Reklama

Reklama

Fresh Prince

(seriál)
  • USA The Fresh Prince of Bel-Air
USA, (1990–1996), 55 h 14 min (Minutáž: 20–24 min)

Scénář:

Michael Soccio, John Ridley, Jenji Kohan, Jeff Pollack, Larry Wilmore (více)

Hrají:

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(148)

Obsahy(1)

Chudý mladík Will se nastěhuje ke svým bohatým příbuzným, kteří žijí v jedné z nejdražších čtvrtí Los Angeles. Působí jako rušivý element ve snobské rodině, kde jsou snad všichni slušní a nedělají nic zajímavého. Prostě si jdou podle svého denního programu a žijí onen "spořádaný a klidný život". A to má právě přistěhovalec Will změnit a taky se mu to daří... (Pumiiix)

(více)

Recenze (199)

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Čo je pre mňa kultový seriál prelomu 80. a 90. rokov? Určite Fresh Prince! Mnohými nenávidený a mnohými obľúbený. Začiatok kariéry pre mňa najlepšieho herca Willa Smitha. Veľa gagov, vtipov, sem tam prestrelených vecí. Rodinka celkom zábavná, ale on najviac. Avšak celkový dej a vtípky boli nie úplne dobré na môj vkus. Situácia rôznych černochov v Amerike v rôznych štvrtiach v tomto období z komediálneho pohľadu bola zaujímavá, ale celkovo pre mňa nič moc. Will Smith pre mňa začal svoju ozajstnú kariéru špičkového herca až neskôr, tak okolo roku 1993, ale musím uznať, bol to solídny vstup. ()

Bukk 

všechny recenze uživatele

Do hlavy mi neleze, jak se to mohlo udržet pro mě po dlouhou dobu jako ničím zajímavý seriál, když je to vlastně fakt sranda a ty vtípky na nás bělochy jsou pro mě osvěžením a navíc seriál ozvláštňuje to, s jakou sympatií se Will i po těch letech k jeho počátkům kariéry vyjadřuje a jeho "historky z natáčení" miluju. ()

Reklama

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Ale no tak, hbo max ponúka iba jednu epizódu princa. Neviem či je to práve bug alebo niečo ale nevadí. Zabavilo a podarený sitcom. Kde sa ešte mladý Will hladaľ ale komediálne úlohy mu išli takmer vždy. Fakt hodnotiť seriál po jednej epizode by sa nemalo ale teraz spravím kompromis. Snáď hbomax má aj lepšie kúsky. Ale hlavne asi skoro všetko je dabované. 3* ()

Domis93 

všechny recenze uživatele

Vtipná oddechovka, je fakt, že postupem času to ztrácí na svém kouzlu, jak se Will zklidňuje, takže opět jsou lepší ty první série. Nicméně koukat se na mladýho Willa, jak trousí svoje vtípky, naparuje se a tancuje není vůbec špatné, móda na počátku 90. let byla tedy šílená, ale jinak super. Malá Ashley má taky své kouzlo, kdyby nevyměnili tetu, tak by to bylo dokonalé, ta "nová teta" už neměla tolik prostoru a ani za mák nebyla vtipná, prostě tam neseděla... ()

Meinhart 

všechny recenze uživatele

Geoffry the butler a jeho londýnský akcent, roztomilá Ashley, přísný Mr.Banks, shovívavá aunt Vivian, střeštěná a sebestředná sexy sestřenice Hilary a bratranci Carlton a Will se šíleným kamarádem Jazzem. Pamatujete? Will Smith není jeden z mých oblibených herců, ale tento sitcom patří k mým oblíbeným kouskům, zřejmě z nostalgických důvodů. Pravda je, že 6tá série již nedosahovala kvality těch předchozích, převážně prní a druhé, ale je to složité hodnotit seriál, když má 70 hodin. Celkově je 5 hvězdiček asi přehnané gesto, ale za první 2 série si to zaslouží. Jen škoda že nejsou ani anglicke titulky ke 4,5 a 6té řadě. ()

Galerie (125)

Zajímavosti (22)

  • Jméno postavy Will Smith je v serialu zkratka jména Williem, kdežtko v reálném životě se Will jmenuje celým jménem Williard Smith. (Illuminare)
  • Will (Will Smith) se narodil 3. 7. 1973, Carlton (Alfonso Ribeiro) 4. 8. 1974. Philip (James Avery) slaví narozeniny 30. ledna a Hilary (Karyn Parsons) 18. srpna. (Illuminare)
  • Počas karantény spôsobenej vírusom COVID-19 sa stretlo ústredné obsadenie seriálu po tridsiatich rokoch od začiatku natáčania prostredníctvom sociálnej siete Snapchat, kde herec Will Smith natáča krátke skeče. Herci Alfonso Riberio, Tatyana Alí, Karyn Parsons, Joseph Marcell, DJ Jazzy Jeff, Daphne Maxwell Reid a Will Smith si pripomenuli seriál krátkymi ukážkami doplnenými o ich vlastné komentáre a pocity z natáčania. Taktiež si spoločne uctili pamiatku už zosnulého Jamesa Averyho. (maestrotatum)

Související novinky

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Už příští týden vtrhne do kin podfukářská krimi Focus, v níž se naplno vrací Will Smith. Bývalý Fresh Prince se v posledních letech věnoval hlavně kariérám svých dětí, teď si ho ale konečně užijeme i… (více)

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (více)

Reklama

Reklama