Reklama

Reklama

Battlestar Galactica

(seriál)
USA, (1978–1979), 19 h 35 min (Minutáž: 48–147 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

Hudba:

Stu Phillips

Hrají:

Richard Hatch, Dirk Benedict, Lorne Greene, Herbert Jefferson Jr., John Colicos, Maren Jensen, Noah Hathaway, Laurette Spang, Tony Swartz, Terry Carter (více)
(další profese)

Epizody(21)

Skupina mezigalaktických uprchlíků, včetně posledních lidí, se ve snaze uniknout zkáze před robotickými utlačovateli Cylony vydává na palubě bitevní lodi Galactica hledat poslední známé útočiště ve vesmíru: Zemi. (SkyShowtime)

Recenze (28)

klerik

všechny recenze uživatele

Roztomilosť z ktorej cítiť nadšenie pre SF. Strielanie lasermi, cyloni vyzerajúci ako Darth Vader, lietajúce škatulky miesto lodí. Ale nebyť tohto seriálu, nevznikne DOKONALÁ BSG v roku 2004. Kto pozná nový seriál, bude zrejme čumieť, že v tomto pôvodnom sú Boomer a Starbuck výrazne iného pohlavia ako ženského :) a Apollo vám určite pripomenie niekoho z novej BSG - a to niekoho výrazne menej kladného... PS - Skvelý Larsonov motív zaznie aj v jedenej epizóde nového seriálu... ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Schválně si porovnejte nynější Galacticu a s jejím prapředchůdcem. Je pak jasné kdo vyhrává. Možná ve své době to muselo být něco. Jenže plytký děj,dialogy k smíchu,efekty a nesympatickým hlavním hrdinou v čele to u mě nevydrželo víc než jeden díl. S hodou okolností to byl díl, kde děti valčily a jezdili na jednorožcích (wtf?) a hrdinný Starbuck sbalil jedinou babu na planětě co měla poprsenku pořádně vycpanou. Btw. ta velká inspirace SW je zřejmná nejen u záběrů na lodě. A tak zakončím komentář větou co zakončila ten díl: Jak jen to dělá(jí)?!. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nenáročná dobrodružná vesmírna opera s jednoduchou hlavnou zápletkou - útekom pred robotími emzákmi a hľadanie mýtickej planéty zvanej Zem. Má ale veľmi sympatické osadenstvo a náramne podarenú epickú ústrednú melódiu, ktorá navnadí aj vtedy, keď atmosféra pokrivkáva. Čo sa týka spracovania, je to taký 70-tkový televízny štandart, s vydarenými modelmi hviezdnych lodí či peknými kulisami, hlavne na mostíku Gallacticy. Samozrejme, vybavenie hviezdnych stíhačiek a iné hi-tek prvky (turbo, maličké obrazovky, veľké skriňové počítače vydávajúce pazvuky, roboti atď) pôsobia už dnes veľmi úsmevne. Špeciálne efekty boli ešte v plienkach, preto neprekvapí, že odstrel nepriateľskej stíhačky je na prvú šupu s následným jednoduchým výbuchom. Na to sa ale seriál príliš nehrá, ani na poli logiky či vedeckej presnosti nie je etalónom, ide mu hlavne o dobrodružstvo a väčšinou uvoľnené či až odľahčené epizódne zápletky, v ktorej má popri akcii veľký priestor aj humor či romantika. ()

Radiq odpad!

všechny recenze uživatele

No fakt je to to nejhorší, co vás může potkat ve vašich nočních můrách. Postupně vyjmenuju některé z negativ... 1) boje - všechny vypadají skoro stejně (záběr na odstartování, lety sem, lety tam, záběry do kabin, sestřelené lodě nemají trosky, výbuchy jsou jak ohňostroje) 2) chování - všichni jsou naprosto kladní, dokonalí a ze všeho vyváznou, ukázka pravých amerických hrdinů, což mě furt sralo 3) záporáci - Baltar je skoro vždy osvícen zespod, aby vypadal víc démonicky, jeho hlavní pomahač s blikající hlavou je chlap, co má na sobě nástavbu blikající hlavy (chch) a všichni jsou k smíchu 4) logika - to je na dlouho, ale v každým díle se najde nějaká kravina 5) 80. léta - vzhled absolutně všech postav je jak z nějakýho Dallasu - polovina z nich tam vypadá přitepleně a druhá se tak chová... včetně robotů 6) rozmazlenej fracek Boxie vás minimálně pokaždé, když se tam objeví, sere (a ten jeho robo-čokl vypadá jak po havárii v Černobylu) 7) Cyloni obecně jsou úplně tupí, v reflektorech silně odrážejí světlo a všichni furt strašným hlasem říkají: "By your command" 8) civilizace na každé planetě je v nějakém stylu (western, farmáři, Robin Hood), ale vůbec se to nikam nehodí 9) kulisy - buď papumdekl nebo polystyrén, umělé kameny atd. 10) efekty - existují snad jen efekty výbuchů, které jsou furt stejné 11) zařízení lodí (opět 80. léta) + obrazovky s různými druhy blikání, křivkami signálů a podsvícenými hýbajícími se obrázky, které mají vyvolat pocit počítače 12) neustálé opakování podobných záběrů - furt a furt dokola 13) měrné jednotky matou - centary, centony, mikrony, sektony, mentaly a bůhvícoještě 14) plno dalších - určitě si mezi nima vyberete. Jako klad bych uvedl celkově ten nápad, že blabla a loď hledá Zemi atd., ostatní nápady jsou ale tupé. Další klad jsou asi ti roboti, kteří vešli do historie svým blikajícím pohledem. Ale abych pochopil, proč to od někoho dostává tak vysoké hodnocení, to nestačí. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Battlestar Galactica je zoufale nevyrovnaný seriál. Po skvělé úvodní epizodě a dvou solidních spadla kvalita do šedého podprůměru, kde se nějakou dobu plácala. Pro většinové publikum se to zlomilo v desátém díle - pro mě už v devátém. Laťka se zvedla na velice slušný nadprůměr a zbytek série se nad ní s přehledem udržel. Pořád je třeba myslet na to, že jde o dobové sci-fi, které trpí vším možným. Například měřítko je úplně ulítlé, takže se cestuje mezi galaxiemi a stejně se potkávají staří známí. Jedna zastrčená základna je stěžejní pro celý vesmír a všichni mluví anglicky. Dá se to v pohodě přejít, protože silná stránka seriálu leží někde jinde. Kupodivu je to v mytologii, která ukazuje, že se remake nevydal cestou metafyziky a náboženství pro nic za nic - základy byly položeny tady. Naštěstí se jen klouže po povrchu, takže se děj dá v pohodě usledovat. První polovina série je na lepší dvě hvězdičky, ta druhá na slabší čtyři. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (21)

  • Hudební motiv úvodních titulků zapracoval skladatel Bear McCreary do soundtracku remaku Battlestar Galactica (od r. 2004). Zazní v druhé sérii pod názvem "Colonial Anthem". (Barrymore)
  • V 24-dielnej sérii sa objavilo 5 druhov robotov: Cyloni (bojové jednotky), Lucifer (IL-Séria), Specter (IL-Séria), Hector a Vector (Humanoid), a Muffit Two (robotické zviera). (fefee)
  • Když jde po úvodní bitvě Starbuck (Dirk Benedict) s poškozeným Viperem na přistání, je na monitoru na Galactice při skenování jeho Viperu vidět nápis: „Made in USA.“ (vojtaruzek)

Související novinky

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno