Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (123)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Eli Kohen je špionská legenda a určitě si podobnou připomínku zaslouží, ale nejsem si jist formátem. Šest téměř hodinových dílů je z mého pohledu moc, protože Kohenova práce nespočívala v krkolomných sabotážích a adrenalinových honičkách, ale ve sběru informací a vysílání. A i když se Raff vážně snaží, nedokáže se vyhnout řadě hluchých míst, které k dynamice vyprávění zrovna moc nepřispívají. Z tohoto pohledu je škoda, že se nejedná o film či maximálně třídílnou minisérii. Nicméně i přesto všechno jsem se bavil a s hlavním hrdinou v pohodě vydržel až do bolestného konce, který sice postrádal potřebné emoce, ale to se dalo přežít. Asi největším pozitivem je Cohen, který se tímto stal dalším komediálním hercem, u kterého člověk nechápe, proč tráví většinu své kariéry hloupým pitvořením v kánálových "vtípcích". Přivřu oči a dám 70%, ale doufám, že se ke Kohenovi v budoucnu ještě někdo vrátí. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Aniž bych věděl proč, při sledování špiona jsem si asi stokrát vzpomněl na Mnichov. Možná proto, že stejná dynamika vyprávění i perfektní obrazová stránka by mi seděla i u tohohle. Spy je ale bohužel vizuálně extrémně mdlá show, při který režisér ani kameraman nevěděli, jestli to chtějí mít v Izraeli barevný nebo černobílý, a tak to ve výsledku neni pořádně ani jedno. Stylu vyprávění navíc chybí právě dynamika i naléhavost, silnější emocionální rovina a v neposlední řadě taky pevnější režijní uchopení. Táhne to Baron Cohen, kterej si svojí roli vychutnává na obou stranách a taky fakt, že je to i při vší obyčejnosti příběhově zajímavý. ()

Reklama

Ivo 

všechny recenze uživatele

Už jsem pomalu přestával věřit že v dnešních babovřesko-avengerovských časech se někdo odhodlá vrátit ke krásné, poctivé filmařině a hluboce plynoucím příběhům ze skutečného života, bez digitálních poletování, dementních ftípků, samoúčelného strašení a přepáleně nerealistických "akčních" scén. A ejhle - ono to najednou opět přišlo ... A nezbývá než dát všechny klobouky dolů před mistrovským zpodobněním tohoto pohlcujícího příběhu, kdy člověk zapomíná že je to "jen" film a nedokáže se od tohoto díla v plném zaujetí odtrhnout, jako by to on sám všechno naplno prožíval. A samostatný klobouček pak patří Saschovi a jeho hereckému umění bez hranic, jak vidět zdaleka neomezených jen na "přihlouple" veselý Kazachstán ... Přiznám se že jsem to celé prožil najednou během jediného dne (z poloviny v letu nad oceánem) a bylo mi moc líto že to už skončilo. Co si teď počnu ? :) Chtěl bych pokračovat ... ()

hEROic 

všechny recenze uživatele

Mosad v akci, navíc podle skutečných událostí. Neuvěřitelné jak hluboko se dokáže výzvědná služba zahrabat, aby pak postupnými krůčky infiltrovala vládu nepřítele. Sacha Baron Cohen zde sedl jak pr*el na hrnec, respekt. Na můj vkus trochu zdlouhavé, ale druhá půlka má grády. Konec paráda. Doporučuju pak mrknout na wiki na Šestidenní válku. 85% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pár let poté, co pár géniu z Organizace Strojených Nekňubů dostalo ten príma nápad uznat zcela oprávněný a samozřejmě plně legální Jehovův zápis do katastru, zasít hrstku sionistických fanatiků přímo do centra bandy muslimských fanatiků a udělat z Blízkého východu věčný sud se střelným prachem, nasadil Židistán mezi hadrové hlavy Borata, aby ošmíroval, co že to tam ti mohamedáni vlastně pečou. A ten si je, tentokrát s vážným xichtem, namazal na macesy rychleji, než byste řekli „Arafat“, a nadělal z nich takové kokoty, že mu Sýrové dodnes chodí srát na hrob a hnutí BAAS po něm pojmenovalo pohlavní chorobu - Kohenorhea. Nyní z těchto trampot klátivého agenta Joshuy Böndmana uplácal Židowood poměrně zajímavý a vcelku napínavý seroš Ari G. Indahaus aneb Cultural learnings of Syria for make benefit glorious nation of Palestinian occupants, který Al Džazíra do hlavního vysílacího času asi jen tak nezařadí, a Šáša se může těšit na dozajista bombovní návštěvu ze Spolku přátel Karlíka Hebdy. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Na plakátu k seriálu je pod každým písmenem originálního názvu SPY i označení písmene v Morseově abecedě. V české verzi aplikace Netflix je uváděn název AGENT a písmena opět kopírují znaky Morseovy abecedy. (bearmeedek)
  • Eli Kohen je považovaný za jedného z najväčších izraelských hrdinov. V roku 2005 uskutočnil portál Ynet verejný prieskum s názvom 200 najväčších Izraelcov, kde sa umiestnil na 26. mieste. Bol mimoriadne užitočným špiónom. Mal veľkú zásluhu na víťazstve Izraela v tzv Šesťdňovej vojne (Tretia arabsko-izraelská vojna) v roku 1967 proti koalícii Sýria, Egypt, Jordánsko. Paradoxne jeho úspechy napokon viedli k jeho pádu, pretože ako agent príliš riskoval najmä spôsobom, akým predával informácie. Napokon bol odhalený pomocou sovietskeho sledovacieho zariadenia a verejne popravený na Námestí mučeníkov. (lemonova)

Související novinky

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama