Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (122)

verbal 

všechny recenze uživatele

Pár let poté, co pár géniu z Organizace Strojených Nekňubů dostalo ten príma nápad uznat zcela oprávněný a samozřejmě plně legální Jehovův zápis do katastru, zasít hrstku sionistických fanatiků přímo do centra bandy muslimských fanatiků a udělat z Blízkého východu věčný sud se střelným prachem, nasadil Židistán mezi hadrové hlavy Borata, aby ošmíroval, co že to tam ti mohamedáni vlastně pečou. A ten si je, tentokrát s vážným xichtem, namazal na macesy rychleji, než byste řekli „Arafat“, a nadělal z nich takové kokoty, že mu Sýrové dodnes chodí srát na hrob a hnutí BAAS po něm pojmenovalo pohlavní chorobu - Kohenorhea. Nyní z těchto trampot klátivého agenta Joshuy Böndmana uplácal Židowood poměrně zajímavý a vcelku napínavý seroš Ari G. Indahaus aneb Cultural learnings of Syria for make benefit glorious nation of Palestinian occupants, který Al Džazíra do hlavního vysílacího času asi jen tak nezařadí, a Šáša se může těšit na dozajista bombovní návštěvu ze Spolku přátel Karlíka Hebdy. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Aniž bych věděl proč, při sledování špiona jsem si asi stokrát vzpomněl na Mnichov. Možná proto, že stejná dynamika vyprávění i perfektní obrazová stránka by mi seděla i u tohohle. Spy je ale bohužel vizuálně extrémně mdlá show, při který režisér ani kameraman nevěděli, jestli to chtějí mít v Izraeli barevný nebo černobílý, a tak to ve výsledku neni pořádně ani jedno. Stylu vyprávění navíc chybí právě dynamika i naléhavost, silnější emocionální rovina a v neposlední řadě taky pevnější režijní uchopení. Táhne to Baron Cohen, kterej si svojí roli vychutnává na obou stranách a taky fakt, že je to i při vší obyčejnosti příběhově zajímavý. ()

Reklama

DAPDO 

všechny recenze uživatele

Dost povedená špionážní věc podle skutečné události o izraelském agentovi, který se infiltroval v Sýrii mezi politický a vojenský špičky a několik let shromažďoval zpravodajský informace. Sachu Baron Cohena jsem si nedokázal jako špiona představit, nikdy jsem ho neviděl hrát něco jinýho, než idiota. Ale byly to zbytečný obavy, stejně jako Rowan Atkinson zahrál uvěřitelně Maigreta, Cohan se zhostil role izraelskýho hrdiny bez problémů. ()

krauset 

všechny recenze uživatele

V úvodní scéně seriálu jsme svědky toho, jak si ztýraný vězeň nemůže vzpomenout na své pravé jméno, protože byl v utajení tak dlouho a do takové hloubi, že mu jeho Mossadem přidělená identita překrývá tu rodnou. Takový problém by neměl Sacha Baron Cohen, protože jeho seriálové alter ego se jmenuje stejně. Eli Cohen je možná nejslavnější špión Mossadu (nakolik je to v jeho branži neúspěch, nechám na laskavém čtenáři) a nová šestidílná minisérie Netflixu The Spy těží informace o jeho životě z knihy The Spy Who Came From Israel. The Spy podle úvodu nepatří ke špičce špionážního dramatu. Spíš než Jeden musí z kola ven připomíná nadprůměrnou seriálovou adaptaci jiného Le Carrého románu, The Little Drummer Girl. Vypadá dobře, desaturované barvy evokují vyprahlost izraelské poště, ale charakterově je příliš šablonovitý, patriotický a idealizační. A já bych dal v rámci Cohenovy seriálové tvorby přednost o rok staršímu, excelentnímu Who Is America? ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Sacha, ako Tebe napadlo zobrať úlohu Borata? Tá pečať Borata sa však po niekoľkých minútach stratí. Cohen zahral, čo zahrať mal, úloha mu padla a úvodná scéna, keď sa ho kňaz pýta, či zabudol svoje meno, je ozajstným dôkazom, aký šialený musí byť život agenta. Ako precízne musí mať rozdelené obidve klamstvá, v ktorých žije. Lebo aj jeho pôvodný reálny svet sa postupne stáva klamstvom, do ktorého sa mu vlastne už ani nechce vracať. Táto stránka seriálu ma oslovila najviac. Dej je frustrujúci – o oboch národoch na brehoch Tiberiadského jazera – ktoré sa nenávidia celé stáročia a cielene si škodia.  Ktorá strana je v práve? Pravdu už dávno vymazali zo zemepisných máp. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Eli Kohen je považovaný za jedného z najväčších izraelských hrdinov. V roku 2005 uskutočnil portál Ynet verejný prieskum s názvom 200 najväčších Izraelcov, kde sa umiestnil na 26. mieste. Bol mimoriadne užitočným špiónom. Mal veľkú zásluhu na víťazstve Izraela v tzv Šesťdňovej vojne (Tretia arabsko-izraelská vojna) v roku 1967 proti koalícii Sýria, Egypt, Jordánsko. Paradoxne jeho úspechy napokon viedli k jeho pádu, pretože ako agent príliš riskoval najmä spôsobom, akým predával informácie. Napokon bol odhalený pomocou sovietskeho sledovacieho zariadenia a verejne popravený na Námestí mučeníkov. (lemonova)
  • Na plakátu k seriálu je pod každým písmenem originálního názvu SPY i označení písmene v Morseově abecedě. V české verzi aplikace Netflix je uváděn název AGENT a písmena opět kopírují znaky Morseovy abecedy. (bearmeedek)

Související novinky

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama