Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

• USA Doctor Strange in the Multiverse of Madness (více)

• Ve scéně, ve které přijíždí na scénu profesor Xavier (Patrick Stewart), hraje úvodní znělka ze seriálu X-Men (od r. 1992). (Kubaaa97)
  • America Chavez byla vymyšlena autorským duem Joe Casey a Nick Dragotta. Poprvé se objevila v sešitu „Vengeance #1“ z července 2011. (Kubaaa97)
  • Schodiště, po kterém je veden Strange (Benedict Cumberbatch) v sídle Iluminati, se nachází v atriu Britského muzea v Londýně. (NiWi)
  • Film byl zakázán v Saúdské Arábii, protože Marvel odmítl vystřihnout scénu, ve které se objevuje lesbický pár. Na základě zobrazení LGBTQ+ byl zakázán také v Egyptě, Kataru a Kuvajtu. Ve Spojených Arabských Emirátech byl film povolen pouze v cenzurované verzi. Z nespecifikovaných důvodů byl zakázán i v Čině. (NiWi)
  • Sam Raimi do svého dřívějšího filmu Spider-Man 2 (2004) zařadil i dva odkazy právě na Doctora Strange. Joe's Pizza, kde pracuje Peter Parker (Tobey Maguire), se nachází na Bleecker Street stejně jako Strangovo sídlo Sanctum Sanctorum, a později je dokonce jméno Doctor Strange zmíněno jako návrh na pojmenování Otto Octavia (Alfred Molina). (NiWi)
  • Název se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)
  • Film obsahuje dvě potitulkové scény. (Kubaaa97)
  • Postavu Reeda Richardse vymyslelo autorské duo Stan Lee a Jack Kirby a poprvé se objevil v sešitu „Fantastic Four #1“ z dubna 1961. (Kubaaa97)
  • Důvodem, proč se Gargantos nejmenuje Shuma Gorath jako v komiksech, je, že postava „Shuma Gorath“ se vyskytla dříve v komiksech Conan Comics, nežli v komiksech od Marvelu. Společnost Disney se proto pro jistotu rozhodla změnit název postavy, aby se vyhnula možným soudním přím. (Kubaaa97)
  • Rintraha vymysleli autoři Peter Gillis a Chris Warner a poprvé se objevil v sešitu „Doctor Strange #80“ ze září 1986. (Kubaaa97)
  • Rintrah je v komiksech mimozemšťan z planety R'Vaal z jiné dimenze, který se stal učedníkem Doctora Strange (Benedict Cumberbatch). (Kubaaa97)
  • Gargantos ve filmu nemá podobu, kterou můžeme znát z komiksů. Pro film byla přejata podoba jiné stvůry, a to Shuma-Goratha. (Kubaaa97)
  • Gargantos se v komiksech objevil poprvé v sešitu „Sub-Mariner #13“ z únoru 1969. (Kubaaa97)
  • Gargantos je v komiksech mořská stvůra a protivník Namora. (Kubaaa97)
  • Žluté křeslo Charlese Xaviera (Patrick Stewart) odkazuje na křeslo, které má postava v animovaném seriálu X-Men (od r. 1992). (Kubaaa97)
  • Ilumináti byli v komiksech tajný think-tank původně složený z osob, kdy každá představovala určitou část superhrdinského spektra na Zemi – Anthony Stark, Stephen Strange, Blackagar Boltagon, Namor McKenzie, Charles Xavier a Reed Richards. Po několik let se tajně scházeli a vyměňovali si informace a strategii, což zpočátku fungovalo poměrně úspěšně. (Kubaaa97)

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

12.07.2024

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023