Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

LeoH

Na začátku zjevení a ještě po deseti patnácti sezónách pořád vtipný, svěží, inteligentní obraz naší reality vezdejší. Potom sešup do vulgárního samoúčelu. ()

Lachtaan

Seriálový fenomén, který předefinoval samotnou žlutou barvu. Po svých nedávných neuvěřitelných 600 dílech zažil velké vzestupy i pády, díly, u kterých si pamatuji díky jejich napětí a šarmu jak anglický tak i český název, poté také epizody, u kterých jsem litoval ztracených 20 minut. Avšak svou nekorektností, neskutečnou zábavou, odvahou si satiricky vystřelit doopravdy ze všeho, co je ve světě možné i nemožné a skutečně povedenými odkazy na filmy všeho druhu si nezískali jenom mé srdce, ale i každičkou mou volnější chvilku, kdy mám buďto omezený čas, nebo náladu na záležitost, která mi jedině odlehčí den. Ano, moc neuznávám poslední řady oproti sériím 90. let, ale představte si po tak dlouhé době svět bez nejlepší televizní parodie, bez nejpohodovějšího televizního oddychu. Přesně tak, šlo by to těžce! ()

A.L.E.S.

Něco takového jsem ještě neviděl. Od doby, kdy jsem dostal kompletní série v elektronické podobě, se od Simpsonů nemůžu odtrhnout. Je to skutečně vyjímečný seriál, každá významná celebrita včetně prezidentů si zde najde svou podobiznu, navíc zde vystupuje známý neznámý herec Troy McClure, herec hrající ve filmech s absurdními názvy, herec z tolika filmů, že nikdo žádný neviděl, u každého dílu se dá smát stejně jako brečet. Neviděl jsem nikoho, kdo by je neznal, protože si tam každý najde to svoje, navíc si myslím, že tvůrci do seriálu zařadili největší počet žánrů, jako jsou erotika, horor, drama, romantika etc. Navíc má jednu výhodu, aktéři nikdy nezestárnou, neodmlouvají a poslušně hrají podle scénáře. Plně si zaslouží hodnocení, jaké má. ()

Xixao

Seriál, který je pro mě vším, bavil jsem se u něj jako malý a baví mě i teď, a to mnohem víc. Plný skvělých hlášek (hlavně Homer - odpověď na otázku co si dáš k snídani? "smažené vepřové kuře", mě vždy položí), parodií filmů, narážek (hlavně na Ameriku) a nevím čeho všeho. Je to kult, kterému začal docházet dech s příchodem nejnovějších sérií(13.-15.), ale 18. série opět seriál vrací zpět. ()

Honzíno

Nejlepší "dospělácký":) animovaný seriál všech dob! Absolutním vrcholem jsou řady druhé poloviny první dekády a řady těsně po desítce. Jsem Lugaš! Jinak je to asi škoda slov na účet této geniálnosti, které v naší malé republice ještě přidává naprosto neuvěřitelný dabing. ()

LiborGondek

Tak tenhle seriál jsem nikdy nemusel, líbí se mi, to ano, ale dle mého názoru si 1. místo ze všech seriálů na světě nezaslouží... A teď pravdu - pojem Simpsonovi se stal nesmrtelnou legendou, je skvělí a vždycky se na něho kouknu rád a znovu. ;-) ()

Samuel7

Téměř dokonalý seriál, který mi zpříjemňuje skoro každý den. Je neuvěřitelné, kolik nápadů, odkazů a vtipů je v KAŽDÉM díle už po více než 20 let. Fantazie Matta Groeninga a jeho spolupracovníků asi nezná hranic. Český dabing je skvělý, smích Homera je vtip sám o sobě. Všechny ty výrazné postavy Springfieldu mám v oblibě, ale nejvíc mi přirostli k srdci asi Maggie, děda Abe a jeho historky, Marge a doktor Dlaha. Ale i tak je to málo, protože těch charakterů je tam tolik a každý dokáže pobavit svým vlastním stylem, což je obdivuhodné. ()

rodo

Výtečný seriál, který mi umí za jakýchkoli okolností spravit náladu. Naprosto trefné špeky jednotlivých hláškujících kreslených postaviček si vždy náležitě vychutnám, protože k čemu by ten náš svět byl, kdyby jsme se neuměli pořádně zasmát. ()

SG_ever

Výborný oddech pro nudný den. Humornost většiny dílů převyšuje své hrané bratříčky, jeden z největších klenotů mezi animovanými seriály. (84%) ()

DaUr

"Thee Simpsoooons..." Úvod do seriálu, při kterém vždy zapomenu na okolní svět. Homer, Bart, Vočko, Burns, Marge, Liza, Magie a spol. se staly jedněmi z nejslavnějších postav v seriálové historii. A to především díky perfektnímu scénáři, dabingu, a také díky tomu, že na rozdíl od většiny takto dlouhých seriálů nemá jeho kvalita sestupnou tendenci. Update 2015 - jak bláhový jsem já to býval. ()

Kikania

Jednoznačne najlepší kreslený seriál. Nemožem z Homera. Nebola ešte ani jedna časť, na ktorej by som sa dobre nezasmiala. A český dabing je nenahraditeľný... ()

Komprimus

V porovnání se South Parkem nebo Family Guyem se jedná o celkem světlý druh humoru, ale stále je to dosti zábavné. Je třeba zmínit, že některé epizody jsou bolestně slabé a nudné, ale v tom nejsou Simpsonovi výjimkou. ()

lucieK

Moc dobrý seriál, tady je něco říkat uplně zbytečný, snad jen, že by se tvůrci měli začít opět víc snažit, protože 19. a 20. serie už nejsou dobré jako předchozí. Ale tak co můžeme taky chtít po tolika letech a seriích. ()

Wall-E

Tuhle žlutou rodinku tu máme už 20 let ...jsou vtipní,parodují všechno co jde a my jsme s nimi vyrůstali a milujeme je,protože jsou nejlepší.We Love Homer!! ()

KanjiVital

Myslím si, že každý z členů této výjimečné rodiny ze Springfieldu nám musel už za tu dobu přirůst k srdci. Ať už to je Homerova lenost a pivní apetit nebo Bartovy kouzelné záchvaty smíchu v podání Martina Dejdara. ()

PeterNet

No prostě klasika. Každý díl výborný, pln nápadů, hromada nečekaných zvratů a srandy. Ten kdo to vymýšlí je génius. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června