Dokud jsi se mnou

• USA I Still Believe (více)

Film vychází ze života současného amerického zpěváka a skladatele křesťanské hudby Jeremy Campa a jeho první manželky Melissy, které diagnostikovali rakovinu krátce předtím než uzavřeli manželství... V září 1999 odjíždí Jeremy Camp (K.J. Apa) z Indiany na Calvary Chapel College v Murrietě v Kalifornii. V noci po příjezdu jde na koncert kanadské křesťanské skupiny Kry a seznámí se se zpěvákem Jean-Lucem LaJoie (Nathan Parsons). Oba se rychle spřátelí. Po koncertě se Jeremy setkává s Melissou Henningovou (Britt Robertson), spolužačkou z jeho školy a přítelkyní Jean-Luca. Jeremy s Melissou si padnou do oka a svým citům nedokážou zabránit. To způsobí mezi mladými muži roztržku. Melissa ale nechce zklamat Jeana-Luca. Jeremy se vrací na vánoční prázdniny za rodinou do  Indiany. Několik dní po Vánocích mu zatelefonuje Jean-Luc, že Melissa je nemocná, a žádá Jeremyho, aby se vrátil do Kalifornie. Bude to pro všechny těžká zkouška… (JOJ Cinema)

Marieta18

Dojemné, krásne spracovanie životného príbehu speváka Jeremyho Campa, ktorý skladá náboženské piesne. Ako študent stretá lásku svojho života, ktorá ťažko ochorie. Melissa hĺbkou svojej viery statočne bojuje s rakovinou, Jeremy ju povzbudzuje a dodáva nádej, že všetko spolu zdolajú. I napriek nepriaznivej situácii sa zoberú a sú si oporou v posledných spoločných chvíľach... Už dávno som nevidela tak hlboký, emotívny film, ukazujúci nádej a vieru takmer každou jednou scénou. Neskonalá odovzdanosť Bohu a z toho príštiaca sila v každej životnej situácii. Melissa, ktorá nechce raniť city priateľa a vtedy už speváckej hviezdy Jeana – Luca, i napriek tomu, že jej srdce bije už pre Jeremyho. Nekonečná nádej v ťažkom rozpoložení a presvedčenie o pomoci Boha. Výborné obsadenie, nádherná hudba, hlboké myšlienky... „Keď môj príbeh zachráni čo i len jednu dušu, má to význam!“... Nádej a sila do každého ďalšieho dňa... „i keď je to veľmi ťažké, ale STÁLE TI VERÍM“ (slovenský názov trochu zmenený, škoda!). Skvelý príbeh so silným posolstvom, nabádajúci k zamysleniu o zmysle života - o to vzácnejší, že je podľa skutočnej udalosti. Vďaka za titulky i kvalitnú recenziu Borrtex! ()

lineker

Pro mne poněkud "přebohováno" a tím pádem jsem se nedokázal empaticky provázat s jednotlivými postavami. Svůj osud totiž nenabízí nepřímo divákovi, ale přímo jakési mýtické postavě v jejich mysli. ()

Sejkorka

Přemýšlím o tom, zda by nebylo od věci přidat k označení filmu drama, komedie, horor atd. ještě "rakovina". Možná to je cynické, ale těch filmů je fakt spousta. Nicméně tento snímek se mi líbil. Je to podle skutečného příběhu a člověk si vždy rozšíří obzor. V tomto případě o úspěšného křesťanského písničkáře Jeremy Campa. A také jsem si posílil názor, že Britt Robertson je výborná herečka.  Ani nevadí, že věkový rozdíl mezi ní Melissa) a K.J. Apa (Jeremy) je ve skutečnosti 7 let. - jinak byli hlavní hrdinové plus minus dvacetiletí . POZN. Po roce podruhé a na hraně odebrání jedné * . Jakožto ateistovi mi trochu víc vadil zen Bůh v každé třetí větě. K tomu jsem více vnímal věkový rozdíl hlavních hrdinů, tedy herců, které je hrají. A ještě navíc, vybral jsem si dabovanou verzi a ta je v případě Britt Robertson hodně špatná. ()

peproch

Já tomu prostě nevěřím. Chápu, že někdo potřebuje zároveň uklidnit svoji současnou manželku a současně vzpomínat na svou studentskou lásku hooodně nahlas a potřebuje jí udělat pomníček a svatořečit ji. Ty popkřesťanské popěvky mi přijdou  dost navzájem podobné, on je moc krásný, ona má jistý dívčí šarm.... Čili: je to pitomý ale nikoho to neuráží, většinu lidí to může potěšit a já a možná pár dalších víme, že naše studentské lásky zůstanou v naší mysli a jejich stopy na v našich genitáliích a že o tom nebudeme svym současným partnerům říkat jinak než s křesťanským pathosem, protože bez něj by se to určitě ani nezaplatilo. ()

Elen16

Pro tvrdé duše a drsné kritiky to není, ale pro fanoušky filmů na základě skutečných událostí a jemné duše jistě ano. ()

Redyx1

Další z mnoha romantických filmů,který je plný trapných klišé,které diváci stejně očekávají.Postrádá to humor napětí a ve finále je to až nudné a zbytečně dlouhé... ()