Hercule Poirot - Season 1 (1989) (série)

Dobrodružství na moři (S01E07)

(epizoda)

Poirot s kapitánem Hastingsem podnikají plavbu do Alexandrie. Na palubě lodi cestuje pestrá společnost, k jejímž prominentním členům patří též manželský pár Clappertonových. Dominantní a po všech stránkách nepříjemná žena a její zakřiknutý manžel, plukovník Clapperton. V Alexandrii zve plukovník paní Clappertonovou na procházku po městě, ale z kajuty se mu dostane odmítavé odpovědi. Plukovník vyráží tedy do města v doprovodu dvou mladých dam, a když se odpoledne vrátí na loď, najde manželku v kajutě zavražděnou. V zásuvce toaletního stolku chybí drobná hotovost a na zemi je nalezen jantarový náhrdelník. Všichni pasažéři mají hodnověrné alibi, vše tedy nasvědčuje tomu, že vrah přišel zvenčí. Poirot, jako již tolikrát předtím, je ovšem jiného názoru a při odhalení pravého pachatele si neodpustí drobný varietní výstup. (Česká televize)

PhillM.

Další středomořské dobrodružství. Oproti předchozí epizodě z Rhodosu značný posun k lepšímu, stačilo přitom málo - pustit na loď Hastingse s puškou a nechat ho střílet na holuby a marně balit ženský. ("Ženy si nechtějí povídat o hliněných holubech, mon dieu, Hastingsi!"). Rozuzlení je sice poměrně originální, ale na mě příliš pitomé, což to celé táhne pod hladinu a k průměrnému hodnocení. ()

chrispe

Dost možná je škoda, že se tato povídka nenatočila o něco později s delší stopáží. Zajímavé rozuzlení s tak trochu ďábelským Poirotem. Ona ta poslední věta, co mu řekla slečna Hendersonová, nebyla v tomto případě zas tak daleko od pravdy a mě samotnou překvapil. (7. díl) ()

PavelZava

Opět je námětem povídka, ale lepší díl ! Kdybych byl její muž, vzal bych na ní sekeru : řekl o paní Clapperton kdosi Hercule Poirotovi, ale byla zapíchnuta nakonec nožem. Poirot o Hastingsovi : Víte, vypadá jakoby sbíral odvahu k objednání druhého koláčku k čaji ()

Lupes

Velmi slabá pointa, spíše do cirkusu patřící břichomluvectví, okamžitě se přiznávající vrah, poněkud postarší herecké obsazení... Poirot se ještě hledal a tvůrci se báli dávkovat příliš složitosti do hlaviček televizních diváků. Naštěstí se to později změnilo a zrodil se fenomén. ()

petrik11

Mám rád, keď s Poirotom rieši prípad aj Hastings. Ten svojou jednoduchosťou dopĺňa veľkosť "sivých buniek" mesjé Poirota. Obaja herci (Suchet i Fraser) sú ako vždy skvelí. ()

xxlch

djbarrel

Poirot opět nezklamal. A tentokrát si k vyřešení případu přizval mluvící panenku, aby odhalil břichomluvce. Ačkoliv to vypadá poněkud zvláštně, velmi dobře to funguje a opět nás Poirot baví. 85 % ()

Miyamoto

Perfketní Poirot, i když nejsem zrovna fanoušek detektivek, tenhle díl mě fakt zaujal... Nejlepší bylo Poirotovo vystoupení s panenkou:-D ()