gabin(a)

Spolu s Někdo to rád horké určitě nejlepší film s mužem převlečeným za ženu!Sydney Pollack si Oskara fakt zasloužil, navíc tam byl skvělý i jako herec. Jenom nemám ráda Jessicu Langeovou, ta mi to trochu kazila, ale zase to vynahradili Bill Murray, George Gaynes a samozřejmě Dustin Hoffmanová:-) ()

pakobylka

Nezapomenutelný, suverénní Dustin Hoffman jako svérázná, pohotová, vždy dokonale upravená a trochu afektovaná Dorothy - v odzbrojující, věčně mladé komedii, jejíž humor je vkusný, duchaplný ... a velice lidský. ()

Mylouch

Příležitostí je málo a herců příliš. Ani schopný agent nedokáže pomoci. Je tedy potřeba z herectví udělat životní styl. Tragikomičnost konfliktů soukromého a pracovního života, když Jessica si po King Kongovi našla rovnocenného partnera. Scénáristicky propracovaná podívaná, dokonalý casting, excelentní výkony herců, důkladná a talentovaná režie. -"Nechci se citově vázat". -"Postačí mi sex." // -"Chtěla jsi, abych řekl pravdu !" -"Ale neřekla jsem, jak zareaguju !!" // fanoušek: - "Předávkovala jste Melanii úmyslně ?" herečka: - "Já nevím, já ty sračky nepíšu." ()

vesper001

Neuvěřitelné – chvílemi jsem úplně zapomínala, že Dustin je chlap! Vtipný, ale v podstatě ne moc veselý příběh o tom, že svobodné povolání není žádná legrace. Hlavně pokud člověk patří mezi těch 98 % nevyvolených, kteří nedělí svůj čas mezi defilé na červeném tepichu a pózováním pro obálky časopisů s lepenou vazbou a křídovým papírem. Realita je bohužel taková, že kvůli složenkám (těm krávám nenažraným), se umělec občas musí (za)prodat do hodně pochybného podniku, a pak je v sázce nejen jeho čest, ale někdy i zdravý rozum. „Já na peklo nevěřím. Jen na nezaměstnanost.“ ()

filmmovier

Královna převlekových komedií. Naprosto fantastický/á Dustin Hoffman, který je jako Dorothy mnohem lepší, než jako Michael, nádherná Jessica Lange a hercům kraluje Bill Murray jako Michaelův spolubydlící. Hromada povedených fórů, naprosto úžasné komediální scény, kapka dramatu... Všechno tam je. A všechno je to poměrně předvídatelné (což je úplně, ale úplně jedno) a sem tam se najde nějaké to hluché místo, ale výsledkem je naprosto výtečná komedie, která se snad musí líbit úplně každému. A Vašek Postránecký si ten dabing musel taky pořádně užít, na výsledku je to ostatně slyšet - české znění je v tomto filmu rozhodně přidaná hodnota! 82%. ()

eJacques

...Pohodové, příjemné, vtipné... Hoffman exceluje a ukazuje ženským, jak se to dělá... Film má náboj a Hoffmanovi celou dobu držíte palce... ()

Columbus

Nepopsatelne nadherne! dekuji dvakrat: jednou Sidneymu a jednou FSB za dabing, ktery je snad jediny spolu s Vinetouem a Fantomasem pripustitelny. O Dustiem ani nemluvim, je to zlaticko! ()

LeoH

O několik řádů chytřejší, vtipnější, vkusnější a lidštější, než jsem si z dob české premiéry pamatoval (co z toho taky mohlo patnáctileté neviňátko vyrostlé ve východním bloku pobrat). Hoffmanův ponor do postav – obou postav – v „prachobyčejné komedii“ je něco, co si velká většina dnešní herecké elity (ale tehdejší vlastně taky), obávám se, neumí ani představit, což vynikne ještě víc, když ho pak člověk v (neméně výborném) filmu o filmu slyší rozebírat třeba rozdíly mezi mužskou a ženskou intonací (pokud jste Tootsie viděli v dabované verzi, jako byste ji neviděli) nebo ohnivě debatovat s Pollackem o povahách a motivacích, ale spousty nenápadné práce odvádí už scénář, ve kterém i ty nejdrobnější vtípky logicky plynou z promyšleného celku a zpětně k němu přispívají, a taky do puntíku vycizelovaný střih (jmenovitě třeba ve scéně závěrečného odhalení, kde děj i postavy drží absolutně vážnou tvář a veškerý humor si skromně odpracuje pořadí a timing záběrů). Nadčasová kvalita od party inteligentních lidí s vzácnou vášní pro řemeslo. ()

Endyis

Neni to špatný film, herci a jejich výkony jsou beze sporu dobré, ale zároveň se nemůžu zbavit dojmu, klasického limonádového filmu... přesněji tedy - dobrého limonádového filmu. 70% ()

Pavlínka9

Film, který prostě dokazuje, že Dustin Hoffman je podle mého názoru nejlepší a nejúžasnější herec od té doby co začal hrát :D Tento snímek je pouze důkazem, že dokáže zahrát opravdu cokoliv :) Herec je vskutku výborný a na mé příčce je samozřejmě na pravní místě, takže nemám absolutně co vytknout. To ani přeci nejde. :) Kor když se spojí se Sydney Pollackem :) ()

anli

Nejlepsi"prevlekova"komedie,ktere muze konkurovat snad jen"Nekdo to rad horke" a jedna z nejlepsich komedii vubec.Uz samotny scenar,ktery je opravdu skvely se hercum hraje jak vino a je to na nich videt-Dustin Hoffman je uzasny a Jessica Lange jakbysmet.Rezie Sydneyho Pollacka je bravurni-hrava,vtipna i dojemna zaroven.Herec ktery prorazi jako herecka se muze zdat jako klise,ovsem v tomto pripade klise se samymi superlativy.Videt tenhle film je prakticky povinnost,protoze definuje hranice zanru a ukazuje,jak ma vypadat komedie.Jasnych a neoblomnych 100%. ()

Svata

Nova pustila snad poprvé film se starým poctivým totalitním dabingem..Hrušínský, atd....že by zjistili co je kvalita a co se nedá poslouchat a dovede zkazit i výbornej film? ()

hroubek

Mám spoustu filmových restů, které se snažím postupně odškrtávat.Jakmile odškrtnu jeden, někde zpoza rohu se objeví další dva a takhle to jde pořád dokola a s každým dnem restů přibývá.A proto jsem hodně rád, že jsem konečně viděl Tootsie.Komedii, která nádherně baví svým intelektuálním humorem a skvělými dialogy.Dustin Hoffman je parádní a Bill Muray taky, i když má méně prostoru.Sydney Pollack odvedl moc dobrou práci. ()

zdenny

Dustin Hoffman v další roli, kterou bravurně zvládl. Proto, aby člověk vydělal peníze a byl stále ve hře, se musí třeba i přestrojit za ženu a vybojovat si roli v populárním seriálu. Věřím i tomu, že člověk je schopen se pod určitou maskou (v tomto případě změnou identity) chovat sebevědoměji a pro sebe samého i prospěšněji. Typickým příkladem jsou sluneční brýle – člověk se v nich cítí sebevědoměji. Jenže dřív nebo později přijde čas tyto brýle sundat a podívat se nejen sobě do očí. ()