Reklama

Reklama

VOD (1)

Zatímco Mobius a lovkyně B-15 pátrají po Lokim a Sylvii, v TVA zavládnou nervozita a paranoia. (Disney+)

Recenze (56)

Azurovydrak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Is this what hope looks like? Kdo by to čekal, že právě čtvrtá epizoda konečně! nakopne Lokiho do sedla. Já rozhodně ne, zejména po třech scenáristických kiksech. Tento díl měl ale konečně kvalitu, napětí, slušnou akci a v neposlední řadě dával smysl. Událo se zde mnoho zvratů, od menších až po ten největší, který nejspíš budu ještě chvíli rozdýchávat. Velký palec nahoru a poprvé od začátku minisérie se actually těším na další díl. ()

MiniMinion 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestliže se minulá epizoda zdála být pomalejší, tato nám to bohatě vynahradila. Utíkala, měla rychlé tempo, do toho hodně nových odhalení a zvratů, nějaká ta akce, a k tomu výborné výkony. Také bych chtěl speciálně vyzdvihnout hudbu, ve všech dílech byla zatím skvělá, ale tady speciálně jsem si jí několikrát všiml. Stejně tak vizuální efekty - celou sérii si zatím říkám, co by za takový rozpočet dalo třeba finále WandaVision. Kdybych měl něco vytknout, tak v závěrečném souboji mi choreografie trochu připomněla onu nechvalně bitku v Snokeově komnatě v The Last Jedi - bylo vidět, jak je to secvičené, nemělo to moc váhu a záporáci si vždy počkali, až se klaďáci připraví a až pak zaútočili. Ovšem klady této epizody dalece překonaly zápory, tohle je jen maličkost. Mimochodem se zdá, že naproti WandaVision, kde se fanouškům nevyplnily prakticky žádné teorie, se tentokrát plní všechny. TVA nejsou úplně kladní, Time Keepers nejsou skuteční, TVA agenti jsou Variants, když je někdo pruned tak ho to někam přesune (viz potitulková scéna), atd. No, uvidíme dál, zatím ale seriál výborný - jen doufám, že love story mezi Loki a Sylvií nakonec nikam nepovede a vysvětlí to nějak jinak, jinak by to bylo… zváštní… Epizoda 4 - 90% ()

Reklama

SamVimes

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po epizodě soustředěné na Lokiho a Sylvii a odehrávající se v terénu, se tentokrát přesouváme zpátky do útrob centrály TVA a na scénu se vrací Wilsonův agent Mobius a jeho šéfová Ravonna Renslayer. Parťáctví mezi Lokim a Mobiem skončilo ještě rychleji než začalo, a tak je Asgarďan provizorně uvržen do malé časové smyčky, kde jej hostující Jamie Alexander jako lady Sif trestá za ustřižené vlasy. Mimochodem, další hezká připomínka kořenů ve skandinávských mýtech. Mobius má mezitím čas přemýšlet o tom, co mu Loki řekl a kdo všechno mu lže. Celá epizoda nabízí hned několik (nejméně pět) emocionálně silných momentů. Jednou je Loki přinucen zahodit nonšalantní poker face a vyložit karty na stůl, podruhé už ani neskrývá své upřímné rozrušení, jindy pak Wunmi Mosaku dodává nečekanou lidskost své dříve nepříliš sympatické postavě Hunter B-15. Je přiléhavé, že v seriálu o bohu falše většina těchto momentů tak či onak vychází ze lži, nic jim to však neubírá na působivosti, pokud té lži postavy věří. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4. Epizoda Lokiho je nejspíš doteď tou nejzásadnější. Do velké míry mění pravidla hry, odhaluje nová fakta, rozkrývá další karty a ukazuje, že divoká jízda, kterou tvůrci slibovali skutečně startuje. Na to co vše je ve 4. epizodě Lokiho k vidění není nejspíš vůbec možné se připravit. Dosavadní šílenství totiž zažívá novou úroveň. 4. epizoda Lokiho je prozatím tou nejspíš nejlepší.   Ještě více se dozvíme o postavě Sophie, která je navíc nadále součástí výborně dynamického vztahu jí a Lokiho. Tom Hiddleston a Sophia Di Martino společně nadále skvěle fungují a k Hiddlestonovi lepší protiváhu jednoduše sehnat nešlo. Dojde k jednomu nečekanému cameu, které ještě více odhalí o skutečné personě Lokiho. Ten se navíc opět setkává s Mobiusem a opět platí, že chemie mezi Hiddlestonem a Wilsonem prostě nemohla být lepší.   Dojde i na celkem silné emotivní momenty a pak dojde na onen závěr, který mění pravidla hry. A to nejen posledních 5 minut této epizody, ale především i po-titulková scéna, které celé to šílenství okolo multivesmíru posouvá ještě o level dál. A ukazuje, že by se v Doctor Strange in the Multiverse of Madness skutečně mohli dít věci.   Nadále si seriál udržuje solidní vizuál, skvělý soundtrack Natalie Holt a nadále působivou výpravu. CGI je nadále na velmi vysoké úrovni a Loki vypadá skutečně velkolepě a draze.   Jestli třetí epizoda nebyla epizodou výplňovou, čtvrtá epizoda už jí není určitě. Společně s první epizodou jde totiž dost možná prozatím o epizodu nejdůležitější, které nakopává druhou polovinu seriálu. A už ten závěr slibuje, že to bude opravdu divoké...... ()

Dr_Virus12 

všechny recenze uživatele

Seriál se rozjel celkem solidně, ale řekl bych, že to byl až tento díl, který většinu fanoušků utvrdil v tom, že dostanou pořádnou nálož až absurdních story plotů. Závěrečná scéna toho byla příkladem. A myslím, že je to opravdu dobře. Jelikož je to něco co jsem doufal, že Marvel udělá už dávno. Nejblíže se tomu přiblížil Thor Ragnarok s jeho příběhem, který byl v jistých částech lehce absurdní a mnoho lidí si ho proto zalíbilo, jakoby převedl absurdnost a komičnost komiksů přímo do světa filmů. Samozřejmě se to asi nehodí vždy, ale je opravdu skvělé vidět, když tohle filmy udělají, a i když se řeší nějaký seriózní problém, tak dokáží sem tam přidat něco právě takového, co by se mohlo stát snad jen v komiksech. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (12)

  • V mezititulkové scéně se objevují další alternativní verze Lokiho (dvě z komiksů a dvě originálně vytvořené) – „Klasický Loki“ (Richard E. Grant) v původním kostýmu z komiksů, „Dětský Loki“ (Jack Veal), Loki připomínájící Thora (Deobia Oparei) a „Aligátor Loki“. (Mikahu)
  • Jedna z variant Lokiho (Richard E. Grant) je oděna v kostýmu ze stříbrné éry komiksů. Proto je v titulcích uveden jako „Classic Loki“. (Kubaaa97)
  • V potitulkové scéně si můžeme povšimnout napůl zřícený Stark Tower z filmu The Avengers (2012). (vobed)

Reklama

Reklama