Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Monica Rambeauová, ktorá má za úlohu vypátrať inteligentné zbrane, sa stratí. (Disney+)

Recenze (58)

Skratik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtý díl je jistě zatím nejlepší z toho, co jsme z Wandavision viděli. Objasňuje mysteriózní a nejasné scény z minulých dílů a dává skvělý důraz na události "po lusknutí". Některé scény byly doopravdy parádní, např. návrat mrtvých v nemocnici nebo pozorování dění v městečku skrz starou televizi. Zcela a bezkonkurenčně nejhorší bylo cokoliv, co se pojilo s postavou Darcy. Ta byla hrozně umělá, nepřirozená a nepříjemná. Všechny její scény byly trošku cringe a každá druhá věta, co vypustila, mi pila krev. Což je škoda, protože v prvních dvou Thorech byla sympatickým křovím. Za ní strhávám jednu hvězdu, jinak by to byl slušný plný počet. ()

Kinofil 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

|| TV-PG || Disney+/Marvel Studios || No sláva! Změnu žánru WandaVision potřebovala jako sůl. Tentokrát se po třech sitkomových epizodách přepneme do úvodu běžné filmové marvelovky na pozadí nové hrozby zahalené tajemstvím. Zároveň se dočkáme úchvatného úvodu krátce po Hulkově lusknutí v Endgame a přímo vidíme všechen ten chaos okolo návratu 5 let pohřešovaných (a leckdy pohřbených) lidí. Sice si to mírně rozporuje s druhým Spidermanem, ve kterém se lidé z ničeho nic zjevovali na místech bez nějakého slučování částit, ale konečně jsme se dočkaly důležitých odpovědí (do Spidermana se to nechodilo kvůli komediálnímu tónu). A ty přichází i okolo existence Wandina idilického světa. Celá 4. epizoda jen retrospektivně vysvětluje všechny podivnosti, nad kterými jsme 3 díly spekulovali. Je jasné, že od teď to bude úplně jiná minisérie, ale vlastně taková, kterou všichny očekávali. Chválím návrat vedlejších marveláckých postav, jenž mají slušný potenciál a do minisérií se krásně hodí, pakliže ve filmech pro ně není místo (totéž potká určitě i další seriály). Přestože jsem si na sitkomový styl celkem zvykl (a absence 80's mě mrzí), už teď můžu říct, že při dalším zhlédnutí 3 epizody rovnou přeskočím a začnu až 4. Nejspíš nebudu sám. 75%. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtou epizodu WandaVision vlastně těžko definovat- Na jednu stranu nahlíží na události tří předchozích dílů z trošku jiného úhlu pohledu, na druhou stranu ovšem víceméně odpoví na to, co se to vlastně děje. Pořád sázím na to, že seriál své trumfy nevysypal ani ne po polovině a vše se ještě zásadně zkomplikuje, čtvrté epizodě se ale něco musí nechat- Atmosféru buduje parádně. Úvod, který naváže na závěr událostí Avengers: Endgame a předvede nám jak přesně fungovalo vracení z pětileté dovolené v podobě prachu a zároveň nám slušně uvede jednu z hlavních postav je výborný. Výborně se mu daří vybudovat pocity postavy Monicy Rambeau, která se po 5 letech vrací do reálného světa a zjišťuje, že se mnoho věcí změnilo. Teyonah Parris ve finále zase tolik prostoru nedostane, během prvních 10 minut má ale šanci předvést se a vlastně si myslím, že bude velmi zajímavé sledovat jak se s touto postavou bude nadále pracovat. Z Ant-Man a Wasp se vrací Randall Park jako agent Jimmy Woo a z prvních dvou sólovek Thora naopak Kat Dennings jako Darcy Lewis. Oba si ponechávají své charaktery z předchozích účastí v Marvel Cinematic Universe, zároveň dostávají více prostoru a jsou ve svých úlohách opět strašně fajn. Celkově se téhle epizodě daří skutečně budovat atmosféru a díky vyprávění z druhého ohledu dostaneme pár odpovědí na pár otázek, které nám od prvního dílu provázeli. Pak dojde na finále, kde se opět předvedou dvě věci- Celé to výborně graduje a navíc dokazuje, že je Elizabeth Olsen opravdu dobrá herečka. I přesto, že ona i Vision jsou v rámci této epizody víceméně odvrženi na druhou kolej, finále s nimi opět stojí za to a uvidíme co přinesou následující epizody, kde se pravděpodobně opět alespoň částečně vrátíme k sitcomovému formátu. To, že se tahle epizoda vrací k modernímu zpracování ovšem neznamená, že by byla slabší. Naopak dost možná skvěle funguje jako prostředník mezi první a druhou polovinou tohoto seriálu........... ()

drkaldj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně se to rozjelo. Propojování se začíná ukazovat a spousta postav co se zde objevilo po delší době určitě potěší. Příběh začíná do sebe pomaličku zapadat. (Jsem jediný koho zajímá co se stalo s tím týpkem co vystoupil z kanalizace? Poslala ho Wanda taky pryč z města nebo se úplně vypařil? Nebo jsem něco přehlídl? Snad to bude v dalších dílech). ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tímto měl seriál začít. Od první vteřiny to dává smysl, vím na co se dívám a zapadá to do MCU. Oceňuji využití známé postavy z Captain Marvel a  zapojení Kat Dennings (z Thora) a to, že konečně pokládá otázky, jaké mám já od začátku seriálu. Co stále nechápu je proč jsem musel přetrpět tři dlouze retardované epizody (stačila jen jedna - bohatě by stačilo a hlavně fungovalo by to). Stejně jako teď během jedné epizody sledujeme “z venčí” to co jsme “zevnitř” zmateně sledovali (opakuji) tři dlouze retardované epizody. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (11)

  • Význam akronymu názvu organizace S.W.O.R.D. je Sentient World Observation and Response Department. Jde o organizaci zabývající se mimozemskými hrozbami, které by případně mohli Zemi hrozit. (hrumsrt)
  • Jedna z knih ve Wandině (Elizabeth Olsen) knihovně je o moderním umělci Marcu Chagallovi. Chagall byl židovský rusko-francouzský malíř, který maloval obrazy na základě emocionálních a poetických asociací, podobně jako Wanda, když přetváří realitu na základě svých emocích. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama