Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (126)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"You can't scale infinitely growing multiverse. It's like trying to divide by zero. It can't be done." ____________ Mindfuck finále první řady Lokiho nastavilo kvalitativní laťku hoodně vysoko, a u všech bohů hromu div se, strhující druhá řada onu laťku posouvá ihned o několik levelů výš. Druhá série Lokiho celkově je tak famózní především díky tomu, že krom samotného Lokiho s tváří Toma Hiddlestona a úhlavního nemesis Kanga [jehož se chopil fantastickej Jonathan Majors, ten chlap byl fakt perfektní castingová volba která si každou scénu právem krade pro sebe], využívá zejména (mainstreamem) neznámé postavy, přičemž třeba takový Ke Huy Quan byl absolutní trefa do černýho [pomyslný pomrknutí na oscarové Everything Everywhere All At Once nejde přehlídnout], o takovým sympaťáku Owenu Wilsonovi radši ani nemluvě. Jenže krom toho, že zde tvůrci fakt kreativně demonstrují, jak lze nápaditě ohýbat koncept multiversa, cestování časem a víceméně old-fashioned prvky vědecko-fantastického žánru [a byť můžou tyto prvky klasického sci-fi působit staromódně, tvůrci je dokážou fakt poutavě modernizovat pro současné publikum], Loki jakožto seriálový projekt naprosto exceluje svými production values, dramaturgií, prací s vyprávěním a existenciálními meta-přesahy [která vůbec nepůsobí nijak přímočaře, ba naopak neskutečně komplexně], pohlcujícím retro audiovizuálem, a poctivým řemeslem celkově v čele s precizní kamerovou choreografií, díky čemuž zcela beze srandy stírá pomyslnou hranici mezi seriálovým a filmovým formátem. Tvůrci tak ve výsledku dokázali na pomezí "pouhých" šesti epizod vystavět plnohodnotný a zcela funkční televizní blockbuster s dechberoucí katarzí, který zcela upřímně mnohdy připomíná ultimátní crossover Marvelu, seriálového Černobylu a Návratu do budoucnosti – kde akorát místo výbuchu jaderného reaktoru hrozí fakin zhroucení a "špagetizace" (podotýkám že jde o reálný vědecký termín) časoprostoru. Díky tomu Loki lehce strká celou čtvrtou fázi MCU do kapsy, tudíž má unikátní potenciál zaujmout i ty komiksovým fenoménem nepolíbené. A minimálně pro mě jde společně s Endgame o bezkonkurenční dosavadní peak a jen tak nepřekonatelný vrchol MCU (berouc v potaz jak všechny filmy, tak seriály). O to víc mě pak těší, že se tato multi-žánrová telenovela o Asgardském bohu lsti [kterýho jsem ještě před pár lety fakt neměl rád] setkala s obřím nadšením fanoušků a už teď se nemůžu dočkat na pokračování. Takže my tak jedině můžem děkovat Hulkovi, že se tehdá nevydal výtahem a šel radši po schodech... VERDIKT: 9,5 špaget z 10 (kdo viděl, pochopí) ... PS: zajímalo by mě jestli Toma Hiddlestona bolej záda z toho jak tahá celý MCU ;)) ()

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Má to nápad, skvěle napsané postavy, poutavý a zamotaný děj, neskutečnou chemii mezi Lokim a Mobiem a nemá to trapné a dětské vtipy, které můžeme vidět ve všech ostatních projektech. Oproti první sérii mě Loki celkově bavil více. Můžou za to i nové postavy, které se ve druhé sérii "zabydlely" a skvěle sem zapadly. Ať už je to Ke Huy Quan nebo Jonathan Majors, který zde má více času než v první sérii (doufám že si své soukromé skandály hodně rychle vyřeší, neboť by Marvelu jeho působivé herectví chybělo). Vedle originální WandaVision se jedná o nejlepší MCU seriálový projekt. ()

Reklama

gumbo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je tam mírný posun v tom, že to na rozdíl od první řady už nebylo tak nevyrovnané. Mělo to svůj styl a většinu času si to drželo stejnou úroveň (až na epizodu v 19. století, to bylo "velký špatný"). Potvrdilo se moje tušení, že tady někdo chtěl udělat něco jako US versi Pán času (seriál) (2005), ale tak úplně se to nepovedlo. Atmosféricky, kamerově a střihově můžu jen chválit, to je fakt extratřída, některé kamerové kompozice ... mlask. Ale ten zbytek. No... celý ten "příběh" je hodně vycucaný s prstu, zakrývaný klasickou berličkou "když to nedokážeme vysvětlit začneme mluvit pseudovědecky". Motivace postav jsou naprosto na vodě a někdy se mění i scénu od scény (zdravíme zejména Agenta 5 nebo ředitelku Rensleyer) a s tím pak souvisí i postavy, kdy máte problém se na ně nějak napojit, jelikož vůbec netušíte kdo jsou a o co jim vlastně jde. Alespoň to není klasický Marvel seriálový trash a herci mají co hrát. 70% ()

VanTom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá sezóna se vydala nepředvídatelnými (časovými) cestičkami a mistrně se obloukem navrátila k finále S1. Jestliže ostatní Marvel seriály / filmy a jejich tvůrci tápou, tady se sešlo všechno – charizmatičtí herci a postavy (Tom Hiddleston jako Loki v čele – i když už vyloženě za hrdinu, ale též Mobius, Sylvie, OB, Victor Timely), rafinovaní scénáristé, šikovní výtvarníci, nadějná skladatelka a schopní režiséři, držící pohromadě (možná až překomplikovanou) multi-časovo-vesmírnou zápletku, ze které se nejednomu zatočí hlava. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Měl jsem velké pochyby, že se LOKI dočká uspokojivého zakončení, ale klobouk dolů. Proč titulní hrdina dělá to co dělá mi bylo totiž záhadou. Proměna ze sebestředného zmrda v hrdinu mnohovesmíru snadno a... o několik tisíc let později... rychle. Hiddleston si Lokiho neskutečně užívá, hlavně v téhle nové poloze agenta TVA a ne boha, ale dokáže v pohodě z komického blbnutí přepnout do tučného severského mýtu o Yggdrasilu. Majors je herecký chameleon, ale stejně je nejlepší v poloze z konce první řady. Wilson, Quan i Di Martino jsou všichni výborní a každý dostane svůj prostor, ale výměnu názorů dvou hlavních hráčů prostě nemají. Prostřední díly jsou možná výplňovka, ale velice důležitá k charakterovému vývoji a kdo to nechápe se může směle zařadit k hlavounům od Disneyho+, kteří chtěli víc a do oddělení kvality nabrali kývače co můžou za průsery poslední doby. Kvalita, ne kvantita. LOKI 2 ukazuje, že to jde. Zvláště, když se otěží chopí chytří realizátoři jako Justin Benson a Aaron Moorhead. Už vím, jaký Bůh mám být. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (10)

  • V epizodě jsou zmíněny události filmu Thor (2011). (Knowho)
  • Na úplném konci titulků zazní hláška: „You died! Insert your coin, loser,“ což odkazuje na konec hry v arkádové hře „Zaniac“. Tato hra je založena na stejnojmenném filmu, který natočil ve fiktivní časové lince X-5 (Rafael Casal), jenž hlášku také namluvil. (UhLee)
  • V jedné ze scén z Londýna roku 1977 je možné zahlédnout plakát odkazující na bollywoodský film „Saraush ke putra“, v němž hraje hlavní roli jeden z Eternalů – Kingo (Kumail Nanjiani). Stejný plakát měl Kingo ve svém soukromém letadle ve scéně z filmu Eternals (2021). (NiWi)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama