Loki - Season 1

(série)
USA, 2021, 4 h 47 min (Minutáž: 42–53 min)

Tvůrci:

Michael Waldron

Režie:

Kate Herron

Předloha:

Stan Lee (komiks), Larry Lieber (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Autumn Durald

Hudba:

Natalie Holt

Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Richard E. Grant, Gugu Mbatha-Raw, Owen Wilson, Wunmi Mosaku, Eugene Cordero, Tara Strong, Derek Russo, Erika Coleman (více)

Ihned poté, co se zmocní Teseraktu, je Loki zatčen Úřadem časových odchylek (TVA). Poté, co spatří svou předpokládanou budoucnost, se Loki pokusí uprchnout, ale je znovu dopaden. TVA ho naverbuje, aby pomohl odchytit zběhlou Lokiho variantu, která působí potíže. Společně s Mobiusem a B-15 pak vyšetřují apokalyptické události, zatímco odhalují tajemství ukrývající se ve zdech TVA. (mikki089)

Worry77

Je to opravdu osvěžující pocit vidět po dlouhé době projekt ze stáje Marvelu, ze kterého jde alespoň trochu cítit autorská vize a snaha, byť se sem tam nějaký problém najde. Víc slov, myslím, netřeba. ()

Dejvecd

Nový MCU seriál Loki za mňa dosť prekvapil, jednak po nie úplnom úspechu Wandy a Falcona a jednak po tom čo som ja osobne pri traileroch (trailer 2+) umieral nudou. Tam kde sa Wanda snažila ísť iným smerom, než klasické Marvelovky s neistotou, tak naopak Loki vyštartoval v 1. epizóde prekvapivo sebavedome a ja osobne som mu to žral. Bavila ma interakcia postáv. Hlavne teda Lokiho a vynikajúco zahratého Mobiusa Owenom Wilsonom, kde sa každý z nich snažil preniknúť do toho druhého. Tiež sa mi veľmi páčil štýl, v ktorom bola TVA spravená (60. roky myslím). Druhou epizódou u mňa nadšenie trochu opadlo, pretože sa za tých 45 min. skoro nič nestalo a tretia epizóda moje nadšenie hodila ešte viac na dno. Keď sme dostali Sylvie, tak som bol sprvu nadšený, ale postupom času ma začala trochu srať tým, že sa v rôznych pasážach správala úplne odlišne, ako pred chvíľou. V takmer dokonalej 4. epizóde sa všetka nenávisť voči nej však rozplynula a ja som si ju začal celkom užívať. Ďalej plynul seriál dosť napínavo so slušnou akciou, ale nechýbali tu ani emócie či správne dialógy. Čo sa týka CGI trikov, tak tie ma úplne nepresvedčili a v scénach kde sme videli hlavných protagonistov na nejakej planéte sa mi vyložene protivili, ale nejde o nič, čo by nejak výrazne znižovalo kvality seriálu. Čo sa poslednej epizódy týka, tak sa vo mne miesia protichodné názory a ešte stále nie som úplne rozhodnutý koľko hviezdičiek si zaslúži. Páčil sa mi celkový ending, kde sme nedostali zbytočný akčný mišmaš, ako vo vyššie spomínaných MCU seriáloch, ale konverzačku, ktorá ma celkom zaskočila a nechala ma v zamyslení ešte dlho po tom, ako seriál skončil a zároveň ma poriadne navnadila na 2. sériu (prípadne ďalšie Marvelovky). Na druhú stranu som však možno čakal od hlavného záporáka niečo viac. Túto postavu nám už párkrát naznačili v iných Marvelovkách, takže ja som bol plný očakávaní a dúfal som v niekoho cool a epického, možno druhého Ultrona alebo Thanosa. Nakoniec z nej bol tak-trochu obyčajný týpek, ktorý ma síce bavil, ale nejaký vyšší rešpekt atd. z neho nešli. Stále sa to však môže zmeniť, pretože nikdy nevieme, čo s touto postavou Marvel spraví. K postave Ravonny, ktorá ma nie úplne nebavila, ale zdala sa mi (hlavne v konečných epizódach) trošku chaotická a nikdy som úplne netušil, čo chce. Mňa však tento seriál dosť bavil a neviem sa dočkať pokračovania. Moje prianie sa splnilo a Marvel nám naservíroval dielo, ktoré nie je úplne tou klasickou Marvelovkou, ktoré som zvyknutý a ktorými som už trošku prejedený, ale niečo viac zaujímavejšie a originálnejšie. V pohode seriál, ktorý v istých momentoch trošku tápe, ale vo výsledku šľape, ako hodinky. 7/10 // REWATCH // --- 5/10 ()

PlysovyMacko

TVA a jej retro dizajn, byrokracia, resetovanie casovej linie a strazci casu - potialto ma to velmi bavilo. Od momentu nic neni tak ako sa zda to zacina padat dole. Rovnako Sylvie sa do tohto sveta vobec nehodi, je velmi nesympaticka, to v prazdnote boli lepsie verzie Lokiho. A rozuzlenie o nejakom vedcovi je uplne neuspokojive. Loki sa chova ako vzdy - vymysla ako zvrhnut strazcov casu a sam sa ujat vlady. Druhu seriu si pozrem, dufam ze sa vratime k praci v TVA a uz bez Sylvie prosim. ()

Hyperbolic

Loki konečně přináší do světa MCU dlouho očekávané změny, dříve nepoznané technologie, bytosti a samozřejmě Multiverse. V první sérii je hlavní detektivní zápletka, která se z honu na Varianta změní v hon na pachatele, který celou dobu tahá za nitky (prakticky celou historii MCU?) a také linie, která se zaobírá přímo Lokim a tím, že asi nemá úplně radost, z toho jak v životě zradil koho mohl a prakticky nikoho nemá, pár zrad to sice ještě zabere ale nakonec si vše uvědomí a konečně se objeví pořádný character development, víc prosím! Nechybí však ani humor (Owen Wilson si všechny scény, ve kterých je, ukradne pro sebe) a jakási prazvláštní romance, která se dá považovat za zvrácenou. Finále série toho slibovalo hodně, tím víc mě dostal cliffhanger na konci a oznámení série druhé, ve které se snad vše pořádně vysvětli. Nemůžu se dočkat. ()

helrohir

Do seriálu Loki som pôvodne vkladal najväčšie nádeje z pohľadu zábavnosti a pútavosti deja. Napokon však prišlo najväčšie sklamanie. Jednak mi ten príbeh o hrátkach s časom prišiel chaotický a nevedel som čo od toho všetkého očakávať. Taktiež Loki ako pitvoriaca sa komická postavička nebolo to pravé orechové. Scenár veľmi jednoduchý, herecky slabota a po vizuálnej stránke to tiež nebolo žiadne terno. Nedočkali sme ani poriadne vyvrcholenia, pretože miesto nejakého hustého zloducha sme na záver dostali.....klauna. Aké také pozitíva boli nejaká tá srandička a účasť Owena Wilsona. Ak tieto seriálové pokusy od Marvelu zhrniem do jednej vety, tak Wanda a Falcon ma "iba" nebavili, ale Loki mi prišiel vyslovene ako hlúpučký pokus. 40%. ()

chesterko

Nadšenie z prvých minút vystriedal zatrpknutý pocit z trápnych dialógov a nudnej zápletky, ktorá drží diváka v určitej komfortnej zóne, nakoľko ste si stopercentne istý nedotknuteľnosťou hlavnej postavy. Áno, seriálový Loki je rovnaký sympaťák ako z celovečerných marveloviek, no chýba mu neľudskosť a to čím je jeho postava známa. Chvála tomu, kto neubral na krásnej grafike. ()

Elio

Jako velká fanynka Lokiho jsem po jeho smutném osudu z Infinity war a záblesku naděje v Endgame vyhlížela, jestli si najde cestu zpět do Marvel univerza. A jaký to byl návrat! Odvážný, zábavný a chytrý příběh, který vlastně tak trochu symbolizuje i našeho hlavního (anti) hrdinu, představil TVA, instituci, která mi přirostla k srdci mnohem rychleji, než bych čekala, a postavy tak živoucí, jako bych je mohla potkat kdekoliv ve svém okolí. Ano, mluvím o Mobiusovi. Všichni hráli skvěle a chemie mezi Hiddlestonem a Wilsonem byla něco, co předčilo všechny moje představy. Naladění příběhu se postupem seriálu měnilo jako chameleon, takže chvíli jsme tu měli detektivní zápletku, chvíli rom-com, chvíli drama s psychologickým přesahem. A i když tahle multižánrovost může znít jako mišmaš, mám dojem, že vlastně byla hodně na místě, když uvážíme, kdo je v čele celého příběhu. Vizuální stránka seriálu byla myslím velmi zdařilá, zvlášť u TVA, které svým byrokratickým zřízením a naladěním ve stylu 1984 (všudypřítomné plakáty s šílenou propagandou prostě byly ikonické) vytvářelo tu správnou mystickou atmosféru. Hudbu ani komentovat nemusím, Natalie Holt je neskutečně nadaná a ikonická znělka z titulkových pasáží mi bude znít v uších ještě nějakou dobu. Jsem nadšená, že nás čeká 2. série, a i když mnozí vyčítají cliffhanger a to, že nám poslední díl v podstatě naservíroval více nových otázek než odpovědí, myslím, že tohle šibalské pomrknutí a škodolibé uculování, jak moc nás seriál doběhl, je u dílka o god of mischief více než na místě. Come on, what did you expect?  ()

ESNYR

Season 1 : Na lokiho jsem byl zvědavý, už proto že v MCU je to takový divný mix antizáporáka antihrdiny že jsem byl přesvědčený o tom že nemá v seriálu moc co nabídnout. 1 díl nás uvedl do děje a představil nám TVA a taky začal měnit Lokiho na klidnější verzi s tím že už se nemusí předvádět a přetvařovat protože mu to nikdo nežere - 4* // 2 díl nám představil "pravidla" hry a ukázal že TVA je větší a důležitější organizace, předložil zápletku a začlenil Lokiho do děje - 3* // 3 díl nám naservíroval povahu a rozdíly u jednotlivých variantů a zároveň ukázal že meti nimi moc velký rozdíl zase nebude. Takový výplňový díl aby se představil další člověk který bude zasahovat do děje - 3* // 4 díl byl zpět v TVA a začal nabourávat představy o organizaci. Loki a Sylvie se snaží poukázat na cosi shnilého - 4* // 5 díl byl hodně divný a v podstatě tam nebylo zase moc co vyprávět. Konec času, nicota, prázdé místo v univerzu, skládka variantů ...... a kouřový mrak který je má vymazat doopravdy - 3* // 6 díl byl totální zklamání. Sice mi v seriálech nijak nevadí rozhovory ve kterých se vysvětluje a uvádí argumenty, tady to ale bylo podané tak že jsem se nudil. Záporák v podstatě záporák není, je předložena nabídka, kterou je potřeba odmítnout a celé to bůsobilo nějak lenivě. Jako by už nevěděly jak dál a tak to 6 dílem raději uzavřely .... éééé .... teda neuzavřely. Dostaly jsme sice pár odpovědí ale neuspokojivé zakončení to pohřbilo na onu "skládku" ve které se to odehrává - 2* //-// To co by šlo v pohodě naroubovat na dvouhodinový film je tady roztaháno na 6 dílů a ještě to ani nemá konec. Toho jsem se bál, protože jak byla oznámena druhá season (ještě snad nějak navázána na další filmy nebo možná i seriály) tak jsem tušil že to bude mít otevřený konec. No a tak mě to zase zvedlo ze židle. Čily za celkévé 3 hvězdy to asi stojí ale zasloužilo by si to tak 1 z milosti protože co na seriálech nesnáším - a proč jsem asi před x lety přestal všechny ty seriály sledovat - je neukončení a otevřenost bez jasné linky. Teď si můžou vymyslet dalších 76 serií, protože si můžou skákat časem a alternativníma místama jak se jim zachce (závěr s Mobiem) Druhou serii asi vynechám, ne že by mě nezajímalo kam to chtějí posunout, ale prostě nemám náladu čekat 5 serií na to až si řeknou DOST. Já říkám DOST už teď. Jediné co mě snad ještě bude zajímat tak další filmy a jak ten bordel bez pravidel chtějí ovládat aby to dávalo smysl. ()

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney|| Rozpočet: $150 mil. || Loki je bezpochyby jedna z nejlepších minisérií, kterou jsem viděl, ale nemůžu se zbavit dojmu, že má daleko na víc. Přechod Marvelu i na TV produkci sice znamená spoustu rozpočtových kompromisů, ale kdo jiný si dnes může dovolit šestidílnou sérii za 100-150 mega? Tzn. se stále pohybujeme na blockbusterovém poli a na výsledku by to mělo být vidět. Kulisy, kostými a leckdy i CGI jsou skutečně na úrovni, ale mnohokrát to kazí všudypřítomné zelené plátno, pomalé tempo a herci/neherci. Naštěstí to umí vylepšit originální hudba a Lokiho charsma. Právě ústřední trio - Loki, Sylvie a Mobius táhnou celý seriál a chemie mezi nimi nepůsobí uměle. Škoda dost podhodnoceného příběhu kolem organizace TVA, jež hlavně v závěru držen na uzdě, aby Loki tolik nezasahoval do MCU. SPOILER. Takže došlo jen na dlouho očekávané potvrzení multivesmíru a nového záporáka. Ten byl podán tak zle, že doufám v jeho přeobsazení (které vyžaduje i jeho zdejší osud) v dalších dílech a filmech. Druhá série sice potvrzena, ale nečekám velký posun v kvalitě a epičnosti. Na 1. místě u mě nadále zůstává WandaVision, 2. Loki a 3. Falcon/Soldier. 75%. ()

diccon odpad!

Treti serie Marvelovskyho dojeni divackejch penezenek, aneb dalsi serial o vedlejsi postave MCU. Ehhh... Byly doby, kdy jsem mel marvelovky rad. Byly originalni, nebraly se vazne a s kyblikem popcornu a zavarovackou travy predstavovaly idealni napln sobotnich veceru. Kde ty zlaty casy jsou... Kazda z techle "Phase 4" marvelich serii je horsi nez ta predchozi. Po serii o maniakalni a totalitarsky posahany carodejnici, nasledoval kus o nejvetsim Burn-Loot-Murder warriorovi v dejinach a ted prichazi opus o supermocny Mary Sue feminazi verzi Lokiho, kterej v nem hraje sam sobe funny sidekicka. Asi neco jako byl ten blondatej latentni Tomas Klus v devadesatkovym Herkulesovi. Analus nebo jak se jmenoval. Scenar je (surprise surprise...) plnej zvaneni o nicem, vsichni sdileji svoje pocity o sto sest jako na kick-off vecirku k masivni studii o predavkovanim estrogenem a vetsinu casu se nic jinyho nedeje. Temer jakoby se scenaristi snazili trumfnout Benijofa a Wajse z poslednich dilu Hry o truny. No, skoro se to povedlo. Imbecilita serialu se pomalu ale jiste stupnuje takze zatimco na zacatku je Loki jenom politovanihodne neschopnej (narozdil od svy feminazi verze, ktera vazi asi tak polovic, ale vsem samozrejme kope zadky jak na bezicim pase, coz se naucila uplne sama od sebe), v poslednim dile dokona svou premenu na citovou trosku s intelektem skladnika v Bille, jehoz nevyhranenou sexualni orientaci clouma hormonalni boure intenzity hurikanu Katrina. Dalsi dekompozice byvalyho muzskyho (anti)hrdiny a jeho nahrada politicky korektni multisexualni vsemocnou bytosti s premirou chromozomu Y (zena to ovsem rozhodne neni). Jednou, az tohle vsechno prejde, budou podobny hnojoviny schranovany v kabinetu kuriozit spolu s "Knihou o sovetskych vynalezcich a objevitelich", spisama Trofima Lysenka, Maovou rudou knizkou, Mein Kampfem atd. A deti se na nich budou ucit do jakych bezednych prdeli vede povysovani ideologie nad logiku a intelekt. ()

PeterMC

Medailu pre scenaristu, ktory to napisal. Medajlu producentovy, ktory to zaplatil. Uprimne si myslim, ze aj ked to bol celkom bizzare, prave aj tymto sposobom vidim uvazovanie mladej generacie. Wilson na svojom osobnom vrchole. ()

TR4XY_CZ

Mnohem lepší než Wandavision nebo Falcon a Winter Soldier. U žádné epizody jsem se nenudil a nebyly tu žádné odbočky, jako třeba u předchozích dvou seriálů. Vizuál byl nádherný, hlavně ve třetí epizodě. Akce opět skvělá a efekty taky. Každá jednotlivá postava mi přidala nějakým způsobem zajímavá a měla nějaký ten development. Hlavně vztah mezi Lokim a Sylvie fungoval úžasně. Nejvíc se mi líbila čtvrtá a pátá epizoda, a to hlavně kvůli různým zvratům a překvapením. Příběh dobrý, jenom závěr byl trochu zklamání, prostě jsem čekal něco víc. Přijde mi, že tady byl trochu větší důraz na hudbu, protože jsem si jí dokázal všimnout a řekl jsem si: "Jo, to zní skvěle.", což se u většiny Marvel Disney projektů nestává. Konec má velký Cliffhanger, což mě celkem naštvalo, protože teď budu muset zase několik měsíců čekat na druhou sérii. V každém případě to byla zábava, a doufám, že druhá série bude zase o něco lepší. 8/10 ()

Dukekuky

Loki, seriál který mě překvapil, ze začátku jsem nečekal nic extra prostě průměr, ale tohle je víc jak nadprůměr ! První polovina seriálu se celkem povedla, jenom mě moc nesedla 2. epizoda, byla hrozně zamotaná a já jsem byl zmatený takže bohužel padly 3 hvězdy. 3. epizoda se povedla a začala nejlepší část seriálu, konec první poloviny a start druhé ! Druhá je prostě něco neuvěřitelného, skvělé emoce, sem tam i nějaký humor, skvělé postavy, prostředí, prostě snad vše ! 4. epizoda skvělý start poloviny ! Prostě vše tam bylo jak jsem už psal, k 4. epizodě není co dodat. 5. epizoda (asi ta nejlepší) nás přivedla do zajimavého prostředí a přinesla nám hodně zajimavých postav. Jo a bylo jich fakt hodně a asi nejvtipnější byl krokodýl Loki :D. Po 5. epizodě jsem si říkal že není co zkazit ale stalo se něco menšího. 6. epizoda finále první série, já celý nedočkavý jak to celý dopadne. Bohužel mírné sklamání, jo epizoda byla skvělá ale nebylo to na pět hvězd což je škoda. Na to že to bylo finále tak moc zajimavé nebylo. Začátek byl nudný ale konec tomu dodal tu šťávu to co ten seriál potřeboval. Konec byl skvělý a já jsem si říkal. Co to..... Sakra bylo za výborný ! Skvělý seriál. První série se hodně povedla a i když tam bylo pár nedostatků tak jsem si jí užil. 9,5/10 ()

Juraxin

Ide o krásne akčne dobrodružstvo, ktorom sa mi páči že MCU vo svojej 4 fázy dáva konečne väčší priestor antihrdinovy lokimu,ktorý svoj seriál dokáže utiahnuť úplne bezproblémovo. Podľa môjho názoru ide o najlepší seriál roku 2021. Musím uznať že postavu Lokiho mám veľmi rád ale zo seriálu som mal zo začiatku veľké obavy, lebo nebol som si istý či sa môže uchytiť ale našťastie ma presvedčil o úplnom opaku. Už len od traileroch bolo naznačene že ide o skvelé dobrostrustvo. tento seriál nám môže poskytnúť mnoho dobrého ako napríklad skvelý strih, kameru a užasný soundtrack. Hudba OST je jednoznačne najlepšou hudbou akéhokoľvek projektu MCU a je fenomenálna podľa akéhokoľvek hudobného štandardu. Ale musím uznať že tento seriál má trošku pomalšie tempo a trošku horšie akcie ale príbeh je tak či tak fascinujúci a nie je to podľa môjho názoru taka obrovská chyba. Veľký faktorom prečo si obľúbite tento seriál sú postavy. Tom Hiddleston pokračuje v hraní Lokiho k dokonalosti a táto sólo séria veľmi pomáha ďalej rozvíjať postavu.Už z tejto série sa začína multivesmír Marvel a všetko sa začína, keď sa Loki púšťa do nečakanej križiackej výpravy, v ktorej sa vyvíja ako človek a zisťuje, že môže byť viac ako darebák. Táto séria vytvorila svet a príbeh plný nápadov, ktoré sme v tejto sérii nikdy predtým nevideli, ale uprostred všetkého zmätku z jej chaotických tajomstiev bol hlbší pohľad do mysle postavy Lokiho, keď sa konečne vyrovnáva s tým, kým je, čo urobil a čo urobí. Bolo skutočne fascinujúce, ako metaforicky preskúmali oblasti, ktoré robia túto postavu tak strhujúcou, čo sa najvýraznejšie ukázalo jeho objavom variantu seba samého a dramatickosťou medzi nimi, čo prispelo k skutočne jedinečnému skúmaniu postáv v celej sérii.Vedľajšie obsadenie je tiež do značnej miery dobré. Sylvie Sophie Di Martino, ženská verzia Lokiho z inej časovej osi, hrá mimoriadne dobre. Mobiusova postava, ktorú hral Owen Wilson, bola tiež príjemná a zábavná. Dej série má celé filozofické pozadie a využíva multivesmír na spochybňovanie slobodnej vôle a osudu. Séria skutočne žiari vo svojej poslednej epizóde, kde bez toho, aby som prezradil príliš veľa, je možné vidieť smer, ktorým sa bude celé MCU uberať v nasledujúcich rokoch, a v tomto zmysle odvádza vynikajúcu prácu pri vzbudzovaní záujmu o nadchádzajúce projekty, ktorými nás MCU ponorí do sveta fantázie. A ak by som to mal porovnať zo seriálmi ako Wandavision alebo the Winter Soldier tak mi príde Loki rozsiahlejší aj originálnejší. určite zrelo odporúčam všetkým aby ste sa na tento seriál pozreli, rozhodne to stoji za to. A preto by som seriálu udelil 9/10. ()

HNTR

První série Lokiho byla super a jedna z nejlepších věcí, co seriálové MCU dokázalo vyplivnout. Celá organizace TVA, Hiddleston i Wilson jsou skvělí, chemie mezi nimi funguje. Di Martino je skvělá varianta Lokiho a celá série je fak fajn masakr. Třešničku na dortu pak dodává He Who Remains neboli Jonathan Majors, fakt se těším na další sérii. ()

argo.smile

MCU nemusím, iba vlastne pár filmov, ktoré som hodnotil pozitívne. Ale musím uznať, že Loki sa naozaj vydaril. Teda 1 séria. Som zvedavý či v 2 sérii si ponechajú to tajomno okolo timeline a niekoľko verzií nášho alebo ich vesmíru sa naozaj spojí vo veľkú vojnu. No každopádne za mňa Loki je najsympatickejšia postava z celého MCU a teším sa na opätovné stretnutie s ním s "nimi". Veľmi silné 4*. ()