Láska má mnoho podob a nakonec si najde každého, vzkazuje zimní romantická komedie Šťastný nový rok, jejíž příběh začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Film se odehrává v pohádkově zasněžených Vysokých Tatrách, kde se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Každý z nich tu má svůj vlastní příběh. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zas životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám. Na všechny bez rozdílu ale čeká řada romantických a komických situací a jedno velké překvapení. (Bontonfilm)

eLeR

Film, ktorý síce nenadchne, ale ani neurazí. Ktorý sa až moc snaží mať cool atmosféru. Niektoré hlášky celkom vydarené, niektoré scény úplne prepálené, ale naozajstní herci to stihnú zachrániť. Zdobia sa medovníčky, aj vianočné stromčeky, spievajú sa koledy, aj snehu je kopec ... čo viac treba na vianočnú oddychovku? nič ... len svetre s nórskym vzorom mi chýbali. 2,5* ()

oveckaoa odpad!

Tohle je důvod proč je česká filmografie v hajzlu (slovenskou nezmiňuji ta už je v hajzlu dávno) tady prostě nefunguje nic je to sbírka náhodných scén bez děje, logiky a herectví.  Ženská se chce s chlapem vdát on jí, ale řekne, že má jinou a pošle ji do prdele ona se s ním chystala na dovolenou na Maledivy kam teda nepojede. Je z toho špatná a kámošky ji pozvou do hotelu na Slovensko  ona si tam vezme letní oblečení co chtěla mít  na ty Maledivy (ne vtipné to opravdu není a navíc včas na to měla si to vyměnit) následuje módní přehlídka kdy každé z těch oblečení jsou horší a horší  , ale ty její kamarádky jí za to chválí (snad nejhorší módní přehlídka co jsem kdy ve filmech viděl) a pak potká chlápka co se do něho zamiluje  tenhle chlápek je majitel hotelu , ale vydává se za řidiče pak se přizná ona se nasere opustí ho a pak spolu zůstanou (asi ženské myšlení nebo nevím)   . Jedna její kamarádka je těhotná a chodí s správcem hotelu jednou jí řekne, že se necítí na to být otcem a procházejí se venku narazí na medvěda on uteče a nechá ji tam ona medvěda ukecá na to, že je matka a čeká nový život (to tam fakt opravdu je ) a on na ni nezaútočí následně se ten chlap vrátí a nenajde ji tam vyhlásí pátrání a pak mu řeknou, že se jí nic nestalo . Ona změní na něho názor a začne urážet všechny chlapy , že jsou sračky (miluji tohle odsuzování všech kvůli jednomu) a pak se k němu vrátí poté co jí on řekne, že ji tam nenechal, ale vrátil se (kdyby ji ten medvěd zabil to by jí opravdu pomohlo)   . Druhá její kamarádka tam narazí na bývalého co má influencierku (většinu filmu tam je kecá sračky o menstruaci nebo o tom, že jí je blbě) půjčuje jim dceru na lyžování ačkoliv to vidí snad i slepý, že jsou neschopní se postarat o sebe natož tak o děcko a pak se diví, že tam jejich dceru nechají samotnou (na jejich obhajobu takové děcko než brat s sebou volil bych radši to sežrání medvědem mimochodem tahle holka prohlásí ve filmu, že medvěd je býložravec a lidi nežere losos je tím pádem asi druh trávy nebo rostlina podle ní ) .   Pak je zde ještě jedna co je k ničemu (myšleno ve filmu)  a jen valí moudré rady tahle jediná je sympatická jelikož většinu filmu drží hubu, nemoralizuje a působí přirozeným dojmem a na závěr tu máme babku co měla za války chlapa ten odešel za hranice a chtěl ji vzít s sebou , ale ona nechtěla a po 50 letech si ji došel najít. Je tak blbý (tady se to dá možná svést na senilitu), že si nedokáže  zjistit, že tam jsou 3 hotely se stejným jménem a náhodně ji hledá což by normálně nefungovalo , ale tady ji najde na první pokus. Tyhle ženské zde řeší vztahy a lásku a ta malá prohlásí, že je smutná z toho, že  se nikdy nevdá (cože?)  a jdeme do konce. Film má příšernou hudbu (Prahař a Pauhofová ať radši nikdy v životě už v ničem nezpívají nebo případně jen hluchým lidem)  a jediná scéna co za něco stojí je sáňkování Pauhofové a jakéhosi maníka na sáňkách tahle scéna má zhruba 2 minuty. Jo a jinak na Vánoční film to má ´´parádní,, scénu takhle zhruba vypadá  matka říká dceři jestli ještě jednou půjdeš lyžovat sama tak tě zabiju dcera jí říká já doufám, že se na tom lyžování zabiju sama přijde tam ta babka a říká jim jestli se budete  pořád hádat zabiju Vás všechny jo tohle přesně chcete ve vánoční filmu vidět a slyšet. () (méně) (více)

dopitak

Jako promo hotelu Kempinski je to slušné. Jako celovečerní film naprosto příšerné, přičemž začátek a dlouho dobu po něm to mělo odpadové parametry. Snad jen že Pauhofová je v současnosti asi nejhezčí cs herečka, pěkná je i Kadeřávková (jakkoliv její roli měla dostat, jako už ostatně asi dvacetkrát, nejznámější dilinobloggerka skutečná, totiž Dominika M.) a to samé tvrdím i o Marcinkové, líbila se i Nina Petrikovičová. Když se ale odvíjí scénář s motivací a vlastnostmi postav jak po třicáté přes kopírák, jednomu ztuhne úsměv. Prachaře mám rád protože vypadá úplně stejně jako jeho děda, role se mu ale nedaří a ne a ne trefit něco pořádného. VIDĚNO ve slovenském 5.1 znění, tj. české postavy mluvili česky, ostatní slovensky. Vidět to celé v češtině musí být opravdu "zážitek". ()

husokachna

Začnu pozitivy - jsou u nás (rozuměj ČSFR) pořád krásný herečky (kromě Chucky Norisové) a Emilia je pořád kočka na úrovni. Dál mě potěšilo, že to není tak agresivně zlý, jako standardní česká komedie. Je to jen úplně hloupý, nevtipný, zbytečný, s neuvěřitelně špatným dabingem do češtiny. Nejlíp v tom hraje Prachař, kterej hrát neumí a hraje Prachaře, co dělá ředitele, ale má prostě charisma. Celkově, kdyby se to po deseti minutách zlomilo v porno, bylo by to asi pro všechny lepší. Akorát se v letním kině špatně masturbuje....prej....já to samozřejmě nevím, protože to nedělám a vůbec, co je vám do toho. Vzhledem k tomu, že jsem musel odejít před koncem, možná se to tam rozšukalo (rozuměj rozhledalo) a tak budu shovívavý a dám dva naddimenzované úsměvy na půl huby. PS: Bartoška tam pořád chodí jak dement, až bych se tomu smál, kdyby mi ho nebylo líto. ()

Aljak

Aj keď mám obdobné filmy celkom rád, táto československá silvestrovská zábava ma až tak nechytila. Scenár nie je až tak márny, ale tá prezentácia plná prepálených scén, ktoré namiesto vtipných situácií prinášali skôr trápne vyústenie, toho tu bolo fakt dosť. Herecké obsadenie a postavy ma napriek tomu bavili, a aspoň ako tak to držali nad vodou. Niektoré hlášky boli celkom trefné a aj vtipné, iné zaváňali teatrálnym humorom á la Partička. Vizuálne to však bolo skutočne na úrovni, a aj Čekovského hudba tomu dodali skvelý feeling. Inak, absolútne nechápem, načo je dobré, keď sa slovenskí herci silou mocou predabujú do češtiny, obzvlášť keď sa veselo tvária, že sú Slováci z Bratislavy - pôsobí to mega neprirodzene. Chcel by som dať aj viac ako 2*, ale tých negatív tu bolo predsa len dosť... ()

• V původní slovenské verzi mluví Hana (Táňa Pauhofová) a Bára (Zuzana Norisová) svým mateřským jazykem, tedy slovenštinou, kdežto do české verze herečky samy sebe předabovaly do češtiny. (rublik05)
  • Film se odehrává ve Vysokých Tatrách, v Grand Hotelu Kempinski u Štrbského plesa. (Popinodan)
  • Táňa Pauhofová (Hana) v jednej scéne hovorí, že je Maša Haľamová a ma chatu na Štrbskom plese. Maša bola slovenská spisovateľka a poetka, naozaj tam žila a má tam aj pamätník. (VanSar)