Mentálně postižený otec, kterému odebrali dceru, musí prokázat svoji nevinu. Sedí totiž ve vězení za smrt velitelova dítěte. (Netflix)

DeathTheKid

Byl to dobrý film, to ne že ne. Jen to bylo na můj vkus pořád moc turecké a moc dlouhé. Trochu tím asi urážím jejich kulturu, takže mám štěstí, že nikdo z nich neumí číst česky (ale nebojím se ani toho, že by si recenzi přečetl Čech). Vcelku dojemné a slušně zahrané drama, které mi i zbořilo předsudek typu "všichni Turci jsou jak mocca karamelová kávička". I když učitelku bych si ke kávičce jako zákusek dal. ()

solisoli

Veľmi pôsobivý scenár, výborná réžia a skvelé herecké výkony a výprava. Je pravda, že to väzenské prostredie vypadalo aj spolu s väzňami netradične, skôr akoby v nejakom vysokoškolskom internáte. To vôbec neubralo na zaujímavosti a príťažlivosti, tohto príbehu, ktorý hlboko zasiahne človeka, presne, tam kde treba. Jeden z ďalších vydarených skvostov Tureckej kinematografie. ()

Ephemeris

Ne mutlu Türk'üm diyene, tak znie národné motto Turecka a dalo by sa voľne preložiť ako šťastný je ten, kto je Turek. No, toto je samozrejme na diskusiu a o charaktere mnohých zástupcov krajiny polmesiaca vie človek svoje, ale... Ak by všetci boli takí správni chlapi ako osadenstvo cely číslo 7, tak by bolo všade (nielen v Turecku) sveta žiť. Často tu zaznievalo prirovnanie k Zelenej míli. Môže byť, až na to, že Zázrak v cele číslo 7 je jednoznačne lepší. Zahrať retardovaného otca nebolo ľahké a ani sa to úplne nepodarilo, ale prižmúrme oko. Výkon detskej predstaviteľky to však úplne vynahradí, za svoju prirodzenosť by si zaslúžila dostať turecký med, možno dokonca až lokum. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Škoda, veľmi nádejný začiatok ma navnadil, že uvidím ďalší výborný film. Malo to tú správnu šťavu, úžasne milé dievčatko v roli dcérky (Nisa Sofiya Aksongur) a celkom sa mi pozdával i výkon herca v roli zaostalého otca (Aras Bulut Iynemli). Postupom času sa ale kopilo toľko strašnej naivity a toľko prehnaného sentimentu, až mi to začalo pripadať ako turecká telenovela. A to ani nehovorím o tom, aké boli všetky tie dejové zvraty predvídateľné dlho dopredu (napr. posledný "šokujúci" zvrat s popravou). Nemám rád, keď tvorcovia podceňujú inteligenciu diváka a tento film je toho žiarivým príkladom. Veľká škoda, lebo inak má film niečo do seba a veľmi som mu fandil. ()