Reklama

Reklama

Fresh Prince

(seriál)
  • USA The Fresh Prince of Bel-Air
USA, (1990–1996), 55 h 14 min (Minutáž: 20–24 min)

Scénář:

Michael Soccio, John Ridley, Jenji Kohan, Jeff Pollack, Larry Wilmore (více)

Hrají:

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(148)

Obsahy(1)

Chudý mladík Will se nastěhuje ke svým bohatým příbuzným, kteří žijí v jedné z nejdražších čtvrtí Los Angeles. Působí jako rušivý element ve snobské rodině, kde jsou snad všichni slušní a nedělají nic zajímavého. Prostě si jdou podle svého denního programu a žijí onen "spořádaný a klidný život". A to má právě přistěhovalec Will změnit a taky se mu to daří... (Pumiiix)

(více)

Recenze uživatele William_ k tomuto seriálu (50)

Fresh Prince (1990) 

Kultovní, legendární - i takové přívlastky má pro spoustu lidí (včetně mě) seriál Fresh Prince, který v roce 1990 započal kariéru dnes již Hollywoodské star - Willu Smithovi. Jeho mimika, pohyby, řečičky a narážky jsou v tomto seriálu hlavní tažný motor. Musím dále zmínit i skvěle zahraného střeleného bratrance Carltona, kterého si střihnul skvělý Alfonso, dále jeho přísného ale poctivého strýčka se srdcem na správném místě, Phillipa, kterého hraje dnes již zesnulý James Avery. Samotné epizody nejsou to nejlepší co vám svět sitcomu může nabídnout, ale celkovej "feel" seriálu a jakási "jinakost" a rozdílnost od ostatních 90s sitcomů ho dělá prostě originální a v mém srdci si zaslouží místečko. Některé epizody se zaměřují na problémy 90. let u mladistvých jako drogy, první zkušenost se sexem, rasovou diskriminaci ALE POZOR - dělá to vtipnou formou, nikoliv násilnou propagandou alá Netflix. Nejzapamatovatelnější věc z celého seriálu je Carltonův taneček na písničku Toma Jones "It´s not unusual" - ta mě dostává do kolen vždy, když jí vidím. Takže podtrženo sečteno, za mě skvělý sitcom. ()

Série 1 (1990) (S01) 

Hlavně díly v 2. půlce série jsou nadprůměrné (Ty jsi ten pravý, Phillova hra, 72 hodin), ale i tak klasika a nostalgie "čéče" :) ()

Mladý poeta (1990) (S01E07) 

Povedený díl :D ()

Jako v pohádce, část první (1990) (S01E08) 

Snad první seriál, co dává "opakovací epizody" už v 1. sérii, avšak zbytek epizody byl skvělý, výlet do obchodního centra je zábavný a je vidět, že Will je ve formě. ()

Vánoce (1990) (S01E15) odpad!

Pro mě nejnudnější a nejšedivější epizoda co jsem zatím viděl. ()

Phillova hra (1991) (S01E22) 

Dokonalý díl :) ()

72 hodin (1991) (S01E23) 

Poslední díly 1. série jsou lepší a lepší. ()

Série 2 (1991) (S02) 

Zase zde najdeme pár nadprůměrných epizod které za to stojí, zbytek je ale bohužel průměr, ale i tak pokud vás to chytne, přimhouříte očko. Will je potrhlej a naprosto skvělej. ()

Andělíčku můj strážníčku (1992) (S02E15) 

Za mě nejlepší epizoda 2. série. To poselství na konci epizody že vzdělání je cesta k úspěchu (nejen) pro černochy je skvělá. ()

Souboj o ceny (1992) (S02E19) 

Každá epizoda kde je Jazz je naprosto skvělá :D ()

Buď dnes večer mou láskou (1992) (S02E23) 

Moc povedený díl, spousta vtipných situací a celé mi to uteklo, což se o některých předešlých dílech říci nedalo. ()

Série 3 (1992) (S03) 

3. série nabízí opět několik skvělých epizod, především "Stačí říct ne" je nejlepší ze všech, ale i "Will v televizi", "Alma mater" a "Na šikmé ploše" stojí za to! Je to zároveň série, kde se loučíme s představitelkou Vivien - Janet Hubert-Whitten (od 4. série tuto postavu už hraje jiná herečka). ()

Nejmilejší maminka (1992) (S03E13) 

Nejmilejší maminka a nejnudnější díl ve 3. sérii. ()

Černá bere (1993) (S03E14) 

Skvělý díl, dává zapomenout na otřesný 13. díl, takhle to má vypadat. ()

Stačí říct ne (1993) (S03E19) 

Jeden z nejemotivnějších dílů co jsem viděl. Poselství dílu je jasné: "stačí říct ne". Provedení na 5/5 ()

Související novinky

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Už příští týden vtrhne do kin podfukářská krimi Focus, v níž se naplno vrací Will Smith. Bývalý Fresh Prince se v posledních letech věnoval hlavně kariérám svých dětí, teď si ho ale konečně užijeme i… (více)

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (více)

Reklama

Reklama