Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po Spider-manovi a X-Menech přichází Iron Man, animovaný seriál podle stejnojmenného komiksu. Výrobce zbraní, miliardář Anthony Stark, bojuje v železném obleku se zločinem coby Iron Man. Proti němu stojí nepřátelé jako Whirlwind, Dreadknight, Hypnotia, Blacklash, Grey Gargoyle a v poslední řadě i Mandarin. Jedná se o další ze série Marvel animovaných seriálů od Fox Kids. (-Marc-)

(více)

Recenze (11)

Rieux 

všechny recenze uživatele

Normalne mam komksy rad, hlavne tie kreslene, ktore si mozu dovolit aj to, co hrane snimky nie, ale mam pocit, ze pri Iron Manovi som to prehnal aj s tymi dvoma hviezdickami, kedze viac nez tristvrtina dielov je nudna. A to musim upozornit, ze som to sledoval ako13 rocny. Problemom je kresba, ktora az prilis strieda farby ako na omalovanke, dabing, ktory mi pripomina polske filmy a hlavne to, ze skupina superhrdinov posobi tak neohrabane, ze aj male decko si klope na celo a ma pocit, ze vyhrali vdaka nahody. Skratka, pozrite si radsej film. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Velká slabota, která nemilosrdně odhaluje největší slabiny celého komiksového Iron Mana jako takového - záporáky. Zatímco takový Spider-man bojuje s různými chemicky a technicky upragovanými vědci či zločinci, kteří by při přivření očí mohli v reálném světě klidně existovat, Iron Man musí čelit čínskému kouzelníkovi a létajícímu mozku:/. Chabí záporáci však rozhodně nejsou jedinou slabinou seriálu. Odhlédneme-li od chudokrevné animace, vyplave na povrch především nudný scénář, který navíc postrádá jakýkoliv náznak dějového posunu. Peter Parker alias Spider-man bojoval sám za sebe, podával si své nepřátele jednoho po druhém, vyvíjel svůj vztah ke svým blízkým, stejně jako jeho nepřátelé vyvíjeli vztahy mezi sebou. V Iron Manovi máte karty od začátku rozdané a nikdo se ani neobtežuje, aby se svým balíčkem trošku zamíchal. Iron Man a jeho zmatená partička šašuláků (Normálně neuvěřitelně sexy Scarlet Witch to tentokrát odnesla opravdu hrozivě) prostě v každém díle pomlátí Mandarina a jeho partičku šašuláků a tak se děje pořád dokola, jako podle kolovrátku. Díky bohu, že za 14 let přišel Jon Favreau a napravil Iron Manovi jeho pošramocenou reputaci. ()

Reklama

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Hodnotit animovaného Iron Mana je podobně těžké jako v případě Fantastic Four. I zde se odrazila výměna produkce pro druhou sérii, a proto máme dvě naprosto odlišné série, jak po stránce kvality příběhů, tak i technickém zpracování. Zatímco první je ve většině...no teda spíš skoro ve všech ohledech příšerná, druhá to už je něco jiného. Lepší hudba, relativně lepší příběhy s nějakým tím slabším story arcem na pozadí a do toho i rozhodně hezčí animace. Hlavně za tuto sérii se nakonec hodnocení ustálilo na těch 2-3 hvězdách. Nejlepší epizoda: 2x07 - Distant Boundaries ()

spikey1 

všechny recenze uživatele

v rámci animovaných serialů typu Spider-man a podobných, nejde o žádný nadprůměr, autoři totiž uplatňuní koncept "papírového komiksu" ve filmovém světě. Dialogy jsou komiksovou záležitostí: "Poznej moc Mandarina!" *BOOM* s kterou si scénáristi, narozdíl, třeba od již zmiňovaného Spider-mana moc práce nedali, navzdory tomu je zde skvělá porce kreslené akční zábavy a proto nejde o úplně špatný seriál. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Na animovanú rozprávku, v ktorej opäť bojuje hrdina so zvláštnymi schopnosťami proti zlu to bolo tentokrát slabé. Vyzeralo to skôr ako ťaženie zo slávy iných príbehov a vyplnenie akejsi medzery vo fantázii tvorcov, ktorý urobili tentokrát príbeh spojený s vedou. Neprišlo mi, že si na tomto dal niekto záležať, lebo nič prevratné to neprinieslo. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama