Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

• USA Doctor Strange in the Multiverse of Madness (více)

• Když Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) propadává různými vesmíry s Americou Chevez (Xochitl Gomez), tak si můžeme všimnout taxíku, který má na sobě reklamu na „Grindhouse Releasing“. Jedná se o skutečnou distribuční společnost, kterou spoluvlastní Bob Murawski, který má v tomto filmu na starost střih. (Kubaaa97)
  • Když se America Chavez (Xochitl Gomez) ptá, zda Spider-Man (Tom Holland) střílí štíty ze zadku, tak se jedná o referenci na postavu Brown Widow z animovaného seriálu The Venture Bros. (od r. 2003)) z distribuce Warner Brothers. Brown Widow je totiž až nápadně podobný Spider-Manovi a střílí pavučiny právě tímto otvorem. (Kubaaa97)
  • Věta Defendera Strange (Benedict Cumberbatch): „In the grand calculus of the multiverse, your sacrifice is worth more than your life,“ nám může přijít povědomá. Jedná se totiž o parafrázi toho, co řekl Doctor Strange ve filmu Spider-Man: Bez domova (2021) o životech padouchů, kteří se dostali vlivem jeho kouzla do hlavního světa MCU. (Kubaaa97)
  • Ultronské hlídky používají Illumináti podobně jako Avengers využívali Iron Legion (Železné legie), které jsme mohli vidět v akci například ve filmu Avengers: Age of Ultron (2015). (Kubaaa97)
  • Ohňomet Bom'Galiath se poprvé objevil v komiksu „Mighty Thor #443“ z ledna 1992 z pera Toma DeFalca a Rona Frenze. (Kubaaa97)
  • V komiksech ohňomet Bom'Goliatha použil Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) k posílení krycího kouzla proti Mephistovi, když byl v jeho říši s Ericem Mastersonem a Silver Surferem tak, aby samotné kouzlo trvalo déle. (Kubaaa97)
  • Na hoře Wundagore si můžeme všimnout sochy Chthona, který vytesal na této hoře předlohu pro „Darkhold“. (Kubaaa97)
  • Christine (Rachel McAdams) zmíní Baxterovu nadaci ve scéně, kdy jsou Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) a America Chavez (Xochitl Gomez) drženi v zajetí. Jedná se o referenci na budovu, ve které v komiksech sídlí Fantastická čtyřka. Zároveň se také jedná o referenci na Lelanda Baxtera, který nechal postavit původní budovu a na Noaha Baxtera, který byl architektem budovy nové a byl bývalým profesorem Reeda Richardse. (Kubaaa97)
  • Během bitvy mezi Doctorem Strangem (Benedict Cumberbatch) a Gargantoem si můžeme všimnou billboardu na Cade La Llave Espresso. Jedná se o reklamu na skutečné kafe vyráběné společností Gaviña Gourmet Coffee. (Kubaaa97)
  • Písky Nishanti se poprvé objevily v sešitu „Doctor Strange: The Oath #5“ z únoru 2007 od Briana K. Vaughana a Marcose Matína. (Kubaaa97)
  • Písky Nishanti můžeme znát z komiksů, kde zabraňují komukoliv v určitém okruhu používat magii po dobu 3 minut. Ve filmu ale došlo k modifikaci jejich využití. (Kubaaa97)
  • Chthon se poprvé objevil v sešitu „Marvel Chillers #1“ z července 1975, nicméně pojmenován byl až v sešitu „Avengers #186“ z května 1979. (Kubaaa97)
  • Když Christine (Rachel McAdams) řekne, že Stephenův (Benedict Cumberbatch) svět označují jako Earth-616, jedná se o odkaz na komiksy, kde tento svět je hlavním vesmírem. V rámci světa Marvelu ale filmy a seriály MCU jsou označovány za Earth-199999. (Kubaaa97)
  • Výrok: „I can do this all day,“ který řekne Captain Carter (Hayley Atwell), je zcela zjevnou referencí na hlášku Captaina Americy (Chris Evans). (Kubaaa97)
  • Hora Wundagore se poprvé objevila v sešitu „Thor #134“ ze září 1966. V komiksech leží ve východoevropské zemi Transnii a byla útočištěm Herberta Wyndhama. (Kubaaa97)

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

12.07.2024

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023