Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Padme_Anakin

Kouzelná věcička s půvabnou Andie MacDowellovou a Bill Murray je tu prostě báječný, zaseklý v čase hledá cestu, jak z toho ven.. To jeho tápání, pokusy, přehmaty jsou k popukání, nasmála jsem se dosyta a závěr mě opět vyloženě potěšil.. Některé filmy si zaslouží opáčko a tenhle mi za to stál.. ()

Cubinho

Nejlepší film svého žánru - fantasy romantická komedie. Další filmy spadají do této kategorie mě nějak nenapadají, ale Hromnice jsou nejlepší:-) A Bill Murray? Komik par exellence. 10/10 ()

Kryton

Inteligentní komedie se hledá velmi těžko. Na Hromnice o den více není řachavá parodie od ZAZ, ale síla komedie je zde na bedrech Billa Murrayho. Jeho neustálé opakování jednoho dne má i po x-té vtipné momenty. Hlavně díky jeho POKER FACE výrazu v každé situaci. Ramis opět potvrdil, že pokud se spojí s dobrým komikem jako Chase nebo Murray, tak z toho vyjde komediální perla. Pokud by se mi měl opakovat pořád a pořád jeden film, pak bych se za tento nezlobil. Hodnocení OST: Komedie není film založený na hudební lince. Soundtrack nekazí dojem z filmu a nezazdí gagy. Průměr 5/10 ()

ladko

Napíšem len to, čo je v každom druhom komentári(lebo s tým v podstate plne súhlasím...) - originálne, vtipné, príjemné, milé a k tomu skvelá hlavná dvojka. Čo viac si želať? Nič. Síce je to len skrytá moralitka, ale na počudovanie mi to vôbec nevadilo. A ak sa vám páčil námet, môže sa vám páčiť aj seriál Day Break(teda ak ho ešte nepoznáte) - krimi obdoba Groundhog Day, kde sa hlavný hrdina budí ale až o 6:17:). ()

themic

Až včera jsem konečně po několika letech viděl tenhle film. Asi jsem na to čekal tak dlouho, až mě to ani moc nadměrně nenadchlo. Proto ty čtyři hvězdičky. Je to jednoduché, vtipné, ale možná první půl hodině trochu nudné. Je to komedie, přesně jak má být. 80% ()

keddy79

Zbytečně dlouhé. Kdyby se odprostil od zbytečných opakujících se scén, mohl by být docela koukatelný. Takhle jen nekončící nuda ()

baribal

Nevtíravá komedie, ale mnohem více romantické fantasy. Andie MacDowell i přes to málo prostoru je okouzlující. Bill Murray je vynikající herec a zde to potvrzuje. Bez jakýchkoli klišé a kýčů je toto opravdu velmi dobrý film. ()

zdepapepa

Odpočinkový film, kterým se dá těžko něco zkazit. Trojice Bill Murray-Andie MacDowell-Chris Elliott byla vybrána na jedničku. Bill Murray hraje skvělou primadonu, ze které se pomocí vývoje postavy a charakteru stane daleko větším sympaťákem, i když po cestě občas udělá i sem tam nějakou nekalost. Andie MacDowell byla v době kdy Česká republika slavila založení velmi pohledná žena. Chrise Elliotta, slizkého wannabe casanovy je tam tak akorát a naštěstí nikdy není v popředí. Ďábelsky jednoduchý koncept, ze kterého se vyklubala fajn komedie, hezky černoromantická. Dá se to ale snadno i brát jako fantasy příběh se skoro až alegorickými myšlenkami, když by někdo šel do hloubky (např. že Phil je v očistci), nahrává tomu i fakt, že ve filmu se nedozvíme jak dlouho vlastně Phil v té smyčce byl anebo kdo ji způsobil. Vše se samozřejmě dá dohledat (jako např. že v původní verzi za tu "kletbu" mohla zhrzená expřítelkyně). Naprosto ideální film na promrzlý druhý únorový večer. ()

Pan Filuta

10/10 Použít přívlastků typu inteligentní, originální, atd. by se dalo přirovnat k nošení dříví do lesa. Prostě si nemůžu pomoct, ale tento film, obzvlášť v druhé půli, rozdává jen samou radost. Strašně se mi líbilo, jak citlivě je zachycena přeměna Phila......16.11.06. Dnes jsem to viděl po čtvrté. Vtipné scény se stávají ještě vtipnějšími, dojemné ještě dojemnějšími....... ()

frashmaker

Pohodová Americká taškařice v podání geniálního flegmatika Billa Murrayho a roztomilé Andie MacDowell. Nic víc nic míň. Snad jen, že nevím čím se tento film tak moc liší od jiných podobných Amerických komedií natolik, aby byl až tak hodně vysoko. Pro mě to zas takový zázrak není. ()

Wysch

Až mi přijde trapné, že jsem tu nezhodnotil jednu z nejlepších romanťáren (které taky moc nemusím), ačkoliv v ní skvěle hraje Bill Murray (jehož už vůbec nemusím). Ale inteligentní a citlivě popisující komedie já fakt můžu. ()

pools

Být v tom Tom Cruise a hromady mimozemšťanů, mohl to být skvělý film. Takhle je to jen dobrá komedie ;-) ()

Laxik

Já vím, že je hloupý vyčítat romantický komedii, že je až moc romantická (zvlášť když ve výsledku zas až tolik romantická není), ale pro mě je to na celém filmu největší mínus. ()

Praxis

Feel good pozitivní komedie, ve které se nejdřív famozní Murray chová jako ultimátní pičus, aby pak "tadááá" se stal dobrým člověkem. Bohužel jsem tuhle babičku všech Window of opurtinity a Edge of tomorrow viděl až teď a proto mě to kdovíjak neuchvátilo. 75% ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky