Simpsonovi

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scénář:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (více)

drankeryth

Yeah, toto je skvely serial na ktorom sa z chuti zasmejem. Homer je neuveritelne skvely, jeho hlasky a myslenie je jedinecne. Cela zlta rodinka nema chybu:) Som len velmi rad, ze sa stale tvoria nejake nove diely a podla mna je to nesmrtelny serial, ktory nebude mat konca:) ()

Isomut

Seriál, ktorý má na svedomí väčšinu môjho života plného smiechu, nových poznatkov, ale hlavne veľa zábavy. Je to niečo úžasné, čo vzniklo na tomto filmovom svete. Prinieslo mi to niečo nové, čo som v televízii ešte nevidel. Som rád, že tento seriál má toľko veľa sérii a dúfam, že sa bude držať ešte veľmi dlho :) ()

Elbarto08

Sledovat je od útleho věku dvou let, kdy jsem ještě nevnímal svět okolo, ale tuhletu žlutou rodinku jo. A teď jsem o 16 let starší a pořád stejně velej fanda. Simpsonovi zklamou jedině tehdy, až skončí. ()

Adelaide9

Pro mě jako malou to byli jen vtipné, žluté postavičky a řezala jsem se smíchy při každé Bártově rošťácké hlášce. ČT1 ale tento seriál vysílala do zblbnutí a tak sem se ve svých 17 letech rozhodla podívat se na Simpsonovi jako na celek. 20 sérií na jeden nádech a já poznala, že Matt Groening vytvořil seriál, který není tak pro malé děti, ale spíš pro dospělého člověka zajímající se o svět kolem. Dokonalé narážky na vše co se kolem ve světě děje, zesměšňování tvrdých faktů i vytváření netradičních situací. To vše podtrhuje tlustý moula, který už přes 20 let baví miliony lidí na světě, včtetně mě samé. Navždy moje láska a lék proti nudě a neduhám. ()

Norus88

Určite jeden z najlepších animovaných seriálov vôbec. No podla mňa by bolo načase tú nekonečnú sériu už aj ukončiť, pretože čím viac Simpsnov pozerám tím väčší pocit mám, že sa začínajú stále viac a viac dokola opakovať. Samozrejme občasné hlášky alebo funny scény stoja zato, ale pre mňa je to strašne málo. A tvorcom by som vyčítal na seriály ešte jednu vec a to, že postavy v seriály nestarnú. Viem, že je to animák a že prekreslovanie postáv by dalo tvorcom zabrať, ale seriál by určite len získal scénami s dospievajúcimi deckami a starnúcimi senilnejšími rodičmi. ()

Hapretor

Když máte mladšího bráchu, občas na to koukáte s ním a občas se i upřímně zasmějete. Matt Groening je geniální magor! ()

montongery

Klasika a kultovní záležitost, která je tu od mých nejranějších let a ve své době vzniku neuvěřitelně originální. Nějaké díly jsou samozřejmě slabší a nějaké lepší, ale to je tak u všech seriálu a myslím, že u tady toho seriálu ani ty slabší díly nejsou až tak špatné. Nejvíc obdivuju, jak je seriál režijně zvládnutý, kdy je zde spousty vtipů pro dospělých, ale přitom se na to mohou koukat i prckové, které tyhle ty skryté vtípky nemohou pochytit a najdou si tam vtipný aspekt úplně v něčem jiném, který zase nevidí už dospělí, takže je to doslova vícegenerační zábava pro celou rodinu. Víc k tomu asi už nemusím psát, protože kdo viděl, tak ten ví. ()

figliar

Simpsonovci sú seriál pre celú rodinu, pre všetky vekové kategórie. Postavy, v ktorých si každý z nás nájde kúsok seba a dávka humoru, ktorú na nás chrlí Matt Groening už vyše 20 rokov. Jedná sa určite o najznámejší seriál na svete. Veď kto by nepoznal túto šialenú rodinku? Akurát ma mrzí, že postupom času kvalita dosť upadá. Najlepšie sú podľa mňa série 6 až 12. ()

boul

The Simpsons, tak na tento seriál se dívám asi od 10 let až do teď... všechny série jsem viděl asi 5x a pořád mě to baví ty vtípky, i když některé znám na spaměť.. Hlavně u tohohle seriálu teprve vyniká nejlepší dabing v české kinematografii, přesně vystihuje postavy a sedí každá jako prdel do gatíí.. Hlavně velký res5kt scénaristům, producentům a hlavně Mattovi Groeningovi a na jejich nekonečných nápadech u kterých kolikrát hledim s otevřenou hubou jesi ti týpci nejedou na cracku, nebo kde to prostě berou!! Rodinka Simpsnu bude u mě i v dospělosti jeden z nejlepších anim seriálů. ()

čmelda5

Je snad zbytečné cokoli dodávat k seriálu snad o nejslavnější americké žluté rodince. Dokonalá,skvělá, úžasná podívaná. Je to nejlepší seriál, co byl kdy natočen. Aspoň tedy podle mě. Můžu se na něj dívat pořád dokola, stejně mě ty jejich hlášky (hlavně pak Homerovy) nikdy neomrzí. Prostě famózní. ()

Iwiiik

Plešatý tlustoprd Homer je sice dobrý otec a empatický manžel, ale jeho IQ není vyšší, než jeho věk. Mravokárná, milující Marge s účesem okopírovaným z čepic anglické hradní stráže je věrnou ženou v domácnosti, genialitu a zásadovost osmileté premiantky Lisy kompenzuje darebáctví desetiletého spratka Barta a malá Maggie s dudlíkovým fetišem raději nemluví. Rodinka žije ve Springfieldu, který je plný prostoduchých a sociopatických postav a nesmyslných tradic. Že by modelový vzorek americké rodiny a amerického města? V každém případě jsou Simpsonovi trefným a skvěle animovaným seriálem, běžícím úspěšně na celém světě už tolik let, že zaslouží hluboký respekt. Nejlepší díly: Homer klaunem, Trilogie omylu, Homer versus 18.dodatek ústavy, Akta S. ()

RedDuck

Dlouho jsem se v dětství tomuto komediálnímu seriálu vyhejbal. Přišel mi zkažený, vrstevníci pořád Simpsonovi tak jsem si říkal haha nějaká pubertální revolta. No potom jsem shlédl asi dvě epizody a bylo po ohrnování nosu. Simpsonovi jsou podle mě seriálem, který překonal řadu předsudků české společnosti ohledně koukatelnosti animovaných seriálů dospělými lidmi. Je to jeden z mála seriálů kde upřednostňuji český dabing oproti originálu. Ve světě zase seriál spojuje lidi mnoha kultur, ras i vyznání. Amíci jsou podle mně díky tomu lépe bráni a sami se berou díky seriálu trochu méně vážně. Je to prostě celosvětový seriálový fenomén 90.let, bez kterých by svět nebyl takový jaký je. Bez legrace. ()

Folky

Seriál mého dětství. Jakkoliv jde kvalita rapidně dolů a poslední série (cca od 20.) už jsou jen recyklace bez nápadu s trapným humorem (proto o hvězdičku míň), těch prvních 19. sérií si vždycky rád pustím. ()

zuzanocka

Jedineční a vždy originálni Simpsonovci.. nedá sa neobľúbiť si ich.. =) Táto žltá rodinka je u mňa jednotka.. bola, je, aj bude.. =) Oceňujem, že aj po 500 častiach nestratili svoje čaro a príbehy Homera, Marge, Barta, Lisy a Maggie ma bavia ako pred rokmi, tak teraz .. =) Aj keď sa hovorí, že nové série stratili na kvalite, a už to nie je sranda, ako bývala, u mňa to určite neplatí.. práve naopak, páči sa mi že Simpsonovci idú s dobou.. =) Hodiny a hodiny zábavy.. =) A aj keď konkurencia je veľká (Futurama, Griffinovci..), práve rodinka Simpsonových suverénne vedie.. =) Škoda, že sa dá hodnotiť len na päť hviezdičiek.. =) ()

John8

SImpsonovi mají ve světě spíše čestné místo. Bylo to něco nového ale v současnosti se svým striktím přístupem vůči celé rodině a snaze být naprosto neškodný zahnali sami sebe do rohu a zde stagnují a opravdu by potřebovali skončit. To ovšem nemění nic na tom že série 6-14 jsou jedny z nejvtipnějších lidských výtvorů vůbec. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června