Z vesmíru na Zemi dopadne obrovský artefakt. Do čela mezigalaktické mise, která chce vypátrat jeho původ a jako první navázat spojení, se postaví Niko Breckinridge. (Netflix)

iXtr3m3

Asi som trošku iný, ale podľa mňa to nebolo márne. Síce sa to naťahovalo viac ako bolo treba, takých 6 častí by bolo lepších, ale ako taká "nefilozofická" variácia na Arrival sa to dalo. UPDATE po druhej sérii. Dvíham hodnotenie subjektívne na 4 hviezdy. Za prvé preto, že pekne rozvinuli dej, za druhé preto, že ho veľmi slušne uzatvorili pre prípad, že sa nedočkáme tretej série, čo veľmi pravdepodobné a zároveň je ten koniec taký, že môžeme byť v očakávaní, čo by v ďalšej sérii mohlo prísť. Toto totiž je už dnes vzácnosť, keďže televízie vrátane Netflixu sekajú seriály ako na bežiacom páse a pritom si každý zaslúži aspoň seriózne zakončenie, keď už nie ďalšiu radu. Ako negatíva stále zostávajú samozrejme sprosté Netflixácke LGBTQ agitky, ale našťastie to nie je v až takom množstve ako v iných projektoch, tak cez zaťaté zuby sa to dalo zniesť. Viac akcie, viac sci-fi, cestovanie vesmírom a po planétach, to sa mi páči, objektívne to samozrejme je stále na troch hviezdach. ()

Ricci odpad!

Strašná slátanina. Poslat na "nejdůležitější misi lidstva" skupinu lidí, kteří by neprošli psychotestem ani do autoškoly, to je fakt nářez. Scénáristické přehmaty neřeším vůbec. Snad každou větu psal někdo jinej (a nepodíval se co napsali ti před ním). A Katee Sackhoff s univerzálním jedním výrazem tomu moc nepřidá. ()

Martinius

reality show in space hodna pre publikum s IQ pod 40. otrasne postavy s otrasnymi vztahmi, otrasni herci, priemerny namet priserne prevedeny s priam apokalypticky zlym scenarom. nieco tak mizerne ako toto som uz dlho nevidel (kecam, videl. bola to serialova troja od BBC. z nej som zvladol len jednu cast. z tohto tu predsa len asi pat...) a pevne dufam, ze dlho neuvidim. cashflower serial vystihol do bodky, preto sa len pripojim k jeho charakteristike. akurat je jeho hodnotenie az prehnane pozitivne. :) ()

Ledkodlaq

Poněkud vykrádání Stargate s politicky korektním dopingem. Někdy to bylo prostě moc dlouhé. Sachhoff vyhrála můj osobní řebříček o nejprotivnější herečku. S jiným obsazením i jiným podáním postav to mohlo být přece jen lepší. O nechutně a brutálně znásilněné fyzice se nebudu rozepisovat. Dávám tři, ale je to tak tak. ()

Petike odpad!

Asi najväčšia nechcená komédia na poli televíznej SF za posledné desaťročie, ak nie viac. Netflix sa tu veru nepochlapili, neraz to pôsobí ako film od Asylum, s trošinku vyšším rozpočtom, ale nemenej debilným scenárom. Pripadá mi to, ako keby nejakým scenáristom z protekčnej rodiny sľúbili, že im dovolia nakrútiť ich vlastný SF seriál, nech by bol scenár akokoľvek blbý. A on je veru žalostne blbý - bez minimálnej úcty k logike, vede a inteligencii divákov. Do veľkej miery je to telenovela o posádke hádajúcej sa o stupídnostiach, a s asi takým pudom sebazáchovy ako posádka v Prometheovi (t.j. nula bodov). Korunu tomu nasadzuje výber obsadenia, ktorý pôsobí ako márna snaha á la "koľkých vyslúžilcov z iných SF seriálov môžeme zlanáriť do tejto srágory". Zdá sa, že bubákov na lanárenie bolo dosť, len škoda, že to nebolo investované aj inde. //// Môžem vrelo odporučiť túto podrobnú kritiku. Na pousmiatie aj chytanie sa za hlavu. ()