Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

RigorMortis

Simpsonovci sú už seriálová klasika, napriek tomu však na nich posledné roky vidieť výrazný pokles kvality. Niektoré časti boli vyslovene nezáživné. Ja som sa so seriálom postupne začal lúčiť okolo 19.-20. série, potom som s tým sekol úplne. Hoci som na ňom vyrastal a aj u mňa tvoril podstatnú časť môjho detstva, rokmi sa z neho stal seriál, ktorý už ide len na zotrvačník a postupne sa zhoršuje. Posledné série sú už len smutným tieňom dávno zašlej slávy seriálu, utápajúce sa v nechutnej korektnosti každého druhu, bez humoru a s nasilu vsunutými celebritami. Kým v zlatých časoch Simpsonovci celkom slušne parodovali život v Amerike, posledné roky je z nich len akási sterilná bezpohlavná vec, ktorá sa snaží byť čo najviac korektná, aby sa tvorcovia nedajbože niekoho nedotkli a neskončili pred súdom alebo v base. ()

anyonecek

Abych pravdu řekl, tak zde mi český dabing krásně sedí, díval jsem se nedávno na originální znění a ty hlasy byly prostě špatný, možná je to protože jsem sledoval prvně českou verzi. No seriálové díly někdy stoupají a někdy klesají, je to jako na koni, ne vždy se každý díl prostě vydaří. Jako zabití času je to paráda, ale znám spoustu lepších a vtipnějších seriálů. ()

Syna.1990

Naprosto bezkonkurenční seriál!! Geniální dabing, výborné příběhy a dokonalé postavy .. Simpsonovi prostě zbožňuju, ještě nikdy mě žádný díl nezklamal, je to prostě PECKA, jednoznačně nejlepší seriál všech dob!! Jasných 100%!!!!! ()

J*A*M*B*O

THE SIMPSONS. Proste kultovný americký seriál, ktorý mi prirástol k srdcu a to hlavne kvôli geniálnemu Homerovi. Proste nápady sú tam vždy a ak raz za čas neaký nevyjde tak to treba odpustiť a radšej si užiť ten diel. Moja kultová srdcovka. Dávam 10/10 bodov. ()

1david135

Serial ktorý sprévadza môj život Či je to detstvo či je to v dospievaní stále sa mi ľúbi tento serial Homer & Bart :D ()

Barghest

Simpsonovi jsou fajn, moc fajn, ale mě je přece jenom bližší southparkovský humor. Oblíbené postavy: Bart, školník Willie, Lenny, Komiksák ()

FortKnox

Jsou tady s námi už 25 let. Po od sledovaných 24 sériích si dovolím konečně napsat komentář sice bude až na 102 stránce a tudíž kromě těch, kteří mě znají si ho nikdo nepřečte. Simpsonovi v začátcích a mém dětství byli to nejlepší co v TV běželo. Zhruba v osmé sérii, kdy už jsem byl dospělí mi přišla kvalita dosti průměrná už to prostě nebylo ono, ovšem pořád to bylo dobré. Po dalších 8 sérií šla kvalita nahoru a ta trvá do dnešní doby, sečteno podtrženo 4*, ale? 25 let, viděny všechny epizody několikrát, vždy jsem se těšil i po průměrném dílu na ten nadcházející, žádný jiný seriál nesleduji po tak dlouhou dobu v tak pravidelných dávkách. Do doby kdy bude standardem seriál o 25 sériích, jsou Simpsonovi zcela něco výjimečného a nemohu dát nic jiného než 5*. ()

offlineman

Bohužel musím stáhnout své hodnocení z ***** na ***, protože se mi težce nelíbí, že v posledních sériích, udělali tvůrci z Homera skutečného debila, čemuž neprospívá ani místy až neskutečně trapný dabing Vlastimila Zavřela!!!!!! ()

victt

Ach jo, proč mě ti debilové nevezmou do toho jejich kreténského klubu pro blbečky… Tato legendárna žltá rodinka ma asi nikdy neprestane baviť. Pozerávam ju už niekoľko rokov a je ohromujúce že stále si drží svoju kvalitu. Stále pretrvávajú originálne nápady a hlášky Homera ktoré vedia vždy pobaviť. Úvodné scény vedia vždy zábavne prekvapiť. Určite budete viacerí súhlasiť že je to najlepší animovaný seriál všetkých čias. ()

brzozin

Nekonečná rodinná sága, která ovlivnila jeden lidský život během několika generací. Jestli něco vystihuje naši globální civilizaci na přelomu dvou staletí, pak jedním z nejviditelnějších symbolů jsou Simpsnovi. Tenhle seriál ukazuje Aneriku a v podstatě celou naši společnost takovou, jaká opravdu je. A že se jedná v podstatě o karikaturní grotesku? Tím spíš. I když uznávám, že některé díly jsou slabé jako čajíček. ()

ManOfPhoenix

Simpsonovi jsou klasika. Zábavní svými vtipy, úžasnými postavami (především Homer), a (ještě jednou) svými vtipy. Je to prostě klasika o všem: sexu, dnešním světě, školy, zabíjení, blbnutí, a to vše zakomponované do jednoho. A tvoří to mimořádnou sérii pro rodinu, děti, puberťáky, i dospělé. ()

64B

Neznám člověka, který by nikdy neslyšel o Simpsonových. Neznám člověka, který někdy koukl alespoň na jeden díl a řekl, že je to dementárna. Simpsonovi prostě baví celý svět. ()

MatyTM

Základ všech animáků. Mám moc rád všechny ty prvotní seriály, bez kterých bychom dnes možná něměli ani jeden. Mezi ně zkrátka Simpsonovi patří a vždycky pro mne budou velmi důležitou součástí. Jde tady hlavně o ten originální nápad parodovat všelijaké filmy, důležité historické události a vždycky je nějak ulehčit a vytáhnout z nich něco vtipného, co potom hlásají komické žluté postavičky ze seriálu Simpsonových. A co na nich mám rád nejvice, jsou čarodějnické díly a komiksy, ty jsou opravdu na tom všem nejvíc legendární. Je mi ovšem líto, že Groening nezůstal u starého stylu kreslení, připadal mi takový jednoduší a i ty starší díly byly krapet vtipnější... ()

Mon.

Opravdu legendární seriál.Provázel mě celým dětstvím a ráda se na něj podívám i kdykoliv teď-vždycky pobaví.Je ale pravda,že starší díly se mi líbí víc než ty nové.Doufám,že někdy vymyslí i nějakou sérii ,kde jsou Bart a Lisa už dospělý bylo by to zajímavé. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června