Sedmé nebe

Drama / Rodinný
USA, (1996–2007), 178 h 3 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Brenda Hampton

Stephen Collins, Catherine Hicks, Beverley Mitchell, Happy, Mackenzie Rosman, David Gallagher, Barry Watson, Lorenzo Brino, Nikolas Brino, Jessica Biel (více)

Americký rodinný seriál o početnej rodine kňaza, ich starostiach aj radostiach. Camdenovci každým dňom riešia problémy dospievania ich detí, či prežívajú životné krízy a trápenia. Vždy však otvorene, s láskou a humorom. Na začiatku prvej série tvorilo rodinu sedem členov, ale postupne jej členovia pribúdajú a spolu s nimi aj nové zážitky. Seriál sa odohráva vo vymyslenom mestečku Glenoak v Kalifornii. (klokyn)

Dever

Soundtrack Dan Foliart a J.A.C. Redford : 1. What The World Needs - Wynonna ,2. Step by Step - Livingston Taylor ,3. This Is My Father's World - Amy Grant ,4. He's Got The Whole World In His Hands - Randy Travis ,5. Have A Little Faith - Mavis Staples ,6. I'll Fly Away - George Jones ,7. Joshua Fit The Battle Of Jericho - Mahalia Jackson ,8. How Great Thou Art - Sandi Patty ,9. What A Friend We Have In Jesus - Brett James ,10. Someday - The Dixie Hummingbirds ,11. Get On The Happy Side Of Living - Gaither Vocal Band ,12. 7th Heaven (Main Title Theme) - Steve Plunkett, ()

tsatsiki

Jak to tak bývá, tak některé díly byly dobré, některé slabé, ale některé byly bombastické. Například díl Panic z 5.řady nebo Řekni kdo? z druhé řady, vynikající a vtipné. A hlavně se mi na tomto seriálu líbí, že z každého dílu plyne i nějáké poučení, ale že to do vás dostanou takovou vtipnou formou. Např. v díle Řekni kdo se Simon tak snažil přesvědčit Matta,v rámci experimentu, že se zmenšuje, až tomu sám začal věřit. :) A hlavně tu hraje krásná Jessica Biel. ()

Triple H odpad!

Absolútne nechutná sračka. Nenávidím tieto nechutné, moralizujúce agitky, ktoré majú ukázať mládeži aké, že to sú v živote správne hodnoty. A to len preto, aby potom vyrástli a zistili, že všetko je inak a tento seriál im len tlačil kaleráby do hlavy. Všetky postavy sú hysterické- tatko farár pôsobí ako hraná verzia Neda Flandersa. Chápavý, veriaci, milujúci, slušný, verný, rozumný, nápomocný- skrátka bez chyby! Aký krásny a reálny vzor pre ľudí. Celá táto seriálová nočná mora je popretkávaná absurdnými scénami, ktoré majú byť poučné, ale sú na smiech. V jednom dieli si synátor priniesol od spolužiaka domov jointa (samozrejme spolužiak naňho naliehal). Zvažoval či ho neokoštuje, ale keď nebol doma, jeho super fotrík mu toho Johnnyho našiel, a ihneď sa s manželkou dal do ultra-serióznej diskusie o drogách ("Prečo sa k tomu uchýlil?"- keby som ja mal takých rodičov, asi sa zastrelím, žiadna droga by mi nestačila na únik :-)). Syn sa potom vrátil domov, a z nejakého dôvodu (detaily som zabudol) v izbe padol na kolená, začal plakať a modliť sa priposteli, a žiadal Boha, aby mu odpustil. Aby mu odpustil, že sa chcel uchýliť do zlého, temného, skazeného, deti vraždiaceho, život ničiaceho, Satanovho sveta DROG. Tatko to videl cez dvere do jeho izby (akurát sa s ním išiel porozprávať- nie kričať, pozor (!), lebo tým sa nič nevyrieši a on je rozumný, veriaci, verný, oholený a vždy so zapravenou košeľou), ale nevošiel dnu a nič mu nepovedal, pretože videl, že vlastné svedomie ho aj tak dobehlo, a že sa odovzdal so svojím problémom do Božích rúk a uvedomil si svoj nechutný prehrešok. Tak keď mi na toto niekto povie, že to je konečne pekný a príjemny rodinný seriál, tak sa zbláznil. Odporná a nechutná moralita. Kresťanský náborový pamflet, ktorý ukazuje, že všetci naokolo majú problémy, ale nikto ich nezvláda s takou gráciou a ľudskosťou ako správny kresťan. Fuj! ()

InJo

Krok za krokem ochuzený o (záměrný) výtečný humor a skvělé postavy, ale zato "obohacený“ o náboženskou propagandu a s místy až neuvěřitelně sebeparodicky působícími pasážemi (u některých scén mi připadá, jako kdyby je psali ti největší mistři sitcomu, ale režisér byl dřevák a pojal to jako zcela vážné drama!). Samozřejmě většinou se děj točí okolo (veskrze trapných) vztahů každého s každým (a že kluka nebo holku tu mají i ti skoro nejmenší - a kolikrát ne jen jednoho/jednu!!!). Sledovat se to sice dá, ale jen pokud opravdu nemáte nic lepšího na práci... Já jsem na tom svým způsobem už závislý, za což se strašně moc stydím, ale ona je to někdy fakt ohromná prča. ;-) 30 % ()

MaxForValue

V prvých sériach ešte znesiteľné, ale čím to postupuje, tým to je priblblejšie a priblblejšie. Hlavne po invázii USA do Iraku sa slovo "invázia" objavuje v každom dieli aspoň 5-krát. Rozumiem tomu, že scenáristi chceli týmto protestovať proti vojne, ale vkladať hercom nezmyselné dialógy do úst mi prišlo nesmierne stupidné. Pozitívum tohto seriálu vidím akurát v dvoch veciach - občasne inteligentnom morálnom poučení a v Jessice Biel, ktorú seriál vystrelil do nebies. ()

• Stephen Collins dostal ponuku na rolu Erica Camdena dva dni pred natáčaním seriálu. (rador)
  • Všetky deti sú pomenované po niekom z biblie. (rador)
  • Interiéry domu sa točili v ateliéroch v Los Angeles. (rador)

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut