Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

I.T.I.S

Seriál, který dokáže zvednout náladu, ale ty nové epizody mi přídou nemastný-neslaný. Ale co mě štve více je český dabing, který je asi tak od 21 série nehorázně odfláknutej. Upřímně jsem nikdy nevěřil, že budu radši koukat na originál. Ale těch skvělých dílů je pořád dost. 9/10 ()

Daertelon

Hodnotit to před X lety, je hvězdiček víc. Humor pomalu z prvních sérií přešel do nekompromisně ujeté a stupidní zábavy, kterou může milovat v celé její šíři jen banální tupec nebo pro odreagování mozku inteligent největší míry. Zbytek lidí nechápu. 3/10 ()

germiny

I když Simpsonovic rodinka už dávno není tak vtipná jako za starých časů, tak prostě nemám srdce na to snížit hodnocení. To prostě nejde :) ()

applestar

Nesmrtelný seriál. Množství humoru v jednom díle má tolik vtipných faktorů, že jedno shlédnutí nám nestačí k přijmutí všeho najednou. Kvůli tomu nás několikáté shlédnutí stejného dílu pobaví. Můžu u toho usínat, odpočívat i jíst. ()

Brano

Jeden z najlepších a najdlhšie vychádzajúcich animovaných seriálov, ktorý naozaj pobaví ako deti tak dospelých. Pozerám ich od mala, videl som už všetky série mnohokrát a môžem sa na ne pozerať stále dookola, jednoducho nie je čo dodať. Simpsonovci sú legenda! Výborný je aj český dabing, ktorý sa mi páči viac než originál. A samozrejme seriál plný nezabudnuteľných hlášok. "Homer: Mám tri deti a žiadne peniaze. Prečo nemôžem mať žiadne deti a tri peniaze?" ()

Fenris 13

Na učňáku mi přezdívali Marge, v prvním zaměstnání Homer. Moje dcera vidí Homera a říká "Táta!" Je třeba psát, proč Simpsonovi miluju? ()

VlastaFlaksa

Dost dlouho jsem tomuhle seriálu nemohla přijít na chuť, ale musím uznat, že tam jsou občas opravdu dobrý hlody. Přímo skvělý je zde český dabing. ()

mrclTV

Svojrázna žltá rodinka žijúca v krásne typickom meste plnom ľudí, v ktorých sa každý z nás nájde. Veľké množstvo postáv a vynikajúce gagy a vsuvky celebrít (a iných indivíduií), ktoré jednoducho nikdy neprestanú baviť. Rôzne série a jednotlivé časti majú síce rôznu úroveň kvality, ale zatiaľ nikdy nesklamali. Simpsonovcov buď milujete alebo nenávidíte - a ja patrím do prvej skupiny. EDIT: OK, pridávam doplnenie po nekonečnom maratóne, keď som zhliadol prvých 25. sérií. Trvalo mi to asi trištvrte roka ale zvládol som to :D Skúsim aspoň z časti zhodnotiť jednotlivé série. Nečakaným prekvapením pre mňa bolo, že prvé dve série su skôr dramatické ako zábavné a na konci niektorých dielov som bol skôr smutný než veselý. Rozoberajú sa tam vážne témy! Nasledujúce obdobie by som nazval zlatou érou, série medzi 3. a 9. ročníkom su jednoducho najlepšie a doslova sa pri nich váľam od smiechu po zemi. Ale nasleduje mierny pokles a stagnácia, miestami až vlastné vykrádanie. Najhoršie je to okolo 13. série. Jednotlivé časti nie sú zlé, ale cítiť tu isté vyhorenie. Našťastie, prichádza druhá vlna úspešnosti, ktorá postupne silnie a počas 20. série vrcholí a opäť je tu množstvo vynikajúcich častí. Najnovšie časti (po 20. sérii) sú už veľmi nevyrovnané - niektoré sú dokonca nudné, iné nezáživné a vyšumia bez toho aby ste sa poriadne zasmiali, ale občas sa stále nájdu doslova geniálne časti, ako napr. 9. a 10. časť 23. série sú neskutočné a sú moji favoriti najnovšej päťročnice :D. Tiež som si zbežne všimol, že s postupom času sa stále viac vytráca kritika americkej vlády a spoločnosti ako takej, chýbajú mi časti na ten štýl. Naopak, je stále častejšie parodovanie súčasných filmov a seriálov spolu s neustálym kydaním na stanicu FOX, plus niekedy sa stretneme s hlavným stanom republikánov :). Seriál je jednoducho geniálny, nie síce vždy bombový, ale vyrastal som s ním a vždy keď ide v TV si ho pozriem. ....27 rokov a stále sa nezastavuje.... ()

Vojtarr

Co dodat, no u tohoto seriálu se vždy pobavím a dnes je to jediná kreslená věc v televizi, na kterou se dívám. ()

hepi_

Najlepší animovaný seriál ever? Do 15 série určite. Čo diel to perla. Zrazu dobrých dielov ubúda, opakujú sa vtipy a paroduje sa už parodované (Star Wars, americká armáda, námorníctvo a iné... ). Homer Simpson je čím ďalej hlúpejší a humor predvídateľnejší. Možno som z toho už vyrástol. Možno sa dnešnej cieľovej skupine páčia naopak tie nové epizódy viac, ako staré. Ale ja som každým novým dielom viac a viac sklamaný. Moje najoblúbenejšie epizódy: 06x13 - ...a s Maggie jsou tri 06x19 - Lízina svatba 17x14 - Čtyřprocentní trojka a samozrejme, každý čarodejnícky špeciál :) s posledných sérií: 25x20 - Život v kostce _nadčasovosť, originalita, humor a satira 30% - 95% ()

lusa

Homer: "Nežerte mne, nežerte mne, já mám ženu a deti, sežerte je!"; Marge:"Panebože, já jsem hrozná matka" - Homer: "Ale to víš, že seš.." :D Krásne! Neomrzí ani po 25 rokoch.. 5* ()

adamix

U mňa kultový seriál s obrovskou dávkou humoru, sarkazmu, čierneho humoru a satiry. Títo žltý panáčikovia ma vždy skvelo dokázali pobaviť. No škoda, že dnešné diely už nie sú také vtipné a zaujímavé :(. ()

PK Ivanhoe

Když občas skouknu Simpsonovi v televizi, trochu mě užírá že opravdu všechny díly jsem už asi viděl... Ještě že každý rok vyjde další série... :) ()

Pibi(kus)

Seriál, který baví více než 25 let. Nejnovější série jsou ovšem podle mě čím dál vlažnější, příliš se řeší vztahy nebo vzniklé situace a Homer už není takový "idiot", jakým býval. Obávám se, že přijde den, kdy budu muset ponížit na čtyři hvězdy. ()

JosefTomas

Seriál, který dokázal reagovat na dobu i konkurenci, udržet si svůj ksicht a neztratit nic na zábavnosti. A ať už byl rodinnou podívanou, zábavným experimentem, nebo drsnější verzí sebe sama, neztratil i po letech nic na své kráse. Poslední dobu tvůrci ale mají potřebu reagovat na trendy, nikoliv dobu a stávají se parodií sebe sama. Škoda ničení mého oblíbeného seriálu. Do 24. série za 90%. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června