Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

• USA Doctor Strange in the Multiverse of Madness (více)

• Ilumináti se v komiksech poprvé objevili v sešitu „New Avengers #7“ z června 2005. (Kubaaa97)
  • Kniha „Vishanti“ byla v komiksech nadiktována Vishantim jednomu z prvních lidí, který používal bílou magii. Původní obsah sepsal Agamotto ještě před pádem Atlantidy a prvním známým držitelem byl čaroděj Varnae. Samotná kniha obsahuje nejsilnější kouzla bílé magie. Kouzla uvedená v knize navíc nemohou být nikdy použita k útoku, ale pouze k obranným účelům. (Kubaaa97)
  • Kniha „Vishanti“ se v komiksech poprvé objevila v sešitu „Strange Tales #116 z října 1963“. (Kubaaa97)
  • Pro Dannyho Elfmana se jedná o desáté komiksové zpracování v jeho skladatelské kariéře. (PaTeXx)
  • Po oznámení, že na režisérskou stoličku usedne Sam Raimi, popřál svému kolegovi skrze sociální síť Twitter hodně štěstí i režisér původního filmu Scott Derrickson. Konkrétně Raimiho označil za jednoho z nejmilejších lidí, které za svou dosavadní kariéru ve filmovém průmyslu potkal, a vyjádřil názor, že Doctor Strange je dozajista v dobrých rukou. (Azurovydrak)
  • Původně byl film oznámen s tím, že se vrátí režisér prvního dílu Scott Derrickson, ten avšak od projektu odešel kvůli tvůrčím neshodám. Nahrazen byl Samem Raimim, který už měl s Marvelem zkušenosti z jeho Spider-Man trilogie. (Spinelion)
  • K oznámení názvu a obecně i filmu (a dalších filmů ze 4. fáze) došlo na 2019 San Diego Comic Con. Název nám hned poodhalil lehkou inspiraci v In the Mouth of Madness (1994), která zase odkazovala na horrorovou sci-fi knihu „At the Mountains of Madness“ od H.P. Lovecraft. Jeho příběhy (knihy jako „The Call of Cthulhu“, „The Whisperer in Darkness“ či „The Dreams in the Witch House“) byly provázané a celkově vystihují nádech komiksů o Doctor Strange. (3T)
  • Ve filmu vidíme vládce Dream Dimension (Snová dimenze), Nightmare. Nejčastěji je vyobrazen jako jeden z hlavních nepřátel Doctor Strange anebo Ghost Rider. Je schopen vytáhnout a přenést astrální formu lidí ve spánku do jeho dimenze, kde své oběti mučí a čerpá z nich potřebnou energii (bez ní by neexistoval). Navíc je všudypřítomný a kolem sebe šíří beznaděj. Tuto postavu jsme mohli poprvé vidět v komiksu „Strange Tales #110“ (1963) od legendárního dua Stan Lee a Steve Ditko. Nightmare je jeden ze zaporáckého týmu démonů – Fear Lords ( D'Spayre, The Dweller-in-Darkness, Kkallakku, Nox, Straw Man), jenž se spojili, aby dobyli a ovládli Zemi strachem. Tato skupina měla základnu v místě zvaném Hall of Fear v domovské dimenzi Nightmare a jeho bratrance The Dweller-in-Darkness zvané Everinnye. (3T)
  • Jedná se o první hororový film, který patří k MCU. (Kajman26)

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

12.07.2024

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023