Reklama

Reklama

Cyborg

  • Česko Kyborg (více)
Trailer

Amerikou 21. století zmítají sociální nepokoje. Zuří smrtící epidemie a život se pro obyvatele stává děsivou a krutou noční můrou. Jen Pearl Prophet (Dayle Haddon) - kráska, která je napůl člověk a napůl robot - zná způsob, jak proti nákaze vyvinout účinnou vakcínu. Ale během její zoufalé cesty pro látky potřebné k výrobě léku je Pearl zajata kanibalským gangem Pirátů, který si chce protilátku nechat pro sebe a ovládnout s její svět! Jen schopnosti statečného bojovníka s mečem Gibsona Rickenbackera (Van Damme) mohou zachránit ji i zbytky civilizace! (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (288)

Hakha 

všechny recenze uživatele

Pro mě klasika, kterou jsem zhlédl nesčetněkrát a úplně první film, co jsem s Van Dammem viděl. Film není takový kolaps jak by se mohlo zdát, atmosféra je zde dobrá… zamořený svět morem je natočen věrohodně a hlavní záporáci většinou pobaví chováním a heky zvířat. Většinou ale budí respekt, jelikož jejich smečka je plná tvrdých, špinavých a nabuchaných chlapů se zajímavými zbraněmi, jež žádná mačeta nevypadá čistě. Nejvíce hlavní záporák mluví a vypadá drsně. Nedá se nic dělat, než fandit Van Dammovy, který to nebude mít tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. No, filmu také přispívá pochmůrný soundtrack, který přidává na atmosféře... možná místy nudný film, ale tohle béčko já mohu, mé hodnocení 3 hvězdičky... ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Současných 48% je hodně krutých. Cyborg rozhodně nepatří k těm horším vandammovkám, byť jej silně poznamenaly cenzurní zásahy a necenzurovaná verze by mohla být i pecka. Neměl jsem tu čest, ale je jasné, kde nemilosrdná ruka cenzorova zasáhla. Třeba konec obrovského Ralfa Moellera, mimochodem i tak velmi pěkná scéna, nebo masakr ve vesnici. Po choreografické stránce to má pak béčkař Pyun taky zvládnutý dobře a pochmurná atmosféra  postapokalyptického světa rozhodně neurazí. Příběh je slabší a zrovna ženský kyborg je vůbec nejslabším článkem a působí vlastně zcela nadbytečně a jeho úkol nakonec vyšumí do ztracena, ale zcela nezapomenutelné je pak i uřvané a choreograficky naopak naprosto příšerné finále s hlavním záporákem Fenderem. To je zase guilty pleasure jako kráva. Osobně  tu velmi rád lehce nadhodnotím a jdu do čtyř. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Hm, tak čo dáme? 2* za (ne)kvalitu, alebo 4* za úžasnú nostalgiu? Kyborga som zjíždel na videu a dodnes si živo spomínam na to, ako som ho pozeral aj s rodičmi na chalupe. V dedine, kde sme chalupu mali, žil chlapík vlastniaci videorekordér, čo v tých dobách bolo čosi neuveriteľné i v meste, nieto na vidieku. A tak som vždy v piatok nabehol do požičovne, schmatol pár peciek ako Terminátor, Kriteri 4 alebo Maniac Cop 2 a o pár hodín sme už prepájali káble videa a čierno-bieleho televízora. Lenže krásne spomienky nerobia  béčko lepším. Robia ho len nostalgickejším. Napriek tomu by som na Kyborga nebol zbytočne prísny. Jasné, je to béčko, ale keď sa naňho pozrieme objektívne, možno nás samých prekvapí, že v rámci žánru (a možností) to vlastne vôbec nie je zlé. Kasting je perfektný. Nielen Van Damme (ktorý síce mal pár slušných zárezov už vtedy, ale hviezdou sa naplno stal až po Kyborgovi) a ústredný kyborg, ale i pestrá galéria svíň, ktoré ich chcú dostať v čele s brutálne charizmatickým morským pirátom (!). Takisto vizuálnu stránku hodnotím kladne. Pyun dostal k dispozícii mizerný rozpočet, čo je u sci-fi problém, ale u posta-apokalyptického je to vlastne skôr plus. Motivuje vás to nájsť čo najodpornejšie, najzdevastovanejšie lokality, čo ej vždy lepšie, ako ich vytvárať pomocou trikov. Zaujímavé je, že hoci sa koncom 80. rokov nikto v akčných sci-fi zbytočne nebabral v rukavičkách, je Kyborgova akcia pomerne drastická aj na vtedajšie pomery, mne pripadala miestami až samoúčelné jatková. Dvojka s Angelinou Jolie (!) je stokrát slabšia, takže tie 3* si jednotka asi určite zaslúži. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Můj první pokus podívat se s dospělým mozkem na Van Dammův film nedopadl nejlíp. Kyborg není Jean Claude, jak by se mohlo zdát, ale žena která má úkol dopravit lék na smrtící epidemii z New Yorku do Atlanty. Brání jí v tom ale parta nabouchaných debílků, v čele se svým namachrovaným bossem. To je celá zápletka, s tím že se do toho přimotá Van Damme, jako muž co se jde pomstít tomu hlavnímu záporákovi. Za co, toho jsme svědky formou flashbacků během putování. Dobový akční film už je dneska směšný, což nemusí být na škodu když má jinak co do sebe. Tohle je ale průměr - Van Damme skoro nemluví protože neumí anglicky, některý pasáže jsou omylem trapný, hlavní záporák vypadá až do finální bitky nezajímavě (pak se z něj ale vyklube celkem démonický týpek), často zmizí veškerá logika, no a souboje taky mohly být lepší. Van Damme sice kope o sto šest, ale taky pak máte dojem, že to bylo všechno co předvedl. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Pro mě absolutní guilty pleasure,proto to brutální hodnocení. V opačném případě,bych dal 1 hvězdu. P.s. a pokud si nechcete zkazit zážitek,tak se vyhněte obloukem tomu d.c.úletu jménem Slinger,který je plný zcela zbytečných (pro tento druh filmu) monologů,přechodů z otřesného obrazu do hd a zpět (což nehorázně narušuje vnímání a soustředění se na film a spolehlivě tak ničí šanci na aspoň nějaký divácký zážitek) a kde vyměněná hudba (k horšímu),z toho udělala v podstatě 80min.rockový videoklip. No, ono by to stejně nebylo lepší, i v př., že by to celé bylo ve stejné obr./zvuk quallitě. Poprvé v životě se nedivím,že někdo sebral režisérovi film a přestříhal ho po svém. Páč tato Pyunova verze je romantický psychoblábol,který nemá s tou nekompromisní brutální řežbou v předchozí verzi skoro nic společného. Tolik smutných štěněcích pohledů vrhaných do kamery,málokdo vydrží. Snad jen fanatičtí přívrženci božského Van Damma. Nejlepší komentář...Superpero.:) ()

Galerie (32)

Zajímavosti (17)

  • Ralf Moeller měl tak silný německý přízvuk, že musel být předabován. (Chatterer)
  • Poslední počin filmového studia Cannon Records. (Chatterer)
  • Slovo Kyborg, které bylo poprvé použito v roce 1960, vzniklo sloučením slov kybernetický organismus. Představuje tak syntézu organických a mechanických částí. „Klasičtí“ kyborgové, u nichž elektronické či mechanické součástky tvoří jejich významnou část, se vyskytují pouze ve sci-fi, nicméně technicky je kyborgem i člověk s endoprotézou, naslouchátkem nebo srdečním stimulátorem. (Martrix)

Související novinky

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun

27.11.2022

Z amerického Las Vegas přichází smutné zprávy pro fanoušky sci-fi a akčních filmů. V sobotu totiž po dlouhé nemoci ve věku devětašedesáti let zemřel americký režisér, scenárista a producent Albert… (více)

Reklama

Reklama