Druhá série Lokiho pokračuje po šokujícím finále, kdy se Loki ocitne v bitvě s Úřadem časových odchylek. Spolu s Mobiusem, B-15 a týmem nových i vracejících se postav se Loki pohybuje ve stále se rozšiřujícím a stále nebezpečnějším multivesmíru a hledá Sylvii, soudkyni Renslayerovou, slečnu Minutku a pravdu o tom, co to znamená mít svobodnou vůli a velkolepý cíl. (mikki089)

HrubyLada

Marvel konečně dokazuje, že když se chce, tak to jde. Po dlouhých bohužel průměrných filmech a seriálech se Marvelu znovu podařilo ukázat že umí točit kvalitní snímky. Bohužel po Avengers Endgame je právě Loki a to jak první, tak druhá série příjemným a dovolím si říci až šťavnatým zážitkem pro nejen Marvel fanouška. Dokonale nasnímané scény, dokonale napsaný scénář a konečně i CGI vyšperkované. Otázkou je, jestli nás po Lokim čekají stejně kvalitní snímky nebo další zklamání v čele She hulk nebo bohužel dobře začatým a příšerně ukončeným snímkem Secret Wars. Doufejme že Marvel uvidí zájem fanoušků u tohoto kvalitního snímku a ukáže nám stejně jako v minulosti, že umí točit velkofilmy srdcem a ne pouze pro chamtivého Disneyho. ()

ricmont

Druhá řada Lokiho byl jeden ze světlejších okamžiku MCU. A že jich teď moc není. Kdo by řekl, že to právě Loki dotáhne tak daleko před těmi lety. Tvůrci Lokiho si zaslouží rozhodně chválu protože se jim povedlo to co ostatní MCU seriály nedokázali. Loki se jim totiž nerozpadl pod rukama ale zůstal kvalitní od začátku do konce. Tohle je něco co mu může Tajná Invaze, Ms. Marvel a další seriály z MCU závidět. Loki je jeden z těch pár. nejlepších Marvel projekt od dob Endgame. A že jich moc nemáme ()

bonovox

Loki sa aj v druhej sezóne prezentuje v dobrom svetle. Príbeh je dostatočne pútavý a hlavne v závere aj dosť emocionálny a v mnohom aj prekvapivý. Zdá sa, že hlavný hrdina našiel svoju životnú cestu. Dúfam, že po tomto uspokojivom závere nepríde zbytočné pokračovanie. 80% ()

kishi_SO

teoreticky fyzik zo mna nebude. Nechapal som, nechapem a nebudem chapat. Po miernom zablesku, na pociatku serie, na dobry serial prislo velkolepe finale, ktore vlastne odignorovalo celu 2 seriu. Rovnake ako prva seria. Plusom akurat Ouroboros. ()

SamGee

Nové postavy z Marvel Studios to nemajú ľahké so znudeným obecenstvom a stará garda z prvých troch fáz MCU buď vyvolávajú rozpačité pocity (Ant-Man, Doctor Strange) alebo okamžite si získavajú priazeň fanúšikov (Spider-Man, Strážcovia Galaxie). Ako si vedie obľúbený antihrdina Loki (Tom Hiddleston) v druhej sérií?    Loki bojuje proti chaosu v organizácií TVA a súčasne zachraňuje multivesmír s úskaliami – členovia TVA strácajú vieru, Lokiho variantka Sylvie (Sophia Di Martino) si užíva mier ako predavačka McDonalds a titulárna postava trpí zv. „time slipping“, kondíciou, kedy telo sa mimovoľne presúva v čase aj priestore.     Naratív druhej série dýcha vážnosťou, nakoľko protagonisti zabraňujú úpadku časových línií, čo sa nezaobíde bez dilematických rozhodnutí. Táto sci-fi dráma sa opiera  o charakterové momenty, stvárnené silným hereckým obsadením. Owen Wilson-Wunmi Mosaku sú stelesnením morálneho kompasu, humor Eugena Cordera a držiteľa Oscara Ke Huy Quana nepôsobí afektovane ako v marvelovských projektoch, Sophia Di Martino solídne oponuje Lokimu a antagonisti (Jonathan Majors, Gugu Mbatha-Raw, Tara Strong, Rafael Casal) si stihnú ukradnúť obrazovku pre seba. Nezabúdam na Toma Hiddlestona, hlavnú hviezdu, ktorá podáva najemotívnejší výkon v posledných dvoch epizódach.   Ambicióznosť tejto série má achillovky – vykladá krkolomné expozície o fungovaní časopriestoru a skracuje dejovú línku o vzbúre vedenej generálkou Doxovou (Kate Dickie), ktorá mohla byť preskúmaná v  2- 3  epizódach.    Produkčná stránka sa vyžíva v retrofuturistike, siahajúca od kostýmov, kulisy až po rekvizity. Tento artstyle dodáva seriálu tvár. Počítačové triky s vizuálom skvelo znázorňujú krásy i hrôzy  vševesmíru, kamerové zábery v niektorých epizódach kričia slovom „okulahodiaci“ a hudobný mix synthu-severského folklóru majú drive.   Loki 2 ponúka návod na úspešnú marvelovku.  Nestačí iba natočiť osudovú premisu s profesionálnymi hercami a špičkovou technikou, ale aj vyrozprávať uveriteľný príbeh  o nevšedných hrdinoch, ktorí hľadajú veľkopé poslanie.  Ak niektorí z vás váhajú, či pokračovať v marvelovkách, Lokiho druhá séria vám lusknutím prsta odoženie obavy.         Dej: 10/10, Postavy/Herci: 9/10 Expozícia: 7/10, Hudba, kamera, počítačové triky: 8/10, Kostýmy, kulisy, rekvizity, vizuál: 9/10, Celkovo: 9/10. ()

Rogamko

Tak druhá séria je za nami a ja som nadmieru spokojný, aj keď Marvel pomaly upadá predsa sa nájde niečo čo stále dokazuje že to Marvel ešte vie a to presne LOKI v druhej sérií ukázal. Príbeh začal tam kde aj skončil čo je myslím si super, postavy boli všetky výborné od Owena Wilsona ako Móbia, Ke Huy Quana ako Ouroborosa, či Silviu Sophia Di Martino, tak isto ešte aby som nezabudol na Jonathana Majorsa v úlohe Kanga ktorý v seriály vie všetko čo sa má stať a dúfam že ho ešte v tejto postave uvidíme aj keď tie jeho prúseri zo zákonom tomu moc nedávajú, samozrjeme nemôžem zabudnúť na tú najlepšiu postavu a tou je Tom Hiddleston ako LOKI ktorý sa pre túto postavu doslova narodil, v každej scéne je brutálne skvelý proste to sa nedá ani opísať ako je to dobré. Kostýmy, prostredie, hudba to všetko dotvára už tak výborný seriál akým Loki je. Každá jedna epizóda je niečim iná a drží si výborné tempo až nás to zavedie do grand finále ktoré bolo ohromné a tak ako to začalo Veľkým poslaním tak to Veľkým poslaním aj skončilo. Dúfam že Loki sa ešte ukáže ale úprimne snáď nie tak skoro. Marvel mu dal trón po ktorom túžil a nech teda vládne. Nech žije kráľ LOKI ! 10/10 ()

Kushina

Tenhle seriál nemá chybu. Je to prostě propracovaný skvost, který nemůže ani začít nudit, protože je v něm pro lidské chápání tolik věcí, které nejdou vysvětit a přicházejí tak nepředvídatelně, že .... No prostě Loki se povedl, ať už S1, tak i S2. Přál bych si víc takových věcí od Marvelu, protože ty sračky, co poslední dobou točí jsou na hraně koukatelnosti. 90% ()

FarFromHome

První série se mi zdála lepší, tady je to trošku více odbyté a děj je pořád jen o záchraně TVA, scénář mohl být lepší, je to trošku chaotické a nevidím žádnou provázanost mezi seriály a filmy Marvelu. Nějak se to Feigemu přestává uhlídat a je z toho akorát guláš. První a poslední epizoda nejlepší zbytek jen výplň. ()

david141474

No ty vole, tak toto bylo řádně skvělý! Každý díl má svoje božský momenty a ve finále tomu není jinak! Děj byl skvělej ani jeden díl mě nenudil, všechny byly svým způsobem skvělý. Postavy byly sympatický, až na Sylvie, ta byla příšerná. Byla strašlivě nesympatická a dost mě tam vytáčela. Co si budem, kdyby tam nebyla, bylo by to o něco lepší. Ale scény s ní byly docela silný, takže aspoň něco. Jeden z největších tahounů byl soundtrack, scénář a výkony herců. Tyto 3 věci, byly na tom to nejlepší. Soundtrack byl strašně silnej, hlavně v poslední epizodě. Scénář byl perfektní, vypiplaný do každýho detailu a já jen žasl. No a pak jsou tu výkony herců, kde je to snad u všech skvělý. Jonathan Majors, Tom Hiddleston, Owen Wilson, Ke Huy Quang, dokonce i Eugene Cordero podali skvělý výkony a já jsem si jejich přítomnost užíval. Tohle kombo jen tak někdo nepřekoná, hlavně ne teď u Marvelu. No a to je asi všecko, je to božská věc s ještě lepšími postavami, epizodami, scénářem, hereckými výkony a vším ostatním, jenom ta Sylvie byla trnem v oku. No a na konec čtvrté epizody jen nezapomenu! 10/10 Marvel is Back! ()

Scaevola

Druhá řada už nepůsobí tak suverénním dojmem jako první, přeci jen se vkrádá jistá vyčpělost, a soudím, že založit děj na prostředí TVA se zcela nevyplatilo. Nicméně Loki se překvapivě stále drží své myšlenkové bohatosti, skákání mezi časovými liniemi a variantami je přehledné a zábavné, a především se zadařilo velkolepé finále, které (snad) uzavřelo celý příběh jednoho (anti)hrdiny. Přestože tedy mnohé postavy nebaví ani zdaleka tak, jak by mohly a leckteré jsou vyloženě zbytečné, jako jedna z verzí nabobtnalého MCU dílko funguje. ()

Updated_Cake

Absolutně nepobírám, co se děje v Marvelu. Poslední dobou filmy ani seriály za moc nestojí, i ty lepší kusy jsou víceméně spíše průměr nebo nadprůměr i v měřítkách komiksovek, herec Kanga je odsouzený násilník, který neumí hrát a jeho výkony za jeho postavu byly diskutabilní. A stejně je 2. série Lokiho něco, co se dá bez mrknutí oka přirovnat k dobrým časům MCU, možná bych se ani nebál to hodit do nějaké top příčky. Ať už to člověk vezme od scénáře, který je vynikající, propracovaný, přes efekty, hudbu až k hereckým výkonům... Tom Hiddleston v tom seriálu nechal kus sebe a upřímně mě šokovalo, kam se jako herec posunul od doby, kdy jsem ho poprvé viděl v 1. Thorovi. Owen Wilson a jeho posunky a vtipná mimika seriál oživuje i do vtipné části. Postavu OB jsem si jednoduše zamiloval, Sylvia byla taky skvělá. A teď zbývá otázka, proč tohle nejde udělat i s filmi a ostatními sériemi? To není vyloženě tak, že Marvel to neumí dělat, tady je důkaz, že to jde, tak kde je problém? V závěrečném díle 2. série si Marvel na sebe upletl docela tuhý bič a těžko říct, jestli Lokiho sólovka nepřijde vniveč vůči zbytku MCU. Protože jak Marvel už ukázal, dokáže krásně a jednoduše ignorovat to, co sám napsal, např. v Eternals. Postava Kanga v podání Jonathana Majorse je opět nezáživná, jako jsem ji považoval od začátku. A není to scénářem, který je skvělý, ale Jonathan Majors nemá absolutně pro tohle vlohy. Byl to strašný výběr pro tuhle postavu a ve světle posledních událostí jsem docela rád, že od Marvelu dostal padáka a už se na plátně neukáže. Raději zkousnu přeobsazení než akceptovat to, že tento "herec" měl být v budoucích letech hlavní záporák celého MCU. Herec Kanga je tak ale vlastně jediným negativem, co můžu seriálu vytknout a se kterým Marvel popravdě nemohl moc dělat ze dne na den, takže to i rád odpustím. A budu doufat, že se Marvel začne tímto směrem vydávat častěji, protože tady do sebe vše zapadlo perfektně jako dílky skládačky a jako celek to je bez pochyby to nejlepší, co má Marvel v poslední době za sebou. ()

13Maty13

"I know what kind of God I need to be. For you. For all of us."     /// Po dvou letech se Loki konečně dočkal pokračování a musím říct, že v takovouhle jízdu jsem snad ani nedoufal. Všechno co první série dělala dobře, tahle ještě vylepšuje. Je vidět, že si na tom někdo dal záležet. To rámování, barvy, kulisy, hudba a kostýmy jsou neuvěřitelný. Herci si to taky neskutečně dávají. Dozvídáme se tady ještě víc šíleností, přibyl nám tu časový skluz, nové postavy (O.B. je úžasnej) a nechybí ani emoce. Já jsem nadmíru spokojen. Každý týden jsem nedočkavě čekal na další díl. Tohle je jedna z nejlepších věcí, co nám Marvel zatím naservíroval.   / Hodnocení: 10/10. ()

Frank2

Tak tohle byl prostě mazec. Paráda a nadšení! Jak mě zklamal konec 1. série, tak to konec druhé více než napravil!!! ()

Tom10000

(POZOR, MOŽNÉ SPOILERY!) Jen se krátce zmíním o dost možná poslední sezóně seriálu. K tomu třeba dodat, že v něj, v onen závěr, docela věřím. Jistě, obliba seriálu je velmi vysoká, avšak nápaditost začíná pomalu odpovídat inteligenci diváků. A ta, s dovolením, nedosahuje ani výše proslulého Foresta Gumpa. Rozhodně oproti první nabrala na pomalém spádu, a pestré nevyrovnanosti. Nejedná se o nic jiného než o několik kopečků a hlubokých příkopů. Scénář asi tvořila (obrazně, samozřejmě) umělá inteligence s patřičně nízkým zapojením cvičených opic. Ty dokázaly vymámit z mdlého textu plného přemrštěných umělých zápletek alespoň špetku čehosi, co dokázalo držet fanoušky v hloubi svých křesel a hlasitě jásat. Loki se stal středobodem celého vesmíru, o čemž vždycky snil, avšak zůstává opuštěn, sám. A proč? protože se ostatní postavy pravděpodobně neuchytily. Ano, mne sice taktéž (zpočátku) připadal nejlepší právě Loki. Ostatně, seriál se jmenuje po něm a jeho nepříliš vysoká nevyužitost ve filmech mne nabudila dozvědět se o něm o trochu více. Brzy ale přišla řada na posun. Sledovat jen jeho nestačí. Mobius mi velmi vyhovoval, ale dva jsou stále málo. A proto se na scéně objevila tajemná Sylvie. Dostala dost prostoru, avšak s postupem času se opět odsouvala do pozadí. A i přes nové postavy (Timely a Ouroboros) se stále více pozornosti upíralo na Lokiho. A proto, zatímco se z hrozby v podobě úplného zániku světa stala jaksi zesměšněná podoba sama sebe, a vše upadlo do ničeho vlivem cestování v čase, (to sice chvíli bavilo, ale všeho je někdy dost) Lokiho kamarádi, lidově řečeno, "vyšuměli" do prázdna. Bohužel, kdybychom se měli opírat o každé dramatické vyvrcholení dílu, a čekat na jeho pokračování, asi bychom zbytečně zabili staletí. Na to psolední díl paradoxně, ke své škodě, nápadně poukazuje. A proč? Dle mého názoru je nejjednodušší cesta, když už opravdu nemáte do čeho píchnout, skočit v ději o řádný kus dopředu (...). Druhá série v souhrnu mírně zklamala, ač jednotlivé díly nedostaly příliš špatného hodnocení. Loki jako vždy výtečný... ale toť vše. Opravdu, jak tvrdí všichni ostatní kritici, stal se hlavním tahounem Marvelu. A bude mít dost sil, dokud ho budou tvůrci "ládovat" kvalitní tvorbou. Jenže my už jsme na začátku konce, nikoli na konci začátku. Loki už promarnil příležitost zazářit vdál. Sylvie a Mobius se všemi ostatními propadli do pekel marnotratného nevyužití. Loki je králem. Jenže čeho? Ničeho. A proto, pokud se ještě o trochu více pohne zem, a všichni, kdo za ním stojí, začnou lenivět, pomyslný trůn se až příliš nakloní a Bůh lsti a falše z něj spadne. Bohužel, toutzo cestou se vydá, pokud třetí série vznikne. Osobně bych už raději začal přemýšlet o tečce. Ne, nikoli úplné, avšak třeba s tímto seriálem, a nějakou dodatkovou scénou, kdy bude on a ostatní  hostit v jiných filmech. Asi tak (...). 60 procent. Potenciál máme na stole, stačí jen, aby se ho někdo chopil. V čemž mám jasno: nic takového se skoro určitě nestane. ()

Woitisek

Páni! Tahle série pokračuje v krasojízdě té první. Má to přesně tu atmosféru jako předtím a po událostech minulé sezóny geniální zápletku. Ještě více se tu pracuje s konceptem času, ať už cestování časem, časovými paradoxy nebo smyčkami. Sezóna 2 pokračuje s krásnými praktickými kulisami, perfektní kamerou, barvami a nasvícením. Již špičkové herecké obsazení a výkony z počátku jsou tu obohaceny o Ke Huy Quana, který sem přináší svůj um a jeho postava Ouroboros je neskutečnou posilou. Loki je zde už dosti vyvinutou postavou, což je vidět na jeho skutečných úmyslech a cílech, jež dává více najevo svým přátelům. Tom Hiddleston miluje svou postavu a je to tu vidět. Podává v téhle sérii fenomenální výkon. Úvod je velmi silný, to pak pokračuje v epizodě druhé. Následuje pak, řekl bych nezbytně průměrnější epizoda. Celá druhá půlka je ale po všech ohledech perfektní! A finále? Finále ve Vás vyvolá neskutečně silné emoce. Zkrátka se zde uzavře cyklus a vše se naplní. Má to srdce, sílu, výkony, dech beroucí vizuál, boží hudbu a Velké Poslání! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD