by z toho bol obrovský kult. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Klasická americká sedmdesátková záležitost. Zatímco u nás se normalizovalo o stošest, Amerika byla plná zkorumpovanejch poldů. Jak jinak si vysvětlit všechny tyhle filmy z té doby. Buď je to nebohý řidič projíždějící nějakým tím zapadákovem, nebo trucker, prostě hodně zápletek končí setkáním s nějakým zkorumpovaným poldou... Tady jich byla celá smečka. Z hlediska postav film trochu hapruje, chování některých jsem nechápal. Ona už sama milá Doktora se chovala divně, ale kdo teda nejvíc vyšiloval byla žena nebo sestra či co to bylo toho veterináře. Takhle rychle se skamarádit chce buď velký strach, nebo IQ nula nula nic. Z hlediska akce film nijak nevybočuje z řady. Honičky obřích policejních křižníků, přestřelky v hotelích, kde by dnešný pozorný divák fakt přespal jen ve stavu krajní nouze. Špinavé zdi, plesnivá koupelna... Tohle byla ta naše vysněná Amerika ? :-). Mně ale docela zaujala ta popelářská zápletka v kuka vozu a také prohlídka jednoho z amerických klasických dálkovlaků spol. Amtrak během honičky v jehož vagonu s prosklenou vyvýšenou vyhlídkou bych se také chtěl jednou projet. Steve mi tu v brýlých občas připadal starý. Já vím, je to ode mně neskutečná drzost vůči této ikoně, ale občas mi to tak přišlo. A kdo by tehdy tušil, že natočí ještě pouhých 8 filmů a přijdeme navždy o něj. Házím tedy 4 okousaná žebírka a to okousaná zdůrazňuji schválně a jestli útěk se Stevem, tak hlavně ten Velký ! . * * * * ()

seeker23 

všechny recenze uživatele

Přestože je z filmu velmi cítit scénárista Walter Hill, objevují se tu typická Peckinpahova témata (zvláštní vztah dětí ke smrti...) a velice zvláštní je, jak je film rozdělen na dvě části: první, velmi krátkou, ve které McCoy/McQueen není "ve své kůži", v níž se prolínají nekorespondující časové roviny, zvuk a obraz se navzájem komentují, co vypadá jako flashback se vzápětí ukazuje jako flashforward apod. Vzápětí je hrdina na svobodě, vše usedá do zaběhnutých žánrových kolejí a šlape jako hodinky. Ale je tomu skutečně tak? ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

The Getaway je dalším z filmů, k nimž mě přivedl vydařený seriál The Offer. A v tomto případě jsem rozhodně nelitoval, protože šlo o kvalitní thriller, v němž mě jen velmi málo rušilo provedení všech akcí se zbraněmi, které dnes nezapře svůj věk, větší diskomfort mi ale chvílemi způsobovala haprující logika.  Já jsem se sice nikdy nedostavil k bankovní přepážce se zbraní a s požadavky, které by se neslučovaly se zákonem, ale kdybych v sobě odhalil takové choutky, první akcí by bylo zpacifikování ostrahy. Zdejší tým to viděl stejně, jenže pak přišla ta nepochopitelná záležitost s volně dostupným revolverem. Já sice chápu, že to panu Peckinpahovi mnohé usnadnilo, mě tím ale nepotěšil. Jak jsem už ale napsal výše, kromě podobných děr v logice jsem si snímek opravdu užil a vedle charismatického Doca McCoye a krásné Carol McCoy mě zaujal hlavně životem těžce zkoušený veterinář Harold. / Poučení: Není horšího místa pro přestřelku s policií než Texas. ()

Galerie (91)

Zajímavosti (25)

  • Steve McQueen ve filmu zfackuje Ali MacGraw. To ve scénáři nebylo a překvapení Ali je tak opravdové. (Kulmon)
  • Policajné autá vo filme sú skutočné policajné autá. Zapožičali ich policajné stanice v San Marcos a Sierra Blanca. (Arsenal83)

Související novinky

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)

Reklama

Reklama